• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Degen

Novi član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
1
Pozdrav!
Maska za varenje do 300-350 kunića.
Imate li kakvu preporuku?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Pozdrav ekipo ,naime imam neki einhell aparat za zavarivanje ali treba mi bolje nesto sad i nasao sam ovaj sa slike bester by lincoln electric, ima li neko nesto slicno kakva su iskustva ? Screenshot_2.png
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja ih prodajem u svojoj prodavaonici, imamo ga i u pogonu imam ga i kod kuće, i prodali smo 15 kom u pola godine. Za sad se pokazao odlično.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Za 5 soma eura baš i ne vjerujem, možda rabljeni ali bez boce
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Kak: elektrodama, MAG, TIG?
Za MAG žicu 1 mm trebaš aparat minimalno 200 A. Tu sad moraš paziti i na česte čikpauze. Jednofazni zaborav
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Kak: elektrodama, MAG, TIG?
Za MAG žicu 1 mm trebaš aparat minimalno 200 A. Tu sad moraš paziti i na česte čikpauze. Jednofazni zaborav
Ja sam kupil MAG aparat 150A. Problem je kaj sam nepušač, ali bum izgleda moral propušiti:confused:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Ovo za MAG znam jer je susjed htio popravljati aluminijsku prikolicu. Dok nije nabavio jednog transformatorskog trofaznog niš od posla
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Aluminij se tesko vari. I aparat mora biti jak, jer se na aluminiju naredi plast koju mora aparat provesti.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ako nije ništ zahtjevno za variti moze se i mma aluminij variti... Recimo za fi 2.5 ekektrodu treba oko 50-70A, i debljina materijala ako je do 3mm moze i bez grijanja. Samo ne ispadne lijepo varenje. Al je jeftino i moze to odraditi bilo koji stroj... Tig je najbolji, var lijepo izgleda. MAG treba jaku masinu...
Ja sam vratio s elektrodom,i ok je ispalio. Za po doma i više nego dobro.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,657
I na tigu je za Al potrebna izmjenična struja radi razbijanja aluminijevog oksida...
Zato i velim za pravilno varenje aluminija tig, ovo ostalo je za silu
 
Na vrh