• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Danas htio probati 3fazni co2 što sam prije par godina kupio.
Htio sam produljiti kabel,jer nemam trenutno industrijsku utičnicu,pa sam rastavio postojeću.
Kabel je debel ko palac,ali samo 4 vodiča ima,i jedan od njih je spojen na uzemljenje(žuto zelena žica),a na N nije bila spojena niti jedna.
Ostale 3 su na faze spojene.
Aparat je radio prije nego je došao kod mene u garažu,ja ga nisam ni probao.
Nisam sad imao vremena rastaviti stranice da vidim gdje idu žicu,pa me zanima kak je to bez nule (N) to moglo raditi,il je neka caka u kablu?
Nije mi vrag dao mira,išao rastaviti...

Ovo di je mp je masa,R,S i T su faze..
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ovo je klip u kojem nikla elektrode dobro vežu gus.
Ovo je klip za kolegu Nedim, koji je je jednoj od tema gdje smo komentarisali varenje gusa sa nikl elektrodom 309 i 308, rekao gdje je to kriger opisao, pa nek se sjeti svog komentara. Ako neko od kolege sjeti gdje je to bila tema varenje izduvne grane traktora nek me uputi.
Uglavnom kolega po forumu Nedim, je profesionalni varioc profesionalni mašinac, a izneo je da ja lupam o varenje gusa i da se najbolje nikl elektrode vežu za njega.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
402
E sad majstore smilan de objasni ZAŠTO se niklovom elektrodom može variti gus...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
A ne nisam ja majstor. Drugi su majstori pa eto da i ja pogledam tog krigera. Moju atesti su odavno prdnuli.
Različite varijacije elektrode sa primjesom nikla to bi bilo ispravnije 20230228_135335.jpg Ma odkud mi i ova krigerova utp- jka..
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Jedan lik koji je bio zadužen za zavarivanje (inače dipl.ing strojarstva) znao je reći; "ako ne znaš koji je materijal uzmi kromovu elektrodu"!
 
  • Like
Reactions: ZJ

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
De ba smilan zaboli me vise k.... i za tobom i za elektrodom .
Ja nisam zavarivac ja sam tokar , ali varim tigom. Pozz
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
A znaš moje komentare omalovažit, ustvari pisao si gluposti pa ovi predhodnim videom i činjenicom , želim drugima koji su pratili komentare samo dati na uvid šta si pisao kao znalac. Pokazao si svoje znanje iz struke a u poslednjem komentaru iz kulture i odgoja.
Kako si meni držao predavanje da se ja trebam prema tvom znanju poklonit, pa šta ti to kao pun ideja, znanja i mašte, i vrstan tokar napravi svojim rukama i postavi ovdje, jedino si postavljao kako izgledaju neke fabrike, pa to je po googlu dostupno svakom, ono u firmi nije tvoje znanje tamo si imao samo možda golu radnički knjižicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Dečki, molim vas...smirite strasti
Prepirka nema smisla, može samo naškoditi.

Cijenim vas oba, pa bi volio da tak i ostane :ppozdrav:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Dečki, molim vas...smirite strasti
Prepirka nema smisla, može samo
Nemam namjeru takvu. Želim da se poslože stavke.
Pisao sam svoje iskustvo, postavio sliku, obrazložio, opisao izgled zavara nako obrade gdje se jasno videlo kako je izgledalo, zahtevan komad koji trpi naprezanja i odlično podnos sanaciju. Opisao sam i neke druge zahtjevene zahvate. Vjerovatno si bio u toku. Komentar od kolege iz rasprave je bio da to nije kriger nigdje opisao, ali nebi trebalo to ići tako već nek uradi tako i kaže nije to već da
Ja sam vario i radio kad nije bilo ni jt. ni krigera. Sad sam slučajnom pretragom našao i onaj gore klip, inače me neinteresuju, u kom je i potvrda mojih stavova.

Ili mesing i gus, probajte majstore smilan
Nisi u toku teme. Ja postavljam ozbiljne stvari a ti bi u sprdnju.
 
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ovaj forum je koliko mi je poznato za postavljanje svojih iskustava, susreta sa problemima, rešavanje istih, ideja i radovi iz svojih radionica tako da se uklapa u to.
Dokle je stiglo čovečanstvo ne želim nagađati.
Kolega po forumu H&S, postavi odgovor kako ti to činiš.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
402
Zašto je moderator obrisao post koji argumentirano govori o relativno prosječnom znanju majstora.......
Pa kad se istog tog majstora pita pitanjem zašto je to tako .......ostajemo uskraćeni za majstorski odgovor........moji postovi nisu bili zajebancija a brisanje nalikuje na cenzuru na forumu i ne slobodu mišljenja i iznošenja stavova........
Majstore probaj zavariti gus i mesing, pa mi reci svoje iskustvo......da i to nije zajebancija.....majstore
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
402
Možda majstori neznaju da se može variti gus sa mesingom, ili vam je i to zajebancija........
Pa ajde sad majstori.....vi dalje
P.S. nemojte tražit na youtube-u.......nema toga tamo.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Majstori znaju ..ali ne znaju moderatori..a ako moderatori nešto ne znaju to za njih kao sa ne postoji..i odlazi u sprdnju..jadno.ali je tak..
 
  • Like
Reactions: H&S

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
@H&S, Nije sporan sadržaj, nego način ophođenja.
Poradite na tome pa ne bude potrebe za brisanjem provokativnih poruka.

@puknuti, nisu modetratori niti neuki niti glupi, kaj ti želiš dokazati, već vode brigu da komunikacija ostane na pristojnoj razini. Vidim da pisanje bez potikavanja niti tebi ne uspijeva...poradi malo na tome ;)
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
402
G.moderator, vrlo ste brzi na okidaču, a podjebavanje mi nije ni na kraj pameti, čvrsto sam nogama na zemlji, tako da i Vas Vaša percepcija može dovesti u zabludu
 
Na vrh