• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ovo je bilo 12 mm kako mi se čini , maksimalno može 30 ali nije baš realno .
25 ide bez problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Lud sistem je što možeš da ga uključiš i na monofazno 220 a bez ikakve prepravke ili prebacivanja možeš da ga uključio međufazno na 380v . Sam se prilagođava
Ovdje je spojen dvofazno.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Ja sam se večeras počastio jednim novim varstrojem, bila dilema izmedju njega i telwina.
Bazičnu fino topi.
Kelkno je.
Nemojte to uzimati.
Neznam samo dali je problem do samog aparata ili do pevca de sve crkne nakon par mj upotrebe.
Ovaj nije radio doslovno nista.
Ako ima 3 sata rada.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ima na fejsu neka grupa bravari Hrvatska, al tam ima svega, ljudi kupuju aparate i onda kad neko napiše da ne valja maknu slike i objave, za onaj proinstal neki. A misliju da su kupili profi aparat. Varstroj je ipak klasa neka, ali kaj se dogodilo?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Varstroj je marka da je meni novi probijal na kučište i hital sklopku. Nakon servisa u Čk, čekal je da prejde garancija i onda zgorel samo zaštekani bez da sam varil. A potrošil je 20 deka elektrodi u svom radnom vijeku. I da ,bil je z Peveca
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Ovaj.

Znaci na tom zutom gumbu mu riktas amperazu..na vise ide ali kad treba smanjiti nece..
Dodje recimo na 120.. 119..118 onda vrati na 124npr

A kad smo kod pevca jos..
Predlani smo uzimali komplet aparate za kuhinju whirlpool.. od 5 aparata 2 su dosla pakirana s greskama..
Perilica za rublje, nigdje izvana osteceno pakiranje a unutra zdrapan displej, smotana sipka sta drzi bubanj..i tak..smece zivo sta prodaju
 

Prilozi

  • 20230312_214329.jpg
    20230312_214329.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 27
Posljednje uređivanje:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Hmm možda je greška u potenciometru, a možda i u displeju.
U svakom slučaju reklamirat, pošto veliš da je novi još
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Imam ONEX 250. Isto mu se nije mogla smanjiti amperaža. Probao variti i eksplodirali izlazni integrirci. :mad:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je jako žal kad se bilo kome kaj pokvari..ali ja ne očekujem puno kad kupim aparat za pola blaganjičke plače kojeg mogu otplatiti nakon pola kutije elektrode na svom ili uslužnom poslu.
Moj stari je prodal 539 s 120 vur u momentu kad je za taj imt dobio više nego je koštal novi jer se novi čekal i do godine dana..Pola dobivenih novaca je dal za aparat..i on se kvaril ali je potrosil kamion žice..i kak izgleda išel bude u ostavinsku masu.


.Isto je s motorkama..nemreš uzetii motorku kilu lakšu i konj jaču i očekivati od nje 050 jer ima tam neki šuplji klip. "srato" punjenje za koje nitko ne zna kaj je točno ..
Nema to veze s pevecom ni varstojem..tehnologija u službi profita
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
22
Ma sad neću govoriti o smilanu, već općenito.......Svaki čovjek ima nekakvo stečeno znanje , nekakvu vještinu , umijeće, naučeno školom, stečeno tijekom rada i proteka vremena, prakse......No malo tko od nas, majstora, inženjera, ustvari zna koliko nezna.....Kad postanemo svjesni svog neznanja i još većeg svojeg ega, tada shvaćamo da ima toga još puuuno za naučit i savladat........i da ustvari od najjačeg ima još jači, od najpametnijeg još pametniji....
Pa dalje u tom kontekstu.......kako je izjavio poznati grčki filozof Sokrat: Znam da ništa neznam :)
P.S.Nije zajebancija
Apsolutno se slažem.

Ali isto tako, ovo što je ranije napisao kolega Smilan za autogeno zavarivanje je potpuno točno. A zašto je upravu i zašto ti ne može dati objašnjenja koja ti tražiš jeste upravo razlog zbog čega se majstori i inženjeri školuju po nekoliko godina. Znanje koje je potrebno nemoguće je sastaviti u par postova na forumu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Majstor prođe kroz "školu" a uči i brusi se "uz rad" cijeli život.
Žalosno je, ali kod nas je sve manje pravih majstora struke, događa nam se sve više "yutube nadriliječnika".
PS
Tumačite kako Vam volja. Ja sinoć nisam gledao utakmicu, bio sam na druženju s kolegama iz bivše radione. Prvo takvo okupljanje nakon protjeka 24 godine, tada nas je bilo 28 na večeri. Jučer 8 😥. Dio kolega je preminuo, a dio nam se nije mogao pridružiti iz zdravstvenih razloga. 😥
Jedan je od mlađih kolega glasno komentirao, da je s godinama shvatio i skužio "kakva smo mi ekipa bili". Zajedno radili, rješavali i nerješive probleme, zajedno igrali Loto, zajedno se veselili ili patili.
Mene je "našpotao" da je tek s Interneta skužio za neke moje "aktivnosti", ne želim ih ovdje popularizirati, ali 3 forumaša, ovdje aktivna, znaju na što mislim i da Vam ne lažem.
Bili smo sposobni za sve, svi koji su za to trebali znati, uvijek su računali na nas i ponosili su se s nama, jako, jako jako.
Sinoć smo si vratli brojne uspomene, a da smo bili jaka ekipa to je istina, kao kolektiv možda i daleko najjača.

A danas meni dolaze kućanski aparat probati popraviti 2 majstora, hebiga, oba lijeva.
Sad je ovo več OFF oprostite, još idem malo u garažu, imam tamo nedovršenu "gažu".
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ja se uglavnom držim teme, ideje, iskustva i način rešavanja nekog problema, iz malih radionica. Koliko neko zna zaista oko toga neželim da razmišljam, ali želim raspravljati o problemu, iz tih komentara ja vidim znanja i ideje o rešavanju nekog problema. Obično znam reći pokaži kako si to rešio, kako je napravljeno, i sl, pa se sagovornici naljute. Ponekad mnogi se samnom ne slažu, ali ja sa tim nemam ništa, postavim ono što smatram da je ispravno možda neko čita jer treba nešto slično da reši. Uglavnom niti jedan moj proizvod nije razočara mušterije, niti mi je bilo koji moj rad propao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh