• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,934
Bi. Imamo variostare 2500 već nekih 10 godina, još su u vrlo dobrom stanju i rade 10x bolje..
Isto kak i varstroj 350 😎
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kaj znači rade bolje? Uvijek to čujem, a nitko nikad ne objasni???
Razbili su Froniusa, pa sad kineza...u čemu je razlika (osim u veličini štete)?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,934
Ne lijepi tolko za diznu, manje škropci, jači heft.. Ovaj Jasic bi trebal biti 350 ampera, ja mislim da je bliže 250..
Ono s froniusom je stvarno bil nesretan slučaj.
Ja sam ciljal na razliku potrošenosti i uništenosti aparata pri "normalnom" rukovanju. I velim da Jasići neće doživjeti ni 5 godina u firmi..
Stvarno sam se aparati našarafil, strgani euro konektor na dodavaču, držači boce, kotači, bočne stranice, čak cijelo podvozje pojačaval s 8mm limom i eto ga uljaniki, stari varstroji i oni prvi pulsni froniusi još idu.
Mislim da smo ih mi među prvima imali v ovom dijelu Hrvatske. 98 godina mi se čini
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
@Matija_E30 makar je to nevažno, ali digni malo glavu i baci pogled prek' Drave, odmah budeš skužil da ih niste imali prvi u ovom našem kraju 🙃🤗🥂 čak ih je i Varteks imel prije Vas, a tek naša metalna branša... Pa mislim da i Oprema Ludbreg Vas šije - po sistemu gdje su bili prije 😂🤣😜. No lijepo je da se ti danas hrvaš "s tim aparatima", puno su njih, koje kakvih, mojim kolegama živaca potrošili kroz sva ta ljeta, malo lijepa, a malo i prokleta...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,890
Koliko sam čitao, Jasić je bio dobar dok su ga radili u Srbiji, a sad kosooki drže garanciju, ali i na plotu je pisalo... nešto o amperaži
Froniusa sam kupio negdje oko 2006
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,934
Ja mislim na pulsne aparate. I kolko sam čul po pričama, v međimurju smo ih imali jedini.
Obični mig aparati su došli sredinom 70tih godina,a do onda samo REL i autogeno 😎🧑‍🏭
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
Priče su ti kao i bajke, više za malu djecu, ne moraš im slijepo vjerovati.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Moj je nekim cudom proradio..nez koji mu vrag bio onaj dan..tak da ga nisam nosio nikud..garancija je 2g..
Bude fasovo krajem nadolazece zime jel radim kuruzanu 10m dugacku, 3 visoku, vibro pletivo okolo i tak svasta nesta bude bude bilo..

U firmi smo lani dobili 4 hugonga slicni ko ovaj moj varstroj..posla hrpa napravljena, i padali i pokisli..i nijedan jos nije umro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,985
Neznam kaj radi i kak mu uspjeva, ali sječam se kad me majstor učil vaditi šarafe iz aluminija... svako malo je bilo za uho jer ako si ga samo malo još dogrijal kad se počel pjeniti samo je iscurel.
Ali naučilo me to za uho
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Neznam kaj radi i kak mu uspjeva, ali sječam se kad me majstor učil vaditi šarafe iz aluminija... svako malo je bilo za uho jer ako si ga samo malo još dogrijal kad se počel pjeniti samo je iscurel.
Ali naučilo me to za uho
al 400 i 300 stapici;varis aluminijum i sa obicnim brenerom od butan boce vec na 280 stepeni KupujemProdajem
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Jel zavaruje netko sa flux punjenom žicom? Ja sam teški početnik, dobio sam savjet da si kupim plin i običnu žicu jer je lakše zavarivat tanke stvari, bolje vidiš rastopljeni materijal. Ovo debelo 2+mm ide lijepo i sa fluxom, ali tanje od 1mm je meni skoro nemoguće sa ovim što imam.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pa smanji amperazu. Možeš u mig/mag ili ti što bi se u narodu reklo sa co2 variti i bez gasa znači samo sa žicom lim na ručnim kolicima a on ti je 0,5mm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh