• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Ja imam IPO Tools 225, za tu lovu jeben stroj... Pošvasal već vraga i boga, par cijepača napravil isto 👌
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Pa smanji amperazu. Možeš u mig/mag ili ti što bi se u narodu reklo sa co2 variti i bez gasa znači samo sa žicom lim na ručnim kolicima a on ti je 0,5mm
Ispod 60 ampera sa flux zicom 0.8mm koju imam mi je dosta tesko vidjet rastopljeni materijal i kasnije, jer ne mogu tanke stvari u jednom prolazu, sljaka od zice smeta. Naravno sve se moze, brusit, pomalo, ali ako je plin zbilja noc dan razlika, cak i za neznalicu, onda cu ulozit u bocu, regulator, crijeva. Na unu cu morat prije tehnickog pokusat pokrpat dijelove poda. Srecom kod muldi je jos u redu, stoga pitam da ne trosim bezveze novce. Na primjer, ovo je auspuh, pukao je, sa bocom je islo odlicno, ali je vario onaj tko zna. Druga slika je moj var na prikolici, flux zica. Nije skolski, ali ja bih sa tim bio zadovoljan. Kad su deblji materijali u pitanju i pristupacno mjesto, zadovoljan sam. 95 ampera, brzina zice automatski. Tanko i ispod 60 ampera je lose.
 

Prilozi

  • 20230813_234117.jpg
    20230813_234117.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 45
  • 20230813_235411.jpg
    20230813_235411.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 40
Posljednje uređivanje:

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Kupi klasicni mig mag aparat na plin i spasi zivce. Racunaj ako na njemu nemozes zamijenit polaritet + i - da nemos zavarivat sa zicom u prahu. Na vecini trafo aparata nemozes zamijenit dok na inverterima vecinom mozes. Ti mali aparati sta mogu samo flux zicu su uglavnom slabije konstrukcije i imaju manje postavki za podesavanje. Ako budes kupova klasicni aparat s plinom uzmi mjesavinu argona i plina, lipse i bolje zavaruje i imas vise mista za pogresku u podesavanju. Naravno prije toga provjeri s lokalnim dobavljacem plina koliko imaju boca i koliko cesto pune. Ako ne u cisti co2 je uredu.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Pa je plin je, ali je neon, argon, helij, daleko bolji, kako bi rekao inertniji, plemenitiji i skuplji i kvalitetniji i bolji za osiguravanje inertne zaštitne atmosfere oko zavara u trenutku samog zavarivanja... Štiteći u najosjetljivijem momentu zavarivanja, zavar od vrlo nepovoljnog i štetnog utjecaja atmosferskog kisika i vodika...
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ispod 60 ampera sa flux zicom 0.8mm koju imam mi je dosta tesko vidjet rastopljeni materijal i kasnije, jer ne mogu tanke stvari u jednom prolazu, sljaka od zice smeta. Naravno sve se moze, brusit, pomalo, ali ako je plin zbilja noc dan razlika, cak i za neznalicu, onda cu ulozit u bocu, regulator, crijeva. Na unu cu morat prije tehnickog pokusat pokrpat dijelove poda. Srecom kod muldi je jos u redu, stoga pitam da ne trosim bezveze novce. Na primjer, ovo je auspuh, pukao je, sa bocom je islo odlicno, ali je vario onaj tko zna. Druga slika je moj var na prikolici, flux zica. Nije skolski, ali ja bih sa tim bio zadovoljan. Kad su deblji materijali u pitanju i pristupacno mjesto, zadovoljan sam. 95 ampera, brzina zice automatski. Tanko i ispod 60 ampera je lose.
Prva i osnovna stvar sa co2/mig/mag varenjem:LIM MORA BITI OCISCEN od rdje,masti ako ga mislis zavariti kako treba inace prsti,ne hvata i dzabe trosis zicu. Pored smanjenja amperaze imas smanjenje i voltaze u zavisnosti koliko tanak lim varis,trazis koja ti amperaza i voltaza odgovara . Moj je neki royce inverter i vario sam bez fluxa i bez boce stvari poput lim od kolica 0,5mm, lim poda fiata una koji 0,8mm, lim na srcu felne gde se sarafaju sarafi od imt traktora koji je 10mm
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,889
Ajmo još, pooonooovii!
Kod MAG aparata podešava se VOLTAŽA, s jakost struje uzima prema naponu, udaljenosti elektrode...

Amperažu ne možeš određivati!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege kupujem aparat za varenje
Dvoumim se između daihen varin 1605 lcd i Lincoln 200
Koristio bi ga povremeno.
Ali da može raditi i sa 3.25
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Taj varirn mi izgleda ko obični kinez. Koji točno model lincolna si gledao?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
To je više manje isti rang kineskog aparata. Uglavnom rade dobro ali kad se pokvari uglavnomne isplati se popravljat jer ide cila ploča a to zna bit skuplje nego novi aparat. Nisam ima ni jednog ni dugogo u ruci pa ti nemogu sad 100% tvrdit kakvi su.
Po meni su se najbolji fronius transpocket serija, sad to ovisi koliko želiš para izdvojit za njega. Iz prve ruke mogu ti reć da će izdržat apsolutan nemar i zlostavljanje od strane korisnika, daju se popravit za ok cijenu u eurotehnike ili kod nekog lokalnog meštra za njih.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Iskreno neznam šta bi ti preporučio u tom rangu. Ovo malo iskustva šta iman je uglavom sa skupljim i profi aparatima. Jasic/rhino nije loš. Po fejsu ljudi dosta hvale proinstal, navodno se daju popravit za ok cijenu. Jedino ti mogu reć da izbjegavaš ove od 100 eura sa fejsa, telwin je dobar ali samo profi linija (ima san na popravku jedan kojem je popravak skuplji nego novi aparat) koja je van tvoga budžeta, hugong nije loš ali bilo se slučajeva da je aparat više na popravku nego u radu, ipo tools je dobar aparat ali su se ljudi žalili da nisu nešto vješti za popravak po garancijom, iz prve ruke ti mogu reć da baš i neznaju šta prodaju, bar je u mom slučaju bilo tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U proinstal-u možeš kupiti pojedinačno kaj ti treba, garancija je lako ostvariva, aparati OK.
Možeš i probati prije kupnje, gazda pozna materiju.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mi imamo već skoro desetak godina Telwin tecnicu 171/s baš se dosta navarila, uz jedan kvar, koji je koštao mislim 50-60e, po meni dobra kupovina, sada je cijena oko 280e
Sa 3,25 elektrodama non stop vari, i prži ih samo tako.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
I varstroj je napredoval. Dal na bolje ili gore, vrijeme bu pokazalo..
15 godina razlike.
Jedan mi stigel na popravak, jedan je novi iz dućana.
Ko pogodi koji je koji osvaja lajk 👍🤣🤣
 

Prilozi

  • 20231007_110639.jpg
    20231007_110639.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 58
  • 20231007_110654.jpg
    20231007_110654.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 60
  • 20231007_110708.jpg
    20231007_110708.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 61

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad izgleda kao svemirski brod meni ne uljeva povjerenje , možda zato jer znamo gdje i kako se proizvodi .

Osim toga neke kerefeke koje je omogučio procesor mi se ne sviđaju na tim novim aparatima .
Ima i opcija koje su korisne , ali kad moram stalno cvikati žicu prije početka jer gospon ne da struju ako žica ne udari ide mi na živce .

ili primjer , fast mig generacija nema ručke ..guraš ga ko kravu ko radioni , sreća nema šupka da si usereš prst ..meni je to nevjerojatno
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh