• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vjerojatno je 10 kvadrata dovoljno..za dužine od 3 metra..ako ga trebaš za 120+A kupio si krivi aparat
 
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,367
Vjerojatno je 10 kvadrata dovoljno..za dužine od 3 metra..ako ga trebaš za 120+A kupio si krivi aparat
Ako je ozbiljan aparat sa stvarnim amperima. To je za sve uslove da radi sa 2,5 elektrodom ili za pridodati 3,2 elektrode na nešto što je već zagrijano ili vareno, ali samo par komada.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Kupio sam jučer i ja jedan aparat da imam za po dvorištu, Almaz MIG 285, naravno da nije 285 ampera kako oni to deklariraju ali ću počekati da prođe garancija i onda podesiti pokazivanje stvarnijoj vrijednosti. Elektrode 3,25 idu bez problema koliko sam probao. Čak i ova automatska regulacija dodavanja brzine žice nije uopće loša. Naravno da je to vjerojatno kina ali za te novce nadam se da bude ispunio očekivanja. ALMAZ aparat za zavarivanje MIG inverter MIG 285 285A - eALATI.hr
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Nadam se da stane bubanj s 5kg žice (fi200).
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,367
Kupio sam jučer i ja jedan aparat da imam za po dvorištu, Almaz MIG 285, naravno da nije 285 ampera kako oni to deklariraju ali ću počekati da prođe garancija i onda podesiti pokazivanje stvarnijoj vrijednosti. Elektrode 3,25 idu bez problema koliko sam probao. Čak i ova automatska regulacija dodavanja brzine žice nije uopće loša. Naravno da je to vjerojatno kina ali za te novce nadam se da bude ispunio očekivanja. ALMAZ aparat za zavarivanje MIG inverter MIG 285 285A - eALATI.hr
Ako 3,25 dobro goni na komadima debljine 15 ili 20mm ili gdje god počne da dobro ide i da dobro utopi onda je stroj. Ako samo nalijepi var jebga onda imaš ograničenu upotrebu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,947
Aparat je dovoljno jak za elektrodu 3,25. Za tu struju zavarivanja i kućna instalacija će zadovoljiti!
Ali za višu amperažu (deblje elektrode) to je druga stvar.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Ima priključak za plin, mix , flux , lift tig, fi 200 je kolut žice. Pa s 3,25 na brzinu što sam mjerio struja je oko 160A, to bi trebalo biti dosta. Kolko bu to radilo ne znam jer sam potrošio 5 elektroda jučer.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,947
Aparat "prožvače" te elektrode, više se brini za kućnu instalaciju - griju li se vodovi!
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
S tim nema brige kod mene, ionako ne vjerujem da budem se prebacio na elektrode. Ja sve radim sa mig , dok je otac prije sve radio elektrodama. Tko zna, možda dobijem volju pa ih više počnem koristiti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Moja greška, mag koristim, definitivno da sve ima svoje prednosti. Da sam prije imao inverterski pravi aparat sigurno da bih ga više koristio. Transformatorskim mi nikad nije baš išlo onako kako bih to ja htio.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,367
Aparat "prožvače" te elektrode, više se brini za kućnu instalaciju - griju li se vodovi!
Provlače elektrodu ali ne i lim koji bi trebalo, a prvenstveno treba što više lima da žvače.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,947
Ono "prožvače" pročitaj kao potroši!
A to na što misliš ovisi o znanju zavarivača
 
Na vrh