• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisi rekel da ti je trofazna struja problem? Gle fronius ime kao ime uljeva povjerenje nasprem onih kineskih igrački. Evo baš bum danas pogledal kaj piše na ovome našem malom varstroju kaj imamo invertera na poslu. Kum ima već par godina varstrojovog invertera 120A i do 3.25 tali bez problema, a puno fuša bravariju, nastrešnice, ograde i sl, i još ne razmišlja o co2 aparatu.
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
41
Koju žicu koristite za zavarivanje u plinu co2? Tj, koju punu žicu koristite i od kojeg proizvođača? Trebam preporuku za 0.8mm žicu za zavarivanje običnih cijevi, trebam je za izradu rešetkastog nosača.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok heroji,evo denes pocel nekaj delati,tek sad se odmrzel.:fiery:
Potrosil 5-6 elektrodi Jadran,nikak ne islo svasanje,nejde mi tak i tak elektro il je kriv aparat neki Einhel hobi 150A?(malo zutra).Dejte mi recite koje da zemem elektrode,jadranu vec ne verjem.
Osim toga nisam jos svasal z inverterom makar sam bravar al 25let van struke,razmisljam zeti neki polovni(koji)za domaci kraj.
Imam i neki aparat na zicu sa zastitom(bez co2)al je to jeftino sranje,bolje da sam se pri kupnji delal englez.:icon_hang:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Elektroda zagreb kisele i peglaj. Najjeftinije i za po doma čist ok, samo gledaj kaj budu ti uvijek suhe. Možda su ti jadran samo vlagu na sebe potegnule od stajanja.
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
41
Na co2, znači punu običnu žicu tj. klasičnu. Zanimaju me iskustva koja daje bolji var.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imaš talijansku LAFILI,a niti EZ (elektroda zagreb) nije loša,jesenice isto tako,a imaš i tursku žicu MAGMAWELD.
Te žice bi bile ok,i ima ih po dućanima.
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
41
Jal ima velike razlike ez hobby i neke druge njihove za obični čelik, imam sada tu tursku hobby 5kg potrosio i nije mi bas neka, mislim da to moze bolje
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To sam i ja mislil napisati ali nisam bil siguran kakvu žicu traži. EZ SG2 je po meni za nekvu domaću upotrebu čist ok žica, cjenovno prihvatljiva(ispod 300kn bunt 0,8) i dostupna na svakom uglu, i sam ju koristim na mome aparatu.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ajde jedno pitanje,koji agregat bi mogao "terati"Telwin 175 HD REL,nebi se koristile elektrode deblje od 3,25 većinom bi išlo sa 2.5mm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pogledaj kaj piše na aparatu, koliku struju vuče.
Generator bi moral dati bar toliku koliko piše. Generator mora biti jednofazni, jer trofazni može dati znatno manje struje po fazi.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pogledaj kaj piše na aparatu, koliku struju vuče.
Generator bi moral dati bar toliku koliko piše. Generator mora biti jednofazni, jer trofazni može dati znatno manje struje po fazi.

Pa i aparat je monofazni,a za drugo ništa mi i netreba osim za aparat kad se nešto u šumi slomi na traktoru da ga netreba transportirati sa radilišta.Nudi mi jedan kolega nekakav agregat navodno je 11kw,al sa takivm stvarima nisam bas na TI.To bi moglo radit?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jasno mi je kaj ti treba. Probaj zavarivati s tim agregatom. Obično su agregati takve snage trofazni. Pogledaj i slikaj natpisnu pločicu agregata, pa bude jednostavije vidjeti jel bi moglo ili ne. Ovak je to teško na daljinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj se nemogu dvije faze zbrikati pa imaš dvofazni u jednofazni ili još bolje trofazni u jednofazni?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemru.
Da aparat ima 230/400V, onda bi išlo. Ovak nemre kak si ti zamislil.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Jasno mi je kaj ti treba. Probaj zavarivati s tim agregatom. Obično su agregati takve snage trofazni. Pogledaj i slikaj natpisnu pločicu agregata, pa bude jednostavije vidjeti jel bi moglo ili ne. Ovak je to teško na daljinu.

Neču ja ništa isprobavat,nije to motorka da bi znao jel valja ili ne :icon_keel: odvest cu majstora koji vari pa nek proba,pitao sam da znam jel to barem donekle ili da ni ne gledam.Agregat je diesel 11kw,tako je meni rečeno.Dosad sam morao svaki puta traktor vozit nekud blizu struje,a to mi je skuplji sport nego da kupim i aparat i agregat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh