• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ako već trebaš zavarivati na terenu, radije kupi agregat za zavarivanje.
Jeftinije i bolje od agregat + inverter.

Svaki inverter smije na agregat, uz uvjet da je isti dovoljne snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Zato jer dozvoljava rad s većim oscilacijama napona od +10/-15%.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
na agregat sam skuril fronius transpocket 1500,koji je jedan od boljih i kvelitetnijih aparata i vise nebi eksperimentiral sa takvim stvarima.popravak je kostal ko jedan dobar trafo aparat.tak da je bolje kupiti neki srednji trafo aparat i agregat.to je provjerena kombinacija.super radi i manje kosta
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
A imam ja i staru kvrgu varstroj 160/180,al imam i ovaj telwin nešto će varit da ga je*eš,ako jedan krepa uštekamo drugi.Dok pokupim sve aparate po selu valjda če majsto zavarit nešto da traktor bude u radnom stanju
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak piše na inverteru da treba npr. 7kw agregat onda treba 7kw pravih a ne da se ga ušteka u prvog kineza koji ima nalepnicu na kojoj piše 7000w.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
agregat od 11 kw , to mora da je na nekoj osovini , ima rudo , prikolicu ...pa gore namontirati par refletora ..ako se i ne mora raditi po mraku da tjera komarce i mede , a oni s drugog brijega prijave da je sletio NLO..pozovu muldera i scully..prava diva ..a kako je samo baratala s gančugom , paf! , paf! , paf ! ...ja bi lago kad bi reko da mi se nije sviđala
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ovaj nema osovinu,al ima kamion grajfer,pa mozemo mahat sa njim na sve strane.Ko k...cem po plotu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
markony nekad je Fagram radil aparate za varenje na postolju (kao jednoosovinka) imali su IMR motore i puno ih imali na JŽ/HŽ-u dosta ih završilo na otpadu sa nekih 100 rh mislim da bi to bilo za tebe idealno .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Fagram ili Uljanik?
Prije bi rekel da je bil Uljanik, jer Fagram je radil kompresore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Fagram je radil šasiju osovinu itd IMR je radil motore Petoletka kompresore Uljanik/Končar agregat/regulaciju no pločica sa podacima je bila Fagram bar oni koje sem videl i malo probal švasati po šinjama (bazičnim elektrodama) . U žargonu svi su bili Fagram pa čak i Čelikovi Dizel-kari .
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kod nas u zadruzi je bilo dva komada služili su za varenje cevi za navodnjavanje po ataru jer nam je ceo sistem navodnjavanja bio ukopan u zemlju imali su imr motor
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
markony nekad je Fagram radil aparate za varenje na postolju (kao jednoosovinka) imali su IMR motore i puno ih imali na JŽ/HŽ-u dosta ih završilo na otpadu sa nekih 100 rh mislim da bi to bilo za tebe idealno .

Kupio sam agregat,majstor od elektrode je to probao i kaže da je to odlično,veli da će varit sa starim varstrojem i da je to njemu tako najbolje.Eto onda mu ugodnu zabavu.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
E ovako imam u ponudi ovaj aparat,zanima me jel bi mogo radit na monofaznu struju,ako neko zna mozda,stavio sam i slike da bude lakse,posto mi struja nije jaca strana bio bih zahvalan.




 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
A jel se isplati dat za to 300 eura,ima dva pistolja u super stanju,u jedan ide zica 0.8 a u drugi 1.00 mm i boca ide mala uz njega,aparat ispravan.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
na velikom co2, koncar 380A, ne znam napamet koji mi je davac zice...mi je izgorilo nekoliko polja brzine zice.
koliko se sjecam izgorila su mi sporija polja...ajmo to tako nazvat, pa ne mogu s tim aparatom radit tanje limove...
Brza polja i dalje radu, znaci moze se stelovat...
Sta bi to bio problem, nekako me straj ocekivat da je samo potenciometar...ako bi bilo lipo!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na velikom co2, koncar 380A, ne znam napamet koji mi je davac zice...mi je izgorilo nekoliko polja brzine zice.
koliko se sjecam izgorila su mi sporija polja...ajmo to tako nazvat, pa ne mogu s tim aparatom radit tanje limove...
Brza polja i dalje radu, znaci moze se stelovat...
Sta bi to bio problem, nekako me straj ocekivat da je samo potenciometar...ako bi bilo lipo!

to ti imaš ondaj veliki potenciometar..cca fi 100 , visine 40 mm ?, možeš sliku dat ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh