• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Isprobo sam za sad vario samo uške od male prikolice zadovoljan sam za sad cekam da rjesim drva pa cu radit garazna vrata al dobro topi elektrodu 2.5 na 100 njegovih ampera.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
danas smo malo varili sa parkside pfds 33b2, to je prvi model mig mag, sada već ima model 33b4 ali male su razlike, konkretno veći kolut žice itd. kad sam ga uzeo uglavnom sam probao variti tanje limove sa žicom što je došla s njim 0,9mm i to je bilo očajno. ma nema što nisam probao ali katastrofa. probao sam 0,6 mm žicu i nije baš, možda kad ulovim ruku. na zadnje sam probao žicu 1,0 mm i konačno pogodak, struja 90A, fino se topi, čist var, skoro da radim u škveru. idući put ću stavit koju sliku, ima i sada ali svašta sam brljavio pa tek poslje bilo extra. baš ću napraviti recenziju kako treba pa ću staviti slike. mislio sam ga se rješiti ali vidim da ipak može variti
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zanima me struja mirovanja za varex 135/145 u 220v. Dobio sam aparat ali je dosta bučan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Davno sam ga imal...pa ti nemrem izmjeriti. Vjerujem da je oko 2...3A.
Da je bučan "u leru" je normalno za njega, radi limene kutije. Ak ti smeta, napravi oklope od drva ili aluminija.
Moj ima kutiju od šperploče.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekad sam bil varioc za 5 mm elektrodu (bilo koju) najbolje se pokazal Končar redovito smo ga koristili za atest (svake godine)najlošiji je bil Esab preoštar luk . Svi tadašnji aparati su bili 400 A i radli neprekidno dvije smjene po 8 sati
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Nisam zadovoljan aparatom.
Pri varenju elektrodom 3.25 nakon pola elektrode iskoči osigurač C16, koji starijim aparatom Rade Končar nije nikada izbacivao.
varstroj
rade končar
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Eto i mene nakon nekog vremena... Pisao sam prije nekoliko mjeseci o aparatu za varenje sa stecajne.hr (supergoldy...). Nakon pocetnog oduševljenja - fijasko. aparat baca osigurace, zgleda ko da se iznutra raspao - ko da je usao vrag u njega. Nije skoro ni radio. Uz njega sam kupio i motornu pilu sa iste stranice - nakon sastavljanja - i kretanja u rad - ispilio jednu granu - iz motorke curi gorivo iz rezervara i ulje iz njenog rezervara - jednostavno se raspala po spojevima. kaj je najgore bilo sam lakom :) pa sam i prijateljima poklonio iste :) Imaju identicne probleme s njima. Reklamiram sve vec tjedan dana i jednostavno me ignoriraju i ne žele se javiti - salju mi samo automatski mail o reklamaciji i ne javljaju se dalje. Eto, imao sam neku obvezu to podijeliti sa vama (jer sam prije nekog vremena mozda nekog nagovorio da kupi iste). IZBJEGNITE IH, moja topla preporuka. Ja sam nasjeo :(
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ok, nisam nista drugo ni ocekivao - rekao sam da probam. ovo sam napisao samo da drugi koji takve proizvode misle i koristiti da ne nasjednu, a i nekako mi bilo bed jer sam se i sam hvalio kak sam dobro kupio :)
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
I ja sam vratio neke stvari. Samo im trebaš poslati HP-om u njihovom trošku i onda pošalju novac. Ako si slao mail to je pismeni trag kojeg ne smiju ignorirati, zato šalju automatski odgovor. Moj aparat je ok i radi dobro a za takve "Kina" motorke sam već naveo na ovom forumu da ne vrijede ništa.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ok, nisam nista drugo ni ocekivao - rekao sam da probam. ovo sam napisao samo da drugi koji takve proizvode misle i koristiti da ne nasjednu, a i nekako mi bilo bed jer sam se i sam hvalio kak sam dobro kupio :)
I moj otac ušao u tu priču. Došao tip pa prodaje pile a ja nisam bio kući. Prodaje jeftino pa otac kupio čak dvije. Kako kažete odradio minutu i raspale se obe :mad:.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Na mom aparatu drugi je kolut zice i hvala Bogu za sad jos uvijek radi kao i prvog dana,,,
Sa elektro sad jako malo radim jer mi co2 osjetno jednostavniji,,,

Nekako imam osjecaj da kvalitet ovisi od modela do modela,,,
Ili mozda treba pripaziti na duzinu vremena zavarivanja na određenoj amperazi (intermitencija ili kako se to vec zove),,,
Sto se pak tice reklamacije, pisao sam o tome, otisao tamo i automatski bez pogovora zamjenili za novo iako je bilo vidljivih tragova koristenja i bez obzira na to sto je falio samo jedan dio (alapter za rolu zice),,,
Zato put pod noge i pravac tamo te proba na licu mjesta,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U Lidlu buju ovaj tjedan imali elektronsku masku za zavarivanje. Zavarujem vrlo,vrlo malo i za sad koristim običnu naglavnu masku. Zbog slabog vida teško započnem zavar gdje treba. Bi li ta maska zadovoljila moje povremene potrebe? Nije puno skuplja od obične naglavne.
Maska za zavarivanje - elektronska.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Probaj, pa ak osjetiš "pijesak u očima", vrati ju. Imaš mjesec dana za to :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A ko bu platil besanu noč ako ju vrati?
Da barem dva krumpira poklone za đabe da si čovjek pomogne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Pa valjda mu je ostal koji krumpir nakon sadnje :)
 
Na vrh