• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Kakav je utikač na kraju kabela: obični šuko ili okrugli industrijski?
Adapter ti treba za dvije faze ili za jednu?
Kak god bilo, kad je priključen dvofazno, nemoj šalter okrenuti na 230V.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znači iz aparata mi ide ovo.


bfIiBwk.jpg


Švasam sad sa ovim,to sam snjim dobil.
wCYs8Ex.jpg


E sad sam kupil još jedan industriski,pa si bi napravil briku,pošto nemam ovaj tep utikač doma.
UJLioD2.jpg


I ovo je penzić koji je jučer skuril prek 3 kile 3,25 elektroda.
V9AjMQt.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Aha.
Zemi komad gumenog kabela 5x2,5mm2 i spoji 3 trna na crnom utikaču na tri faze (L1-L2-L3) na novom crvenom natikaču. Isto tak spoji i nulu i zaštitni vodič (N i PE na natikaču, oznake moraju negdje pisati) . Pazi na crnom da ih ne pomiješaš jer su oznake slabo vidljive.
Na taj buš način napravil univerzalni adapter za sve produžne kabele sa 16A 5P 6h CEE priključcima.
Znači, posudiš negdje trofazni produžni kabel, uštekaš ga poslije novog adaptera i na njegovom kraju uštekaš taj aparat, cirkular, drehbank... :D
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nisam te skužil? :)
Znači ovaj novi industriski bi trebal spojiti kak je na aparatu?al tam kad raskopam su 4 žice?to me mota malo,jer sam baš to gledal,a ja sam kupil ovaj kaj si ti napisal,i sad imam jednu žicu viška.
I onda sa ovoga industriskoga na ovoga crnoga kak spojiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nek te ne buni spajanje u aparatu. On ima dvije faze, nulu i zaštitni vodič. zato ima 4 žice.
Ti na svojem adapteru spoji sve faze, nulu i zaštitni vodič. Aparat si bude "zel kaj mu treba".

Tri trna na crnom spoji na tri faze na crvenom (dvije crne i smeđa žica) . Ostaju ti nula (plava) i zaštitni vodič (zeleno-žuta) koje spajaš na crnom utikaču na ona dva klizna kontakta. Pazi samo da ne izmiješaš nulu i PE na crnom jer su oznake slabo vidljive.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Kupljenec, prilažem ti fotografije utikača i utičnice. Ak ti ovo ne pomore, nebu nikaj ;)

Faze na utikaču:
Utikač L.jpg

Nula i zaštitni vodič:
Utikač N.jpg

CEE utičnica:
Utičnica.jpg
 

Mata1

Novi član
Tu od
30 Stu 2019
Poruka
1
Pozdrav narode.
Potrebna mi pomoć. Imam budžet oko 3000kn i svrbi me ga spiskat na Inverter aparat. Imam stari trafo ali bi htio neki kvalitetniji Inverter s kojim bi možda kasnije moga probati i TIG postupak,ali lako za to.
Imate li kakav savijet koji aparat da uzmem a da nije neki kinez?
pozdrav svima
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Izaberi neki telwin i nećeš pogriješiti, jako dobri i kvalitetni aparati a u toj su cijeni do 3000kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Mata, ako hoćeš REL, bilo koji najjeftiniji inverter, ako ne živiš od zavarivanja, bude poslužil.
Ako pak hoćeš i TIG, moj ti je savjet da ne kupuješ aparat bez HF paljenja luka, a ti su malo skuplji.
U lokalnim firmama viđam Hugong aparate, koje zastupa (valjda i servisira) BAJUN, a prodaje Trgoagencija. Dakle, ak mogu raditi u industriji, mogu i doma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nije mi namjera bila reklamirati vas, već Hugong, koji je očito ima solidne aparate.
Kak ste vi firma, ovdje bi se trebali reklmirati s komercijalnim oglasima.
Zadovoljit ću se velikim popustom na Husqvarnu, da Adminu mogu platiti ćevape, a vama da ne moram brisati oglase :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Šala!
Ne bi bilo u redu prema Forumu i ostalim članovima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh