• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
A na kojem osiguraču more delati pulsno na najjakše?
Mi na poslu probali takav jasic, nit na 32A automatskima nije radil.. Nego samo na 63A rastalni nožasti
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Nisam siguran da može zavarivati aluminij MIGom. Žica je 1 mm, treba 4 pogonska kotačića, a struja je 210A-220A. Kak znam? Susjed je krpali aluminijsku šleper prikolicu!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
Zavisno od potrebe, dali ti treba da samo imaš aparat ili misliš raditi nešto. Ako nešto radiš tih 200A je malo. Moraš ga opteretiti na 70 posto. Nešto sitno ide ali kad treba da se radi duže onda je problem. Moja mišljenja su da pređe 250a, e sad to je veća klasa ali i ozbiljniji stroj. Vidi potrebu a marke će zadovoljiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Čovjeku očito treba prijenosni aparat za limove i "krpanja" oko strojeva, a ne radionička "hrga" za debele stvari, pa je zato odabral nekoliko uređaja koji mu se odgovaraju.
Proinstalov aparat, u usporedbi s navedenim Varstrojem, možeš konfigurirati po želji, odnosno kupiti ono kaj ti treba;
-odabrati duljinu kabela mase
- odabrati duljinu gorionika (savjetujem 4 metra)
- kupiti ili ne kupiti kabel za elektrode, TIG pištolj itd.
- kupiti dodatne filtere, bocu, regulator... i kaj ti već treba
Kak je čovjek domaći, puno je jednostavnija (eventualna) reklamacija, možeš probati i odabrati aparat prije kupnje od hrpe ponuđenih itd.
Svi ovi navedeni kombi inverteri su kineski i iznutra izgledaju više-manje isto. Isti su im pogoni žice, pa je lako dobaviti rezervni dio, a o elektronici je teško raspravljati.

@Matija_E30, ovaj je radil na standardnoj utičnici, a ne znam koji je osigurač bil. Valjda 16A. Naravno da se mora raditi s prekidima da se isti ne aktivira, jer za trajnih 200A bi ipak trebal 3f aparat. No većinu stvari se ionak zavaruje na do 120A, pa to prolazi.
 

turke25

Član
Tu od
25 Lis 2022
Poruka
12
A na kojem osiguraču more delati pulsno na najjakše?
Mi na poslu probali takav jasic, nit na 32A automatskima nije radil.. Nego samo na 63A rastalni nožasti
  • Nazivna max struja – I1max 33A
  • efektivna struja – I1eff 25,5A
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Upravo za to šta je ZJ naveo mi treba aparat,mislim da je 200A sasvim dovoljno...limarija,zapneš ovdje.zapneš ondje...i krpanje strojeva.
Ok hvala na pomoći,već sam gledao te Proinstal,u biti i ovaj Varstroj je kod njih u ponudi za 3700,samo aparat,+ oprema znači.
Kažem Kempi MMA je odličan,no limarija mi je malo problem sa njim,barem meni,nije baš da sa profesionali varilac.
A i prikolice neke po zimi planiram malo obnoviti,mislim da će mi sa co2 biti puno jednostavnije,par sati dnevno posla bi takav aparat trebao odraditi bez problema,barem mislim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Za neku bravariju je dušu dal, tipa vrata slično, gdje su tanji profili.
Za debelo treba 3f aparat, jer ovakvi (radi mreže, odnosno velike struje) ne mogu dugo raditi na 1 fazi. Isto tak, treba pripaziti kakva je instalacija, da ne bi bilo vatre.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ja sam nekad imal jednofaznog (najvjerojatnije Kineza) 125 A, kaj je taj prešvasal.... naravno, nakon kaj sam mu termoelement prebrikal i ventilator ugradil
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Imam aparat za varenje CO2 Technika super mig 140 turbo (tak piše na njemu). Ima 4 pozicije za varenje koje se mijenjaju na šalteru. Čim malo dulje varim odmah mi ga termoelement isključuje i onda treba dugo čekati da ga ponovno uključi. Stavil sam mu još dodatna 2 ventilatora, ali nije puno bolje. Čitam da se termoelement može prebrikati pa razmišljam kaj bi to i ja napravili jer mi bude mladost prešla u čekanju da se aparat rashladi i da mogu dalje delati. Da li bi to bilo uputno napraviti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Imam aparat za varenje CO2 Technika super mig 140 turbo (tak piše na njemu). Ima 4 pozicije za varenje koje se mijenjaju na šalteru. Čim malo dulje varim odmah mi ga termoelement isključuje i onda treba dugo čekati da ga ponovno uključi. Stavil sam mu još dodatna 2 ventilatora, ali nije puno bolje. Čitam da se termoelement može prebrikati pa razmišljam kaj bi to i ja napravili jer mi bude mladost prešla u čekanju da se aparat rashladi i da mogu dalje delati. Da li bi to bilo uputno napraviti?
Deni ga v škrinju dok švasaš 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
I ja 1f Einhell-a 145A (made in DDR).
Završil je kod bivšeg forumaša u Kutini...
Moj je bil neki plavi, neko ga je isto iz Njemačke donesel.
završil je kod jednog limara i vjerno ga služil godinama. Kasnije je kupil novog, a od ovog je starter dal napraviti.

Da li bi to bilo uputno napraviti
Ko što rekoh, ja sam napravil i radilo je godinama
 

Najnoviji postovi

Na vrh