• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ARKOD program

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
molim moderatore da obrišu ovo ako već postoji tema, al ja je nemrem naći... :scratch

naime, pokušavam već par dana ući na internetsku stranicu od arkoda,al piše There is a problem with the page you are trying to reach and it cannot be displayed...
prije nekih mjesec, dva sam ušao bez problema, a sad sam se sjetio da u arkodu se može na karti odmah vidjeti međa, a pošto sam u međuvremenu čuo da mi je susjed ušao malo u moj prostor, mislio sam to provjerit, al nemogu ući u arkod..

jel to još jedan program koji je propao u nas hrvata ili ga dorađuju pa se nemože ući??
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Katastarski plan

Nikak nemrem videti katastarski plan z broji čestic na Arkodu, a do prije par meseci sam gledal bez problema ?Prije je z leve strane bil skroz jednostavan preglednik a sad ...može neko objasnit malo kak do katastarskog plana .Prosim lepo i fala.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
radi normalno sad sam gledal.


brojevi ti se nevide ako si predaleko,imaš dolje ljevo 25,50m.
 
B

Bobo

Guest
Kad preko OPERE idem na arkod, ne dobijem taj izbornik i steka mi facebook chat...

Tako da i dalje koristim Internet Explorer za arkod i facebook i sve radi super.

Da se razumijemo, prije mi je sve radilo na Operi kad sam na nju presao, ali od jesenas nikako, pa sad imam i IE i Operu...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Evo sad sam probal prek Opere i nejde a prek Chrome dela kak je i prije...Fala dečki ,evo ak i drugi imaju problema z tim sad bar znaju. Pozdrav!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja koristim firefox,mada mi on nekad šteka za forum sve mi izmješa.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
I meni se isto desilo kad sam se spajao sa Operom pa sam zvao Arkod službu u zg i čovjek me uvjerava da kod njega radi a kod mene neide ne mogu otvoriti slojeve. pokušao sam preko eksplorera i sve radi ok treba neku nadogradnju napraviti na operi ali dobro je i ovako. Nego da pitam dali je legalno da se vidi OIB broj na vlasničkom listu kad provjeravam česticu u egruntovnici?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
I meni se isto desilo kad sam se spajao sa Operom pa sam zvao Arkod službu u zg i čovjek me uvjerava da kod njega radi a kod mene neide ne mogu otvoriti slojeve. pokušao sam preko eksplorera i sve radi ok treba neku nadogradnju napraviti na operi ali dobro je i ovako. Nego da pitam dali je legalno da se vidi OIB broj na vlasničkom listu kad provjeravam česticu u egruntovnici?

na mozili radi dobro, nekad malo šteka
a što se tiće oiba, pa on je javna stvar:weedman:
ali nađe se na puno mjesta i JMBG koji je tajan:mrgreen:
 

knedlasb

Novi član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
6
Dali oni stavljaju nove karte? Jer kad gledam zemlju karta je stara valjda od početka, nije ništa mjenjano.
 
M

MOCO

Guest
ja mislim da mi vidimo staru kartu jer smo mi na najzadnjoj razini pristupa. Nove karte vide inspektori tako da znaju već sve kad dođu van
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
na mom području su tak dobro uklopili katastarske čestice da mi Kupa teče po njivi a ja sadim i sijem i orem i okapam na pruzi...al bez Suzy što se gu.y na pruzy...:rolfer:
 
B

Bobo

Guest
Ja sam super zadovoljan sto imam uvid u njive, sto imam mjerenje velicine pojedine njive i pojedine katastarske cestice, i to mi je dovoljno... Prije arkoda moli i boga i vraga da ti isprintaju kartu cjele katastarske opcine pa ju jedva nekako dobijes na 12 stranica pa se snalazi, pa ko za kur.c cestica koju trazis je na sastavu dvije stranice pa s ove strane jedan broj a s one drugi, pa ne vidis da tu postoji neka crta razgranicenja bas na tom sastavu...

Arkod je zakon, neka ovako ostane do kraja i nek svakih 10 godina unapredjuju sustav, ja zadovoljan. kartu ne moraju mjenjati. Instaliraj si najnoviji google earth, pa ces imati i najnoviju kartu.

Poklapanje katastra i stvarnog stanja je kod mene 95% tocno, usudio bih se recii vise.

Dok nije bilo arkoda, znao sam da mi je uorano na par njiva, ali nisam nikako mogao znati koliko.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Arkod je dobra stvar, meni najviše baš zbog mjeranja veličina pojedinih čestica/parcela...kak veli Bobo.
Istina je da ponekad zna skroz zaštekati i negda me stvarno jako naživcira....moglo bi to i bolje raditi.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ima još jedna domaća stranica sa slikama iz zraka, možda nekome pomogne http://www.geo-portal.hr/Portal/ptk

na mom području su tak dobro uklopili katastarske čestice da mi Kupa teče po njivi a ja sadim i sijem i orem i okapam na pruzi...al bez Suzy što se gu.y na pruzy...:rolfer:
Ma to su sigurno krenuli od slovenske granice prema Karlovacu, došli do Vivodine, malo udahnuli alkoholnih para, a dalje raspad sistema :rolfer:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Tko tu koga ....?
Uzeo sam u zakup bez naknade od 12 ljudi zemlju, sve uz moj komad. Sad je cjeli firtl "moj". Da bi sa svima potpisao ugovore na pet godina povadimo iz gruntovnice vlasnicke listove-240 kn. Javni biljeznik 540 kn. Idem to ucrtat u arkod kad ono odheb, gospodi vlasnicki listovi ne vrijede za njih, nego posjedovni iz katastra koji je nekih 70 kn pa puta 12. Dosad sam sve rjesavao gruntovnim, a odkad je katastar mjerodavniji od gruntovnice? Ocito su razne takse zakrpe sada za rupe
No u arkodu su ti komadi ucrtani kod lokalnog kauboja bez ugovora ó zakupu. A arkod i katastar se uopce ne pódudaraju. Odustajem od poticaja. Bit da su ugovori potpisani
 
M

MOCO

Guest
oduvijek radim s posjedovnim listovima. Prvo skupiš sve što trebaš upisati i napraviš spisak čestica, to odneseš u katastar i onda plaćaš 60kn biljega ukupno za sve + 5kn po izvatku

ako si vlasnik nemoraš biti i posjednik, a računa se da posjednik obrađuje zemlju (onaj koji je u posjedu).
 
Na vrh