• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Armatrac traktori

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Joj on zna kaj bude duralo,ni ne znamo kaj on ima uopće i jel se bavi poljoprivredom,ni jedne slike nikad ničega nije stavil al bitno da ima o svemu mišljenje.

Ovak na oko čist ok traktor izgleda, kaj se dijelova tiče,očito je ko i sa dijelovima za bilo Kaj drugo,taj zastupnik nekaj ima na stanju a kaj nema dođe od 3 do 5 radnih dana(poludim kad mi to kažu u dućanu jer nikad nije treći dan nego peti ili sedmi),al to kaj @ZJ veli, mislim da ga nebuš nikad prodal, kak bi se reklo oženil bi ga vjeke vjekova
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Joj, durat, u krivom si svijetu, imam novog zelenog pa znam o čem pričam...
Znam da je ovome na hatatu otišao diferencijal stavio je i sliku na fb.
Na 2500 sati tako sa kvalitetan nije.
A nemože se ni očekivati za te novce.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Evo ja cekam 10 dana vec za nh neke glupe djelove, sta bi da je sezona...
Gabaritno mi se sviđa turcin, treba kila za nosit vecu prskalicu i rasipac. No motor je premali za moj ukus.
Jd je zakon barem sto se tice dobavljivosti dijelova.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dobro i kaj sad,ko zna kaj je radio s njim i koja je pozadina toga svega?
Kolegi se na Steyr-u 6125 na 4000 sati odšarafila matica od zadnje poluosovine i u vožnji pod punom prikolicom silaže se izvukla i opal je kotač,traktor je sel na bočnik koji se raspal a matica podrobila diferencijal. Morem ti za svaku marku nabrojiti po par kvarova, od fendt-a i valter pa do johana i cijele CNH grupacije. Tog hattata ili armatracka ima par ljudi i kad se nekaj dogodi svi znaju i odma niš ne valja a za ove poznate ne stignu stavljat slike i pisat kolko se često događaju takve stvari. Najnoviji primjer je od jednog stočara blizu mene,novi fendt 724,2018 god. Na 1500 sati u razmaku od par dana eksplodirale prve gume same od sebe a na 2000 se podrobio prvi pogon. Na 2500 svi injektori novi i stalno nekaj sere uključivanje kardana.
Tak da bi rađe kupil ta dva armatraca za jednog Johana ili fenda jer izglednije je da bude bar jedan uvijek delal.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A ja na JD na 2500 sati brtva glave i svi injektori, tako da... Pitam zasto se to dogodilo, a kaze normalno je to, tvornicka greska, puno to radimo. Ha jbt...

Što se tiće Arme, nije nezgrapan, okretan je, liči na nešto, nije sprdačina od traktora, privlači to što ima skoro svu moguću opremu . Mislim stvarno ne vidim baš mane na njemu, mali motor je istina, to i mene odbija, osobno vjerujem da je bolji od Deutzeva, Samea i tih sličnih turčina, na starom modelu je bio Perkins 4,4 l ali jbg nije zvučno ime...

Opredjelit ću se na JD, baš zbog tih dijelova i već znam i majstore i sve

Valtra je visoki cjenovni rang, a rado bi da mi je neko doveze. 😂
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Moja politika.je da se treba vezati za onu marku koju budeš najbrže mogao popraviti kad stane i što prije nabaviti dijelove. Realno je za očekivati da bude svaki kad tad stao i sad je pitanje ko koga di ima da mu ga što prije složi. Ja budem definitivno ostao na CNH jer za njih imam dobrog servisera koji mi je blizu i zna ih u dušu. Želja mi je JD M 6195 ili 6210 al kad mi to stane mogu mjesec ili dva čekati novocomerc da dođu i plakat se do onda ili Claasa novijeg pa ista stvar sa Eko terrom ili Jerkovićem. Lokalno imam mehaničara za grube radove i stare rage al nedaj bože nekog kompliciranog problema.

Tak da ak si osiguran sa JD,kupi rađe nekaj starije nek da dopeljaš doma nekaj kaj niko ne bude znal složit.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Moja politika.je da se treba vezati za onu marku koju budeš najbrže mogao popraviti kad stane i što prije nabaviti dijelove. Realno je za očekivati da bude svaki kad tad stao i sad je pitanje ko koga di ima da mu ga što prije složi. Ja budem definitivno ostao na CNH jer za njih imam dobrog servisera koji mi je blizu i zna ih u dušu. Želja mi je JD M 6195 ili 6210 al kad mi to stane mogu mjesec ili dva čekati novocomerc da dođu i plakat se do onda ili Claasa novijeg pa ista stvar sa Eko terrom ili Jerkovićem. Lokalno imam mehaničara za grube radove i stare rage al nedaj bože nekog kompliciranog problema.

Tak da ak si osiguran sa JD,kupi rađe nekaj starije nek da dopeljaš doma nekaj kaj niko ne bude znal složit.
Ak je samo do dobavljivosti dijelova i cijena popravka onda je najbolje uzeti nekog starijeg Zetora. Ima ih od 35 ks do 160. Za svakog po nešto. Ja sam za 15 000 kn pol svojeg 7245 promjenil 😁
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam mislil na traktor 200+ ks ili ti veći traktor na gospodarstvu novije generacije sa zapadnog tržišta. A kaj se zetora tiče,ipak bi rađe ovog armatraca jer imam fobije od Kiršove izreke 'Ako traktor onda zetor' i nikad mi se nije sviđal
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ja sam mislil na traktor 200+ ks ili ti veći traktor na gospodarstvu novije generacije sa zapadnog tržišta. A kaj se zetora tiče,ipak bi rađe ovog armatraca jer imam fobije od Kiršove izreke 'Ako traktor onda zetor' i nikad mi se nije sviđal
Al Zetora popraviš sa šarafcigerom i batom od 2 kile... 😉 Arma izlegleda ok, al mislim da im treba još neko vrijeme da to sve skupa dorade. Naravno, onda ni cjena više ne bude ko sad...
U mojem poslu (motor-reduktori) konkurencija prodaje turske proizvode. To je više-manje sve ok dok radi, mozda malo manja trajnost od njemačkih, al kad stane, djelovi iz Turske se čekaju i po 2 mjeseca, dok mi 99% djelova možemo imati kroz dan-dva. Mislim da bi i u slučaju Armatraca mogla biti slična situacija. A da se kvare, kvare se svi prije ili poslje... Kad bi dal 43 000€ za traktor ja bi također tražil nekaj zapadno, malo rabljeno...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Zetori još sad nisu usavršeni 🤣
A to kaj si ulupal 15 000 u njega, kak dugo budu ti dijelovi izdržali?
Dobro poznata generalka koja je jeftinija za zetor 4 cilindra, nego za IMT 539.
Pa meni je bitnije da dijelovi koji se mjenjaju drže bar 10-15 godina, a ne da se mjenjaju svake godine. Fućkaš onda to što su jeftini dijelovi, ako imaš nepouzdan traktor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja neznam kak se uspiju napraviti generalke na motoru zetora i ursusa za par tisuća kuna. Meni nije uspjelo niti jednom ali to je sad manje važno.
Znam za jednog hatata, oko 100 konja, neznam točno, i nije baš da se kvari. Zapravo nisam čuo da se pokvario a ima ga dosta godina, misli oko 10-tak, i radi sve od oranja, pripreme, špricanja, sve.
 

Vajso08

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
1
Pozdrav kolege poljoprivredni strucnjaci !
Treba mi pomoc. Armatrac 1004 lux , utisci , ima li ko traktor ? Kakav je ?
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Pozdrav kolege poljoprivrednici. Nabavio sam pred mj. dana Armatrac 854E 83KS. Naišao sam na jako dobru ponudu od ljudi koji su ga kupili i odlučili da se više ne žele baviti poljoprivredom. Tako da traktor ima samo 570 rh (i svi servisi uredno napravljeni).

Ne žalim se na ništa, samo sam se želio pohvaliti (valjda će me dobro služiti) ☺️
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Nemam baš puno slika (eh da, zaboravio sam napomenuti, uz njega sam doslovno dobio i 3×12" Älpler plug jer smo se svidjeli ljudima, isto na slikama). Nisam samo siguran hoće li on biti dobar, obzirom da su na traktoru zadnje 18" gume).
Bit će, nadam se više slika ubuduće. Baš se sutra spremam malo čupati neka stabla iz parcele koja je dosta zarasla. Valjda će ići.
 

Prilozi

  • Arma_1.jpg
    Arma_1.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 87
  • Arma_2.jpg
    Arma_2.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 87
Na vrh