• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Armin

B

BAGERISTA

Guest
Ajde kako se reče da u nesreči,,,bude i sriče,,,da se barem nije desila veča tragedija.....a ovo je pouka,,,svima ča se more desit,,,i šta smo sve u stanju napravit,,,,pa evo,,,i na kraju moreš poginut,,,radi baterije(akumulatora,,ili bilo čega),,,a sad trošak tri puta veči.,,,,,,,,,
Nemoj me krivo shvatit,,,,ali nisu ni ostali daleko,,,pa ni jua sam,,,,ja se zajbavam s kočnicama,,,,a novo gore,,i ne koči,....:vragek::vragek::mad:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
E baš nesreća!! Al opet dobro je prošlo kako je moglo biti.
Kod mene je jedan komšija zgazio sam sebe traktorom, isto ga pogurao da upali, oklizne se kad se pokušao popeti i padne pod zadnji točak. Prošao sa par slomljenih rebara i nagnječenjima.:madmana: Traktor je bio Štore.
Zato kažem dobro je kako je moglo biti.
Ne razumijem samo kako ti je uspjela pući šajba? :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
E baš nesreća!! Al opet dobro je prošlo kako je moglo biti.
Kod mene je jedan komšija zgazio sam sebe traktorom, isto ga pogurao da upali, oklizne se kad se pokušao popeti i padne pod zadnji točak. Prošao sa par slomljenih rebara i nagnječenjima.:madmana: Traktor je bio Štore.
Zato kažem dobro je kako je moglo biti.
Ne razumijem samo kako ti je uspjela pući šajba? :scratch

Vijerovatno se hauba digla,,,i pukla u nju,,,ne treba puno..
 
A

Armin_

Guest
Ajde kako se reče da u nesreči,,,bude i sriče,,,da se barem nije desila veča tragedija.....a ovo je pouka,,,svima ča se more desit,,,i šta smo sve u stanju napravit,,,,pa evo,,,i na kraju moreš poginut,,,radi baterije(akumulatora,,ili bilo čega),,,a sad trošak tri puta veči.,,,,,,,,,
Nemoj me krivo shvatit,,,,ali nisu ni ostali daleko,,,pa ni jua sam,,,,ja se zajbavam s kočnicama,,,,a novo gore,,i ne koči,....:vragek::vragek::mad:

hvala Bogu nije mi starom nista bilo.. a naravno svima se moze desiti i kada se najmanje nadamo.. a neces vjerovati u mene je sve ispravno: i kocnice i akumulator je dobar.. maloprije sam bio kod majstora i rastavili smo alneser i i tu negdje na nekom dijelu( ne znam kojem) je falila opruga i zato nije mogao da pali, ali sada sam to napravio.. i pali k'o sat.. :D

E baš nesreća!! Al opet dobro je prošlo kako je moglo biti.
Kod mene je jedan komšija zgazio sam sebe traktorom, isto ga pogurao da upali, oklizne se kad se pokušao popeti i padne pod zadnji točak. Prošao sa par slomljenih rebara i nagnječenjima.:madmana: Traktor je bio Štore.
Zato kažem dobro je kako je moglo biti.
Ne razumijem samo kako ti je uspjela pući šajba? :scratch

aa šajbu je razbio onaj produzetak filtera za zrak, ona cijev.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
glavno da ocu nije ništa, i da je radio ostal čitav!! i one lampice...
ovo sve ostalo se lako zamjeni, jest da košta, ali kako kažu kolege, kad se već moralo dogodit sranje, dobro da nije bilo kaj gorega...

a i vidim da ste već sve skoro popravili...
ako niš, sad imaš razloga za pofarbat cijeli traktor u svježu boju :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
hvala Bogu nije mi starom nista bilo.. a naravno svima se moze desiti i kada se najmanje nadamo.. a neces vjerovati u mene je sve ispravno: i kocnice i akumulator je dobar.. maloprije sam bio kod majstora i rastavili smo alneser i i tu negdje na nekom dijelu( ne znam kojem) je falila opruga i zato nije mogao da pali, ali sada sam to napravio.. i pali k'o sat.. :D

E,,,dobro,da se to složilo,,,,pa sad,,,iskompletiraj,,,i milina.....

aa šajbu je razbio onaj produzetak filtera za zrak, ona cijev.

Od filtera zraka,,,,savilo u šajbu.
 
A

Armin_

Guest
glavno da ocu nije ništa, i da je radio ostal čitav!! i one lampice...
ovo sve ostalo se lako zamjeni, jest da košta, ali kako kažu kolege, kad se već moralo dogodit sranje, dobro da nije bilo kaj gorega...

a i vidim da ste već sve skoro popravili...
ako niš, sad imaš razloga za pofarbat cijeli traktor u svježu boju :mrgreen:

nije mu nista bilo hvala Bogu..
neces vjerovati radiju i lampicama nista... aa da popravili smo sve samo jos farbanje.. mislim da ce biti farbanje samo haube.. a ostatak moze da saceka :D :D pocinju radovi pa se nema vremena..

BAGERISTA
Da upravu si .. da ono od filtera savio se i razbio sajbu..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Hvala Bogu da niko nije ozbiljno povrijeđen,lim se da nadoknaditi.
Nekako me strah ovakvih nesreća,u mom kraju je bilo više slučajeva pogibije na slične načine pa kad čujem da je neko prošao sa lakšim ozljedama ja odahnem..
 
B

BAGERISTA

Guest
Niš,,,,pošalji haubu,,na farbanje.........:drinkers::drinkers::drinkers:;)
 
A

Armin_

Guest
Niš,,,,pošalji haubu,,na farbanje.........:drinkers::drinkers::drinkers:;)

ja bi,a li stvarno nemam vremena.. radovi poceli, a danas me i alneser zeza, pa sam ga rastavio i sutra moram promjeniti cetkice.. :D
 
B

BAGERISTA

Guest
Doč če zima,,pa če bit više vrimena,,,,sad prođi temeljnom,,da ne rđa,,,i deri,,nek se zaradi šta..
 
A

Armin_

Guest
Doč če zima,,pa če bit više vrimena,,,,sad prođi temeljnom,,da ne rđa,,,i deri,,nek se zaradi šta..

ma i ja tako kazem, neka se zaradi, a na zimu cemo obanavljat i sredivat.. jest da ono izgleda malo cudno ali ne fali.. nekaa.. :D :D
 
A

Armin_

Guest
jucer se rastavljao alneser.. nije htio da pali, pa ga ja rastavio, po svemu sudeci mislim da su otisle cetkice.. njih jos cekamo, kada dodu bacam se na posao letovanja i sklapanja. :D
evo slika:
Rastavljanje:

photo0823k.jpg

photo0826.jpg

photo0828r.jpg

photo0829z.jpg

photo0832t.jpg

photo0833ro.jpg

photo0834r.jpg


Sarafi se odvojili, da se ne izgube:

photo0825m.jpg


sve na jednom mjestu:

photo0835.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Bogami su četkice pravo poderane :supris:
Prije sklapanja finim šmirgl papirom očisti ovu ploču na kojoj stoje četkice kao i poklopac gdje ona bude pričvršćena. Obrati pažnju kad je budeš montirao da je dobro zategneš. Pošto su u pitanju vlo velike stuje, reda prko 100 A! Loš spoj je može vrlo brzo uništiti.:(
 
B

BAGERISTA

Guest
U pravu si Cowboy,,,a pored toga vidimo kolega je lipo sve na novo poša učinit,,da nafta pere,,,,,to je dokazano odavna,,,,:mrgreen:
A da če vrtit,,,ko nov oče....:supz:
 
A

Armin_

Guest
Bogami su četkice pravo poderane :supris:
Prije sklapanja finim šmirgl papirom očisti ovu ploču na kojoj stoje četkice kao i poklopac gdje ona bude pričvršćena. Obrati pažnju kad je budeš montirao da je dobro zategneš. Pošto su u pitanju vlo velike stuje, reda prko 100 A! Loš spoj je može vrlo brzo uništiti.:(


jesu i to je dokazano.... a nisam to smirglom radio.... nego na jedan bolji nacin, vidjet ces - postavit cu slike.. a ja necu i nisam montirao to je uradio majstor .. :D :D

U pravu si Cowboy,,,a pored toga vidimo kolega je lipo sve na novo poša učinit,,da nafta pere,,,,,to je dokazano odavna,,,,:mrgreen:
A da če vrtit,,,ko nov oče....:supz:

ma nafta cini cuda... a naravno kada se rastavilo red bi bio da se lijepo sredi da vise ne zafrkava. :D :D
 
A

Armin_

Guest
jucer bio kod tokara da malo sredim ovu plocu(ili vec kako se zove) na kojoj stoje cetkice ... i ispalo je dobro..

prije odlaska tokaru:
photo0843v.jpg

photo0844f.jpg


evo kako izgleda dok je to majstor radio:
photo0849k.jpg


i poslije tokara..:
photo0852a.jpg

photo0853.jpg


nove cetkice stigle danas..:

photo0841.jpg

photo0842i.jpg
 
A

Armin_

Guest
i sve se to danas sastavilo i evo kako izgleda:

photo0857w.jpg


sada pali ko sat.. sto mi je drago.. :supz::supz::supz:
 
Na vrh