• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

atf ulje u naftu

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
nisam vidio da je neko pisao o ovoj temi na forumu pa da pitam ja

znam da se u auta dizela smije nasut atf ulja u rezervar
a dali se smije nasut u traktor mislim da nebi bilo lose samo bil sta smetalo sto je u traktoru loz ulje nije nafta kao sto sam napiso u naslovu
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimljivo, i čak mislim i moguće. Ja koristim mješavinu Motornog i ATFa u kantici za podmazivanje..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
neznam bosto sam clan i bhtuning foruma tamo sam procito da je dobro nasut atf ulja u rezervar zbog dizni
cak sam cuo da se moze u auta skinut dovodno i odvodno crijevo sa filtera i stavit u flasu atf ulja i upalit auto da popije pola flase na leru,i daleko se dobije ljepsi rad auta a i na snazi se dobije
a tako je sigurno i u traktora
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja to nisam čuo, al ak uzmemo u obzir koje tlakove današnje pumpe postižu, a manje više podmazuju se samo nemasnim eurodieselom, to mi sve skupa daje za pravo da stavljanje atfa u gorivo i nije bedasto. Intrigira me to više jer je starome riknula cr pumpa na autu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
...Intrigira me to više jer je starome riknula cr pumpa na autu.
Zanimljivo...na kojem motoru?
Ja vozim CR aute više od 10 g. Na Peugeotu 247t km, na Renaultu 160t km, i nikad s niti jednim nije bilo problema. 99% potrošenog goriva je bil INA eurodizel.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
opel isuzu 1,7dth, navodno led(voda) kriv, već je 3 tjedna na popravku, čekaju neko vratilo.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ja neznam nisam probavao stavljat ni u auto ni u traktor al cu stavit
kako sam procito al nemora da znaci da je tacno atf ulje je bolje preradjena sirova nafta u koju je dodato jos par aditiva
i nema sta skodit motoru i bos pumpi
 
B

banijac

Guest
Možda probati sa maslinovim? Djevičanskim? Šalim se...te fore su stari bošisti prodavali...ne vidim efekt u ulju u gorivu....može samo stvorit garež na dizni...tko želi podmazivat nek sipa ložu..i to je to...

Muhaničar, čekam tvoj komentar... ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Pa sto rafinerija ne ubaci odmah nesto takov, kao da je njima problem to uraditi, to su samo stare fore, i nemaju neko uporiste, nafta je masna onoliko koliko gtreba da bude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Muhaničar, čekam tvoj komentar... ;)
Nemam pojma.
Kod reparirane boš pumpe, dvotaktol prvih dva rezervara da, ali za stalno :scratch
 
B

Bobo

Guest
Od kako mi je jednim djelom zbog goriva PVP s kombajna dva puta u mjesec dana isla na reparatutu, i na traktoru jednom, od tad UVIJEK 0.5% dvotaktola u plavi dizel mjesam... Vise nikakvih problema nije bilo od kako to radim, traktori ni kombajn ne dime, snage imaju, gorivo je poprimilo neku zuckastu boju (s 1% plavi dobije neku zutu boju, onome tko ne zna o cemu je rijec izgleda kao obicni dizel)

Meni se ovo pokazalo kao dobro rjesenje, a nije ni skupo, s obzirom koliko bi kostala opet jedna reparatura pumpe...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a ako obična nafta pocrveni od atf-a ili dvotaktola?
pa dođu oni kaj šnjofaju po rezervoarima i kazne te zbog lože....:mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hm, bobo, ni na jednom traktoru nisam skido pumpu a netočim ništa u gorivo.

Ja i ti kupujemo na istoj pumpi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Hm, bobo, ni na jednom traktoru nisam skido pumpu a netočim ništa u gorivo..
Za sad i kod mene tako,probao jednom točit dvotaktol jedno 2-3 rezervara ali nije bila neka razlika pa odustao..

Neki vele da je moguče stavit i malo motornog ulja unutra...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
bacanje novaca, to sto bacis na dvotakatol, mozes reparirati pumpu, koja ce ti otici i sa dvotaktolom,
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
pa kaj nije atf ulje za automatske mjenjače.....:scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Svatko može stavit šta hoće..

Ja na to gledam ovako..
Ako skineš pumpu i odeseš bošisti, pa normalno da će ju radit i naplatit..
Ako skineš dizne, normalno da će ih promijeniti i stare u 98% slučajeva nevaljaju..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa kaj nije atf ulje za automatske mjenjače.....:scratch
Sve ti je to od onog crnog ljepljivog , radi čega se vode svi trenutni ratovi ...Večina ograničenja je u glavi .
Dans sam napravil test s dizelom i vodom.
Omjer 6-7 :1 za naftu ..izmučkam ko jogurt .nakon 30 sec je voda odvoji ..
Tu otpada sva teorija oko mučkanja cisterna komprimiranim zrakom i dodavanja vode dizelu radi muljaže odnosno varanja mušterija .
S obzirom da se pumpa pali kada okinemo pištolj ne vjerujem da ima neka povratna cirkulacija koja bi stalno mučkala cisternu
galileo razbio mit broj 2..imam i slike ali taj moj mobitel i vajt balans
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Kazem, jednim djelom zbog goriva... Drugim djelom sto su filteri za gorivo malo zatureni, pa kad ti majstor prvi puta kaze da operes rezervoar na stroju, to i napravis, a nakon dva tjedna mu opet dodjes, pa te pita jesi li mjenjao filtere, ti mu kazes da nisi a on se samo nasmjesi i uzme jos 500kn...

Inace, vidio sam na sto je licila unutrasnjost PVP kad je skinuta s 549.. .sribana i puna opiljaka... kaze, nedovoljno podazivanje. Na kombajnu kako je stajao preko zime pumpa iznutra pohrdjala od vode, a drugi puta pocele poluge unutra zaglavljivati, sve razglodane...


Neka, imam 3 stroja s rotacionom PVP i za njih se bojim. za 539 mi je lako, posto PVP nije dirana od kako je doteran 1981.g. i jos uvijek najbolje prima gas od svih u selu a dogadjalo se da se nakon tri promjene ulja u motoru sjetimo da i u PVP ide ulje... tako da se i sam cudim sto joj nije nista sve ove godine.

Plavom dizelu ne vjerujem nit najmanje i iskreno, vise ga bez ulja ne tocim u nista.

Samo namoci palac i kaziprst u plavi i protrljaj prste... SKRIPE jedan o drugi. a s mojim "podmazanim" gorivom to napravi i razlika se osjeti... A to je samo litra dvotaktola na 200l plavog dizela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh