• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

atf ulje u naftu

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Uvak izgleda garež iz usisne grane nastala lošim brtvljenjem ventila i poderanošču vodilica, a na slici se vidi i kolko je još ostalo za prolaz usisanog zraka .....................


adult upload image
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Uvak izgleda garež iz usisne grane nastala lošim brtvljenjem ventila i poderanošču vodilica, a na slici se vidi i kolko je još ostalo za prolaz usisanog zraka .....................


adult upload image



:prayer:
konačno prava riječ.
Sad čekamo ko od vas bude prvi skuril 2000l trošenoga.
Pa glava dolje.:supz:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
2000 l trošenog? Hm, ako ga prodam po kunu, kunu i pol, a moguće je, to je 2000 - 3000 kn za koje kupim pravu naftu i uštedim si čišćenje motora..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kolko vidim, ovo je usisna strana i razlog poderana vodilica i brtvljenje.....jel to baš krivo ulje:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
U čemu ti misliš da je problem, tj od čega se stvara ta garež?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne bih znao...propuštanje kompresije kroz dosjed ventila, cjeđenje ulja kroz stapku ventila....nemam pojma, ali mi nije jasno kako bi došla čađa u usis ako ventil zatvara i brtvi:scratch...jedino ako korištenje ulja prije razlupa motor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa već smo rekli skoro da ulje u tečnom stanju mnogo teže izgara od onoga koje iz dizne izlazi u maglovitom stanju :scratch ne kažem da izgaranje ulja i na ovaj način neće praviti garež , pitanje je za koliko će se vremena stvoriti da motor bude zagušen
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ako staviš više ulja u mješavinu za dvotaktni motor, primjera tomos automatik, budi siguran da će ti se uskoro zaštopati auspuh. Isto je i ovdje, sve se masti i lijepi čađu..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ljudi moji, sve 5 što vi govorite, ima mi logike da se zaguši, posebice ako radi na niskom režinu, al konkretno ovdje je muhaničar napisao da se radi o usisnoj "grani":?:.....a tu jedino vidim logiku da ulje ima drugačiji trenutak paljenja pa da s vremenom raspuca glavu, time i ventile i vođice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa :scratch kakva li je tek izduvna bila

Ja sam imao služajeva da je izduvna bila zatvorena do veličine nekih 15-20mm rupa
ali usisna , nisam nikad sretio čak ni daleko blaže slučajeve nego ko muhaničara :?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ne bih znao...propuštanje kompresije kroz dosjed ventila, cjeđenje ulja kroz stapku ventila....nemam pojma, ali mi nije jasno kako bi došla čađa u usis ako ventil zatvara i brtvi:scratch...jedino ako korištenje ulja prije razlupa motor
Tak sam i napisal da je do ovog došlo u kombinaciji loše brtvljenje ventila i poderana vodilica.

Sliku ispušne isto valjda negde imam, a ona je isto takva ali sa razlikom da je ta garež druge boje
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Tak sam i napisal da je do ovog došlo u kombinaciji loše brtvljenje ventila i poderana vodilica.

Sliku ispušne isto valjda negde imam, a ona je isto takva ali sa razlikom da je ta garež druge boje

Ako je crvenkasto žute boje, onda je sumpor..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako staviš više ulja u mješavinu za dvotaktni motor, primjera tomos automatik, budi siguran da će ti se uskoro zaštopati auspuh. Isto je i ovdje, sve se masti i lijepi čađu..



da, al kod benzinca ti je manja kompresija (manja temperatura), drugačije raspršivanje goriva, drugačije mješanje goriva sa zrakom.......itd itd......

kada benzinski motor nevalja, puši ko lokomotiva, dok kad dizel troši ulje iz kartera, manje je primjetno......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pitanje : koje granulacije su klasični filteri na autima i ostailm motornim vozilima ?
Znači mislim na filtere ulja u motoru , koliko mikrona ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zašto te to zanima????:confused::icon_e_wink::(handshake):


vidim, neodustaješ.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa zanima me jer neznam , aaaaaaaa , ja nikada ne odustajem :(wait):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
E sad , možda glupo pitanje , u koliko mikrona se može svrstati centrifugalno filtriranje ?
Znam da to zavisi od mnogo faktora ali recimo onako okvirno , ne računajući vodu i ''vlažnost'' u ulju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
centrifugalno fakticki velikom brzinom odvaja teze cestice i opiljke i lepi za zidove. mozda ne toliko fino kao papirni ulosci ali ne i mnogo vise.najbitnije su teske cestice od opiljaka u samom radu a to odvoji dobro. koliko godina rusi rade na taj sistem i stari traktori na one zicane filtere pa nedodje do havarije
 

Najnoviji postovi

Na vrh