• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

automacka kuka

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali netko prodaje automacku kuku za IMT 533 ili 539 ili dali netko proizvodi takve kuke ili ducan u kojem se prodaje jer ja u Istri ne mogu nabaviti
hvala
 
I

imt 560

Guest
automatsku kuku za imt 533 i 539 možes naci u plavom oglasniku ili u bosni ako ideš na njihovim tržnicama cijena ti je 100eura pa do 150 komplet stavi i vozi .ja sam svoju uzeo u bosni u djelovima
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
dodji u bosnu i ja cu ti je dati dzabe,ja sam svojhu skino i stavio onu sa bolcnom,i to samo kad sam vidio sata se kmsiji desliokad mu je oskocila prikolica utovarena i pocupala crijeva od hidraulike i kocnice
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
SamSvojMajstor kaže:
dodji u bosnu i ja cu ti je dati dzabe,ja sam svojhu skino i stavio onu sa bolcnom

kakva je to kuka?
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
to ti je jarane ona na guznipogon :lol: ,izvadi bolcnu namjesti traktor pa opet izidji i stavi bolcnu,ima to na forumu negdje davno sm cito i vidio al neznam tacno gdje :scratch
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
SamSvojMajstor kaže:
to ti je jarane ona na guznipogon :lol: ,izvadi bolcnu namjesti traktor pa opet izidji i stavi bolcnu,ima to na forumu negdje davno sm cito i vidio al neznam tacno gdje :scratch
Čovjek pita za automatsku al! automatsku nije ti poluautomatski stroj kramp ti ga sam ga dižeš a sam pada
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Nisam ni ja tebe dobro razumio jer nisam pročitao maikiyev post u kojem objašnjavaš kakvu kuku imaš trenutno,a ja mislio da takvu daješ njemu,pozdrav.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mozda da bolje obijasnim
meni treba kuka koju zasarafis sa 4 sarava ispod difrencijala i dva okomito na n jega i lancima ili slicno precvrsti se za gornja ramena hidraulike i ima leetvu kojom je otkopca tako da ne moram uvijek kriz vaditi i stavljati. Slicno kao sto ima Zetor
 
I

imt 560

Guest
dragi moj prijatelju sam svoj majstore automatska kuka koju ti navodis u primjeru sto se dogodio kod tvog susjeda nije u cjelosti jel joj nedostaje jedan osigurač koji osigurava da nedolazi do iskakanja prikolice a ja sam to rjesio kupovinom na koridoru arizona orsije
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
ma ima jarane toga i kod nas u prijedoru na svakom cosku,ali jebiga turski i indijski kvalitet ,a sta turcin proizvede
nevalja nista,opet nezelim nikoga uvrijediti.u nas u prijedoru je za poluditi sto se tice djelova,u mnene stari polomio uticnicu orginal za signalizaciju prikolice,ja kupim ovu NONAME sa buvljaka za 8 maraka pukne mi u montazi,nakraju dam 15 evra u svicarskoj za fentovu i kvalitet razlika ko nebo i zemlja.vec godinu sam pokusavam da preko nabavljaca nabavim gornju kuku za kola (pulfer-kuku tako mi kazemo)i uvjek nema nemoze donese neku rumunsku a ja hocu imtovu.ma za poludit,sad bi ja trebo ici u srbiju da sebi kupim kuku? :scratch :lol: cak i agrocoop u aleksandrovcu gdje sam kupio svoga ferugu (539) uvjek izmilsaju sad cu tad cu ima nema,zato ja filtere za gorivo i ulje kupujem u svici barem ovdje zama sta kupujem.al sta bi nemogu ja promjenuti nista,mozda sam vam dosadan al brate moram se i ja malo nekome iskukati :mrgreen:

pozdrav
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
SamSvojMajstor kaže:
ma ima jarane toga i kod nas u prijedoru na svakom cosku,ali jebiga turski i indijski kvalitet ,a sta turcin proizvede
nevalja nista,opet nezelim nikoga uvrijediti.u nas u prijedoru je za poluditi sto se tice djelova,u mnene stari polomio uticnicu orginal za signalizaciju prikolice,ja kupim ovu NONAME sa buvljaka za 8 maraka pukne mi u montazi,nakraju dam 15 evra u svicarskoj za fentovu i kvalitet razlika ko nebo i zemlja.vec godinu sam pokusavam da preko nabavljaca nabavim gornju kuku za kola (pulfer-kuku tako mi kazemo)i uvjek nema nemoze donese neku rumunsku a ja hocu imtovu.ma za poludit,sad bi ja trebo ici u srbiju da sebi kupim kuku? :scratch :lol: cak i agrocoop u aleksandrovcu gdje sam kupio svoga ferugu (539) uvjek izmilsaju sad cu tad cu ima nema,zato ja filtere za gorivo i ulje kupujem u svici barem ovdje zama sta kupujem.al sta bi nemogu ja promjenuti nista,mozda sam vam dosadan al brate moram se i ja malo nekome iskukati :mrgreen:

pozdrav

Meni se čini da ti malo pretjeruješ, ha?
Pa filteri za gorivo, za ulje, ulje, pa u čem je problem da nevalja u BIH?
Utičnicu nisam ni jednu polomio iako su mi na prikolicama sve NONAME i plastikaneri. Kupiš metalnu i u čem je problem?
Poteznicu gornju za vuču prikolica moš si i sam napravit, a i tursku sumljam da 539 može polomit (u vuči, ne u vertikalnom opterećenju za koje ona nije ni namijenjena).
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kakva ti iskustva imas s agrocoopom, al ja o njima za sad sve najbolje mogu reci. Preko telefona susretljivi, u zivo susretljivi, zele pomoci i zele prodati ;)

Trazio sam poluautomatsku kuku za 549 i nigdje je nije bilo, i agrocoop je bio zadnje mjesto gdje sam trazio. Na lageru imaju dvije palete original FOP kuka za 549 a za 539 ih ima na bacanje.

Nova poluautomatska s krizem za 539 kosta po trgovinama 100€ i manje, za 549 je oko 200€i vise, a automatska za 549 FOP original kod nas kosta nevjerovatnih 400€... Polovne automatske ljudi prodaju po 250-300€ kako naletis, a nekompletne idu po 200€...

Sretan ko malo djete sam bio kad sam uspio pronaci polusutomatsku za 549, jer ih kod nas nema NIGDJE, cak ni kod IMT zastupnika, a imali su indijske i turske, pa su ljudi vracali i vise ih ne prodaju. u agrocoopu su mi rekli da su bas namjerno nakupovali tih kuka i da se prodaju kao lude, jer ih vise ne proizvode.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja sam iz Istre i kod nas nema problema za kupiti "križnu" kuku, ali ja zelim automacku iam je na Universalu kupljenu u sloveniji i za mene je super pa sam htio pronaci jednu za IMT 533 ali da ne moram u SLO. i pslije ju švercati u RH.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
original FOP kuka za 549 a za 539 ih ima na bacanje.

fop kuka kakva je to kuka?? i nije mi jasno kuka za 549 i539 bi trebale biti iste isti su difrencijali i ista je hidraulika!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
maiky kaže:
Bobo kaže:
original FOP kuka za 549 a za 539 ih ima na bacanje.

fop kuka kakva je to kuka?? i nije mi jasno kuka za 549 i539 bi trebale biti iste isti su difrencijali i ista je hidraulika!

Meni se cini da nije isto (bar na 550.10) nama su uvalili mislim da je od 570 serije,,,
Bobo ajd ako ti nije problem da poslikas svoju (nadam se da govorimo o onoj sa lancima, takozvanoj) bas me zanima kakvog je tvoja izgleda i dali si je prerađivao,,, kasnije poslikam svoju pa posaljem,,,
 
B

Bobo

Guest
FOP je tvornica (Fabrika Opreme i Pribora) iz Novog Beceja u srbiji koja pravi prikljucke i do nedavno je bila u sklopu IMT-a dok nije Vogel&Noot umjesao svoje prste tamo...

Moja kuka je poluautomatska (s krizem) i NE nije isto za 539 i 549, jer nije hidraulik isti, nit je nacin montaze kuke isti.

Kuka se na 539 montira s 4 velika sarafa ispod diferencijala, dok kuka na 549 ide s dva klina kroz onu plocu sto inace drzi klazecu poteznicu. Podizne poluge na 549 su u odnosu na 539 duze 10-ak cm i samim time kriz ne pase od 539, kao ni ona "zeljeza" koja idu od klriza do kuke.

Automatska kuka (S lancima) se montira na plocu od poteznice, a mislim da je nacin montaze kuke isti i za 549 i 539.

I da, kuka na 539 je ispod kardana i uvucena pod traktor, dok na 549 viri dosta prema van...

Imam negdje sliku moje kuke, samo mi je komp izgorio, i ne znam kad cu ga popraviti, pa od slike za sad nista...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dali postoje neki sluzbeni podaci (atest?) koliko opterecenje kuka izdrzi? Kako FOP kuka izgleda (link, slika, crtez, bilo sto)?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo kako to izgleda kod mene, trenutno je skinuta radi oranja,,,







Ova je kuka prerađivana jer je kako Bobo kaze previse virila, cini mi se nekih 10-12 cm da su pomjerani nosaci,,
kod nas jednoosovinska prikolica sluzi za izvlacenje i voznju drva za koju se kaci jos i kikinda sa 5-6 metara +
Nismo testirali ali bojim se da bi pri velikom usponu moglo doci do dizanja prednjeg kraja sto narano nebi bilo nimalo humano :mrgreen: jer suma je nepredvidiva i nosi svoje (zakone)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
FOP je tvornica (Fabrika Opreme i Pribora) iz Novog Beceja u srbiji koja pravi prikljucke i do nedavno je bila u sklopu IMT-a dok nije Vogel&Noot umjesao svoje prste tamo...

Moja kuka je poluautomatska (s krizem) i NE nije isto za 539 i 549, jer nije hidraulik isti, nit je nacin montaze kuke isti.

Kuka se na 539 montira s 4 velika sarafa ispod diferencijala, dok kuka na 549 ide s dva klina kroz onu plocu sto inace drzi klazecu poteznicu. Podizne poluge na 549 su u odnosu na 539 duze 10-ak cm i samim time kriz ne pase od 539, kao ni ona "zeljeza" koja idu od klriza do kuke.

Automatska kuka (S lancima) se montira na plocu od poteznice, a mislim da je nacin montaze kuke isti i za 549 i 539.

I da, kuka na 539 je ispod kardana i uvucena pod traktor, dok na 549 viri dosta prema van...

Imam negdje sliku moje kuke, samo mi je komp izgorio, i ne znam kad cu ga popraviti, pa od slike za sad nista...


bobo ima potpuno pravo, zaboravio sam da 549 i 542 imaju plocevinu ispod difrencijala (isto kao i ja na MF 133) zato bi meni trebala ona za imt 533 ili 539 samo sto ne valja ako ima 4 sarava u difrencijalu moraju ici još dva okomito tamo gdije se zakopcaju unutarnji lanci koi bocne poteznicama ne dobusta da lupaju po kotacu i da se zakopca na gornja ramena hidraulike
budem poslika onu na Universalu
 
Na vrh