• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Dosta često vozim nocu po par sati u komadu i za takvu voznju je xenon xy puta bolji izbor te očigledno uz bolju vidljivost smanjuje i umor očiju, to je očito odmah nakon pola sata voznje.

Nije nimalo neugodno voziti prema vozilu koje ima pravilno podešena xenonsa ili obična svjetla, neugodno ej samo aku su svjetla nepravilno podešena.

Evo jedan video od helle koja proizvodi sve tipove svjetala i u videu je jako dobro objašnjena razlika te prednosti.

https://www.youtube.com/watch?v=jvnVEywHvAM
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sjecam se prije par g. je njemacki Auto Bild imal reportazu i usporedbu Xenon i halogenih reflektora od nekoliko proizvodjaca.
Nekima su xenon svjetla osvjetljavala slabije od nekih halogenih,mozete to negdje iskopat u arhivi A.Bilda
Po mojemu xenon nemoze postici spektar halogenih zarulja koje su blizu prirodnog svjetla,jednostavno je to nemoguce jer taj plin drukcije svijetli.No ima prednosti to stoji,al mislim da ga budu ledice brzo izbacile s trzista k tomu mogu postici prirodnije svjetlo za sada u kucanstvu a u automobilima mi nije poznato.:icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ni LED nema spektar poput halogenih, ali se kombinacijom više izvora može popraviti.

Znaš kak se veli: i rit je uhu slična, ali svako svojem služi...
Sve su to samo zamjene za žarulju.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
E kad sam ja imo LADU i H4 zarulje unutra svjetla ko u betlehemu,to su bila svjetla a ne ova sranja danas!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Mato, ovi koji su navikli na ksenone neznaju kak Lada izgleda a bome ni kak svijetli:(rofl)::icon_rofl:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ejebiga Mato,vec i Sirijci bolje razumu Medjimurski od tebe,potrudi se brate.Pa ti si stari lisac,nekad smo na zabavama pjevali i Makedonski ,slovenski pa i kajkavski nije valjda da si uvik visia za sankom.:icon_kidra:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
12107815_407038532827263_3465909472644931435_n.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Tino,dobro da nije dizel,steta je tu ljepotu kaj je v pozadini zatrovati.:drink::drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Evo jedan prigodni:

Pitali Muju: jesi li ikad igrao golf?
- Šta igrao?! Vozio, ba! - odgovori on
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Jel to baš tvoj ili?

A znaš da nije :). Ja ga vozim, ćaletov je.. Kroz godinu dvije će biti baš moj. A što se tiče golfa 2 u pozadini razbijen je od napred, djed nije stao na trokut.. Sad je uzeo golfa trojku 1.6td pa to vozi :).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
Kaj je bilo trojike sa 1.6 dizelom? :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh