• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Pa ja bi ga gurnio u kanal da toliko trosi, a 1.4 motor.
Dosta vise piju ti mali motori na autocesti ali evo neki dan napravio 300 km sa fiestom 1.4 tdci po autocesti, brzina oko 160 i potrosio tocno 5.8. Passat 140 ks naspram fieste nikad ne trosi vise od litre. Ali i brzina je veca.
Imao sam i neprezaljenog pola 1.9 sdi. Ulja nista, a goriva oko 5.5. Malo je tromiji bio ali sve ostalo je bilo odlicno pogodjeno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Kad je čitam spomenut Punto, ja trenutno umjesto Fabije vozim od 2014. Grande Punto 1.4 8V. U usporedbi sa prijašnjom Fabijom i još prije Golfom trojkom Grande Punto mi je puno žedniji, troši mi redovito preko 7 lit, ali barem do sad nikada 8, a vozim ga uglavnom pipavo, samo da mi ne bi previše pio. Vozim se kratke relacije i u gorice, poneki put mu prikopčam i prikolicu, ali za to ga i imam [emoji3]. No što je tu je sam sam ga sebi kupio, nemam se kome žaliti [emoji3]
@mtd ima punta 2 sa 1.2 motorom
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa imam grande punta 1,4 8v i što se tiče potrošnje , normalna vožnja znači po selu i gradu, potrošnja sa klimom ne prelazi nikad, ali još nikad 6.0l , podravskom magistralom ZG-VU , potrošnja mi je bila 4.4l znači normalna vožnja bez divljanja i ne kilava
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Benzinci su zakon samo ubaciš plin u njih. Isto mala potrošnja a održavanje jeftinije. Nema turbine (pričam o atmosfercu) nema egr ventila,problema sa diznama,pvp-om grijačima. Ipak svako ima svoje mišljenje neko voli dizela, neko benzinca, pa ko voli nek izvoli...
Isto i ja volim samo benzince, imao sam favoritku , prodana sa 90 000 km bili loši pragovi, i dan danas mi je žao što joj nisam dao uraditi limariju, motor kao violina je radio. Puno je življa bila na gasu nego ova sad felicia 1.3 mpi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ja bi ga gurnio u kanal da toliko trosi, a 1.4 motor.
Dosta vise piju ti mali motori na autocesti ali evo neki dan napravio 300 km sa fiestom 1.4 tdci po autocesti, brzina oko 160 i potrosio tocno 5.8. Passat 140 ks naspram fieste nikad ne trosi vise od litre. Ali i brzina je veca.
Imao sam i neprezaljenog pola 1.9 sdi. Ulja nista, a goriva oko 5.5. Malo je tromiji bio ali sve ostalo je bilo odlicno pogodjeno.
Grande punto 1.4 8V imam ja,to je nekih 80ks i jako sam zadovoljan,imal sam na 65000 km problem sa potisnim ležajem al to je druga priča.
Auto ima oko 1100kg i gume 185/65/15cola i meni moje normalne mješovite vožnje troši max 6.8 min 6.2l na 100km.
Ženi i manje kad ona vozi.
Fabija sa 14 8V motorom troši tu negdje a ima 165 ili 175/65/14cola i kojih 100kg je lakša,o opelu ili ševroletu neću ni pisat jer nemaju veze sa stvarnom snagom koju navode i potrošnja im je jako velika.
Recimo renault twingo1.2 8V troši u rasponu od 5.1-8l na 100km zavisno o načinu vožnje,ceste,guma i opterečenju i pokazal mi se kao dosta štedljiv motor.
Recimo grandea sam znal dići na 9l a znal sam ga spustiti na 5.8l,al to po meni nisu normalne vožnje.


-ZGP-
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Fabia 1.4 ne troši ni približno tolko kolko si napisal, čak i otvorene ceste teško je imat tu potrošnju. Po gradu je normalno 10-11 lit. sad po zimi, ljeti litru manje. Otvorene ceste laganom vožnjom ispod 7.5 jako teško.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da mislio sam normalne mješovite vožnje tu oko 7l,inače isto čim se stišče i još grad ide do 11l kaj je malo puno za 1.4motor.

-ZGP-
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ma meni svi ti mali nekako puno trose, a slabo idu.
Spustim i ja passata ispod 6 pa sam i dalje brzi od svih tih malih.
Kolega ima pola benzinca 1.2 i trosi do 5l i to je ok.
Iduci mali auto mora trosit ispod 5 jer mali se najvise i voze. Do sela, trgovine, u grad kad se ide zbog parkinga uvjek se mali vozi. 30-40000 km godisnje nije bas malo. Nije malo ni 10000 kad ti trosi 7-8.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Za jeftinu vožnju je plin i gotovo. Imao davnih dana u Alfi 155 plin i tada je cijena bila 3.05 kn. Nisam nikad posebno razmišljao o potrošnji tada. Trošila je al sam se i vozio i nisam ju štedio al nisam nikad potrošio više od 70 kn/100 km. Danas se ne vozim, štedim i opet trošim skoro 100/100 a auto više nego duplo slabiji, 68 ks u fabiji naspram 144 u Alfi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja kad natočim pun rezervar u mazdu 626-2.0 ditd sve potroši nekad prije,nekad kasnije!
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Potrošnja je relativna stvar ako ćeš stiskati gas mora on i trošiti.
Ja imam kombi Iveco Daily 35c12 2008 g prosječna potrošnja pun-prazan normalne vožnje 9 litara. Međutim jednom smo ja i prijatelj išli u Zagreb po neki materijal i u povratku na autocesti sa tonu i po tereta ja ga dignem na 150 km/h. Potrošnja pri toj brzini 17,9 litara. Sad zamisli tako voziti do Dalmacije koliko bi popio.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
@mtd ima punta 2 sa 1.2 motorom
Da,verzija sa 60 konja,slabiji i teži od Opela a troši manje,doduše Opel ima i 15 ks više
,o opelu ili ševroletu neću ni pisat jer nemaju veze sa stvarnom snagom koju navode i potrošnja im je jako velika.

Na osnovu čega si to zaključio?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
pa imam grande punta 1,4 8v i što se tiče potrošnje , normalna vožnja znači po selu i gradu, potrošnja sa klimom ne prelazi nikad, ali još nikad 6.0l , podravskom magistralom ZG-VU , potrošnja mi je bila 4.4l znači normalna vožnja bez divljanja i ne kilava
Veseli me da tvoj Grande Punto troši tako malo, a ja nisam siguran da svojega budem dobio tako skoro šansu voziti i isprobati na takvoj relaciji.
Dok idem na relaciju uglavnom idem s drugim autom...

Napisao sam: Vozim se (sa svojim Grande Puntom) kratke relacije i u gorice, poneki put mu prikopčam i prikolicu. Uglavnom po gradu i oko grada, prva druga treća stani, prva druga, stani...
(Ne mislim ovdje voditi raspravu tipa moj tata je jači od tvojega ili moj auto je bolji od tvojega.)
lp :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da,verzija sa 60 konja,slabiji i teži od Opela a troši manje,doduše Opel ima i 15 ks više


Na osnovu čega si to zaključio?
Dugogodišnja iskustva,sve sam nove vozio.
Kontrola snage pod garancijom manje snage za 11ks od navedene snage u papirima.

-ZGP-
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tvornički podaci znaju jako odstupati od stvarne potrošnje kod jednog Megana 1,5 dizela potrošnja koja je bila po putnom računalu 4,9 litara a stvarna 7,9 litara . Auto je bil novi pa je kolega čuval sve račune i na 10 000 km usporedil podatke .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mato to je bilo na dva opela i jedan sevrolet,a ne fiat.
To je firma traužila jer nešto nije štimalo...

-ZGP-
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se čini da svi muljaju,samo ljudi se boje dat 200kn za test snage.

-ZGP-
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa normalno da lazu kad su novim autima performanse mjerene u tunelima gdje uvjeti nisu ni priblizno normalnima.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh