• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je prical moj mehaničar a inače mi je prijatelj da bi bilo dobro uljevat malo vise ulja u getribu od max bas radi zupčanika i vratila 5 brzine.

Te astre sa 1.6 motorima su fakat super kaj se trajnosti i izdržljivosti motora tiče jedino limarija mekana i vole hrdat odozdola.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Da upravu si nije za toliku kilometražu dnevno.
Dihtung poklopca ventila mi je majstor nedavno zadihtal novi dihtung jednostavno ne pomaže samo neka crna diht masa.

Nezna majstor kak se to riješi, ili mu se neda.
Poklopac ima distancere da nemožeš previeš stisnut brtvu. E te distancere skineš za 1mm, možeš vratiti i staru brtvu ak si cicija, neće više nikad curiti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Dal tko zna kak ide atest motora na autu....?
Znaci sad imam benz a planiram stavit dizel..

Znači koja je procedura oko atesta i dal se to kaj mjenjalo ulaskom u EU ??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Raspadanje getribe kod spomenutih auta se dogada na diferencijalu pukne podere se plasticni osigurac koji drzi jednu osovinicu i ona ispadne i zakaci za kuciste i podrobi ga znam iz iskustva 2 getribe sam podrobio na tdi-u:(blush)::(blush):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Petar
Upravu si gledal sam točno ti distacijeri zezaju ili rade pretanke dihtunge,nije mu se dalo brusit pa je dobro rub odmaetil i sa diht masom namazal evo već 4000km ni kap ne slini.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Na golfu 4 sdi getribe odlaze i to je opće poznato.

@marko 93 najbolje pitaj u stanici tehničkog pregleda za proceduru,al znam da su nekad tražili porijeklo motora koji si ugradio i drugo ništ exstra,mora normalno sve bit složeno kak treba,oni to slikaju,ideš na vagu i ak sve štima dobiš atest. Kolega @zagorec 85 ti je prije par godina u fijata tipa strpao opelov motor,i to dosta novijeg godišta,znači radio nosaće pošto org nije pasalo i normalno napravio atest
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Evo pile

Renault thalia 1,5 dci
dizel
2003. godište
5 brzina
4 vrata
sad ce 11 godina bez vecih kvarova,samo potrosni materijal,jedino je blatobran zadnji lijevi drugi jer kad je tata pospremal auto u dvorište ga lesa bubnula kad je vjetar puhal
mi smo zadovoljni sa djelovima ,kvalitetom i potrošnjom
troši 5 litra na 100 km
ajnšpric motor,pali po zimi ko mina


388272_277924035587427_935504286_n.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Clio mi je ok,al ovo mi nikak ne ide u oko...nakalemili su gepek ko loši zidar špric.:icon_mrgreen:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
haha meni je lepi,pa to i je clio,samo s vecim bunkerom :icon_mrgreen:

renault-thalia-15-dci-90699cV.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
MTD, to je Sultanov (turski) klio u dimijama :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
1.5 dci dizel i još ajnšpric pa nije ni čudo da troši tako malo:icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Grdo se varaš. Francuzi nisu proizvodili te modele. Turčija, ko i Megani I karavan i još neki egzotični modeli za istočno tržište.

Dci i anjšpric? Dečec, pišeš nekaj a neznaš kaj znači.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj nije thalia neki clitaci i megani proizvedeni u Sloveniji ili mdarskoj mislim Sloveniji a Toyota auris je turska.sa 40% dijelova ugradenih europskih da bi se mogla prodavat u EU.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Grdo se varaš. Francuzi nisu proizvodili te modele. Turčija, ko i Megani I karavan i još neki egzotični modeli za istočno tržište.

Dci i anjšpric? Dečec, pišeš nekaj a neznaš kaj znači.

hvalim te bože:icon_pray:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
haha meni je lepi,pa to i je clio,samo s vecim bunkerom :icon_mrgreen:]
Da, koji nikada ne možeš max. iskoristiti, jedva staviš gajbu piva u njega.
U Sloveniji se radi Twingo i Wind, i stara generacija Clia.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Nije se 1.5 dci od 2001-2005 bas proslavio, bos pumpe i problemi, kolega ima megane 1.5 dci 2003, ide auto lijepo, kad ide, gasi se sam od sebe, pali ga na start sprej, znamo koliko je to dobro za motor takvo paljenje i koliko ce dugo izdrzat. Ugl problemi stalno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Radilica na nekim serijama voli prolupat, srećom pa nova nije skupa. U ovlaštenom servisu je 200 €.
 
Na vrh