• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Njima je boljka bezbojni lak na krovu apsisa i spuca i zadnji ležajevi kotača.
A potrošnja mu je od 5.5-6.5 litara na 100km.

A imam i grande punto 2009god. SAD imam 85000km i od prvog dana troši malo ulja.
Motor je 1.4 8v 77ks.ful oprema i sve mi je bilo super do 65000 tad se je raspal druk ležaj (potisni na lameli)ruke i novi set potisna ploča,lamela i modificirani ležaj sve od valea ležaj koyoo 2000kn.
Drugo nista s potrošnja mu je oko 7.2l benzina.
 
S

sspol150

Guest
pozz dečki evo vozim daewo nexiu 1.5 gl 55kw 75 ks benzinac jako dobra mašina samo im je limarija bojka al to sam sredil i redoviti servis ide bez greške potrošnja 5-7 litri
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Meni se inace Golf 4 svida i bolji auto mi za sada ni ne treba.. Jos da je tdi bilo bi bolje.. Samo da nemam taj problem s trosenjem ulja..
Tako je i moj bratic kupio Polo Classica 2001 god novog, isto motor 1.9 sdi i na 140 tis mu isto tako poceo trositi ulje.. Mislim da je on to nesto i propravljao, ali bezuspjesno i takvog ga je prodao svojem kumu za sitne novce.. Ovaj se neko vrijeme vozio tako da je nadolijevao ulje i onda mu je pukel film i stavio nove karike i neznam kaj jos i od onda auto ne trosi ulje, ide ko novi..

E da, jos mi se jedan problem poceo javljati zadnjih cca 20 tis km.. Nekad kad krecem iz mjesta, uopce ga ne mogu ubaciti u prvu, nego moram bas onako na silu gurnuti mjenjac da ubaci.. Dok pustam kvacilo nista ne trza i normalno krece.. U sve druge brzine se salta normalno, jedino ta prva stvara probleme..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a dal si kad ulje u mjenjacu menjal?ili nadolijeval?dost slucajeva je bilo da su ljudi sumnjali da im je getriba pri kraju i onda sam ja nalijal novo ulje u getribu i kam ljepse se saltal nego dok je bilo staro ulje unutra :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Nikad nije ni mjenjano ni nadoljevano.. Ali samo u prvu tesko ide, u sve ostale normalno..
Da, i sad dok je zima i nize temperature lakse se salta nego ljeti dok je +35 vani..
Kao i dok ga ljeti upalim, isprva se lagano salta, a dok se ulje valjda zagrije onda sve teze..
Jel nebi trebalo biti suprotno?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Njima je boljka bezbojni lak na krovu apsisa i spuca i zadnji ležajevi kotača.
A potrošnja mu je od 5.5-6.5 litara na 100km..

vidiš meni je na Puntu 1.2 8V potrošnja između 5-6 litara,a ženina sestra ima twinga isto 1.2 8v 2004 god. al more samo sanjat o toj potrošnji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Twingo monopoint ubrizgavanje mnogi vele da ti motori puno troše cak 9-10litara dok ovi multipoint troše puno manje i bolji sus imaju,ili joj je lambda sonda prešla.

Mama mi ima punto 1 '99,1.1 55ks 205000km potrošnja joj je od 7-9 litara a ne troši još ni kap ulja al svakih 80000 zgori dihtung glave i zadnje ležajeve na mostu smo 3puta mijenjali do SAD,kupljen je novi,tak da svaki ima neku boljku.

SAD sam videl da si napisal 2004 god to je noviji i trebao bi malo trosit.
Nek ode na diagnostiku pa da vide.
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Nikad nije ni mjenjano ni nadoljevano.. Ali samo u prvu tesko ide, u sve ostale normalno..
Da, i sad dok je zima i nize temperature lakse se salta nego ljeti dok je +35 vani..
Kao i dok ga ljeti upalim, isprva se lagano salta, a dok se ulje valjda zagrije onda sve teze..
Jel nebi trebalo biti suprotno?
tu ti je problem,ulje ti vjerovatno ne valja,kupis neko kvalitetnija,nejde puno u getribu,oko 2 i pol litre mi se cini,uzmes neko 75w-90,neku kvalitetniju marku,imas castrola,ili mobila,tak nekaj uzmi :)
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
razletit ce se mjenjac, nema tu pomoci :D raspadnu se zakovice unutra i cirkus.
ja sam polagao na sdi-u, isto je isao tesko u prvu al vozio se jos dosta. vozi jos a ima vec godina otad.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Za te novije Twingaće vele da nisu tolko kvalitetni kao ovi prvi modeli. Navodno imaju dosta zezancije sa elektronikom pa je to i možda uzrok veće potrošnje. Kolko ovaj naš troši nemam pojma, ja ga slabo vozim tak da neznam, brat se niš ne žali tako da je onda valjda sve ok.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
16-est ventilci imaju dosta problema sa elektronikom..
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Twingo monopoint ubrizgavanje mnogi vele da ti motori puno troše cak 9-10litara dok ovi multipoint troše puno manje i bolji sus imaju,ili joj je lambda sonda prešla.

Mama mi ima punto 1 '99,1.1 55ks 205000km potrošnja joj je od 7-9 litara a ne troši još ni kap ulja al svakih 80000 zgori dihtung glave i zadnje ležajeve na mostu smo 3puta mijenjali do SAD,kupljen je novi,tak da svaki ima neku boljku.

SAD sam videl da si napisal 2004 god to je noviji i trebao bi malo trosit.
Nek ode na diagnostiku pa da vide.

Oficir, imal sam takvog i poludio,dihtung poklopca ventila proslini nakon 5000km,vele mi pa bar ima dijelova u konzumu za punto,meni je dozlogrdilo vise sarafljenje,to je fin auto za 15-20 km dnevno, a ne za moj maraton
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da upravu si nije za toliku kilometražu dnevno.
Dihtung poklopca ventila mi je majstor nedavno zadihtal novi dihtung jednostavno ne pomaže samo neka crna diht masa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kod mene na skodi je motor 1.9 tdi,81kw, auto ima 240 000km na pokazivacu,pitanje je dal su to originalni sati posto je bila sluzbeni auto u t-comu, potrosnja oko 6l, problema nikakvih,a dosta se vozi,u sezoni drapa 200km dnevno,5 puta tjedno, s 350-400kg tereta. kupljena je da se izrabi u par godina,ali ona ne posustaje. isto je i favoritka bila legendaran auto,imali smo je prije dosta godina, ta se navozila svega i svacega,i sveposvuda, dobar i zahvalan auto,jedino je limarija bila losija...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
a dal si kad ulje u mjenjacu menjal?ili nadolijeval?dost slucajeva je bilo da su ljudi sumnjali da im je getriba pri kraju i onda sam ja nalijal novo ulje u getribu i kam ljepse se saltal nego dok je bilo staro ulje unutra :)

Sdi-i imaju problematičan mjenjač ali možda i nije do njega...

g4 ima dolje u ručici mjenjača plastične kugle koje pomiču sajle i koje se znaju razderat pa ne može točno pogodit brzine....

Ima za kupit reparaturni set tih kugli i nije skup.

Digni onu kožu oko mjenjača pa pogledaj u kakvom su stanju zglobovi....


evo jedna iz passata :)

1901341_10202332930538842_1582192381_n.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Frend mi je nedavno kupil rabljenu getribu za g4 njegova se na 140000raspala.
To im je boljka navodno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Frendu isto tak na Cadyu SDi na nekih 70 000km. Trebal bi ga prositi da mi da sliku od te "salate"
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Na Caddy benzincima peta brzina isto jako voli proć, navodno ima loše podmazivanje i osovina na kojoj je zupčanik se pogloda.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel se zna ista o caddy 1.6 tdi? imam na ponudi jednog iz 2011. godine sa 85 000km. imaju li kakvih posebnih mana?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kupili smo 2000-e astru F, tad se je već proizvodila G i ova se prodavala pod classic. Sad ima blizu 140 000 km i nikad nikakvog kvara. Motor je 1.6 12v 75 ks. Do sad zamjenjene pakne, zadnji lonac 2 puta i zimus je otišao drugi akumulator i normalno održavanje remenje, gume... Ajde to i nije neka kilometraža ali pola toga je prošla pod punim gepekom povrća, vukla 20ak tisuća km prikolicu s oko 600 kg tereta. Na njoj se naučila voziti 2 vozača :(giggle): I samo ide i ide. Sad već par godina služi kao auto za gorice i polja. Par puta su me s traktorom izvlačili :icon_redface: Nepoderivo

Imo sam Vectru GTs 2,2 DTI, kupljena rabljana sa 45 000 km i od početka neki problemi, amortizeri, neki gumice na boš pumpi, elektronika, nije htjela paliti bez grijača niti na + 30 a ovi u 2 ovlaštena servisa nisu znali ustanoviti kvar. Na kraju smo ju prodali sa 80 000 i uzeli novu Mazdu 5 i sad ima 130 000 km i do sad otišli samo zadnji amortizeri što su bili priznali u garancijskom roku.

Ali najugodnije je voziti astru :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh