• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Oficir..kaj se vepar zaletio u auto..nije to valjda išlo iz tvog novčanika..ja svake godine doplatim dodatno osiguranje oko 800 kn, te imam osigurana sva stakla,farove i retrovizore..naročito zbog šoferšajbe jer kod nas na cestama uvijek ima sitnog kamenja naročito sad po zimi, mada zimska služba ima zabranu posipavanja mješavinom soli i kam. granulata, alii..špara se, a i rijetko tko si namiri štetu od njih bez pravnog savjetnika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I kod nas je divljač i to kamenje užas puno ga ima i pjeskari pragove branike haubu i stakla ja ne radim ko ti toliko puno km pa opet mi je sve istuckano al na divljač nisam još naletio.
Kasko za stakla je OK al SAD ima zamjenskih stakala sa montažom od 700-1200kn.
Fabija prednje staklo sa zamjenom 700kn
Audi A6 1200kn sa zamjenom u ZG.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,730
Naravno da se voze i drugi auti. Zna se da je mentalitet kod nas takav da je VW grupacija nedodirljiva i reć da su i druge marke isto tako dobre kao i VW bi dovela vjerojatno do oštre rasprave.
Osobno kod mene u kući su tri auta i sva tri su od drugog proizvođača. Sva tri voze svaki dan i nemamo ni sa jednim nekih posebnim problema, redovno ih se održava i svi za sad voze bez kvarova.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto ja sam svoje djubre hvalil, otiđem jutros u Čazmu,
vračam se i stane na naplatnima, otišla elektronika gasa iz čista mira.
tako da nije ni Vw koncern sveti gral pa da se ne kvari kao i ostali.
samo se o tome nepriča.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je dečki svi se auti kvare a ja bi rekel da namjerno ugraduju fals dijelovi kod svake marke drugi dio i od prodaje tih dijelova vrte lovu di bi došli da svi SAD proizvode kvalitetu i cvrstocu kao na mecki 123 i 124 i golf dvojka propali bi.
Makar danas su te usrane eko norme i reciklirani materijali kao lim i aluminij i plastike.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,664
Kaj je sa drugim markama kaj od vas Niš drugo ne vozi?

ja vozim i Fiata i Opela,samo redoviti servis i toči i vozi...e da,bila je i jedna Škoda,i to Favorit,kramp od auta ali je išo bez problema.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od 93 na škodi samo je između bila lantra par godina.Za mene je škoda odličan auto za razumnu cenu.Prvo sam bio na favoritki a sad je tretja oktavia.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam jos bmw 320d e46 2000.g kod nas je vec 7 godina,samo potrosni matrijal,dopeljali smo ga polupanog zadnji levi kraj je lupljen bil i tak je stajal u njemackoj par godina sa 30000km i onda smo mu stavili novu stranicu i te sitnice u termolakirnicu i polakirali ga,sad ima 241000cca
malo zesci kvarovi su mu bili,turbina,reparirana oko 3500kn
bosch pumpa,gumice su otisle i nemre odma upaliti,nek mu duze treba
jedan pametni majstor je ftrgel grijaca u glavi tak da pali na 3 grijaca al se neda
svakih 15tis redovan servis s tim da uvijek tocim castrol edge 5w-40 i od zamjene do zamjene potrosi oko litru tog ulja,jedino je smrt za njega to kaj se vozi samo na kratke relacije,zato je i kupljen bravo da ga zamjeni a u 4 mjesecu bum bmw-a odjavil i ide glava dolje,i bos pumpa,sva unutrasnjost van i tak :) trebalo bi getribu skinuti nema vise one stepenice u leru pa umjesto da ga stavim u trecu ponekad otide u 5:( ko ima bmw-a zna o cemu pricam,ali po kvaliteti nekih dijelova nemre se niti jedan auto mjeriti s njim :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@fićona..tvoj post me totalno zbunjuje..na početku i kraju hvala i slava(samo potrošni materijal...neki djelovi nemjerivi s drugima) a sredina posta...turbina, bosch pumpa, getriba..??? takvo ime od auta to godište nebi smjelo imati takve bolesti... ili sam u krivu?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ne nisam ga hvalil i slavil nego ocu reci da osim tih stvari,bospumpe i turbine nema ozbiljnijih kvarova,a to na getribi to je jedna opruga koja oslabi pa nema te stepenice,na vecini auta turbine odlaze na toj km tak da to bi trebalo spadati pod potrosni matrijal,a bospumpa,to sam cul da na tim serijama od 136 ks da je cest kvar,ali ocu reci da auto nikad nije bil mazen i pazen kad je trebalo otici za njemacku islo se za njemacku,nikad nije nigde stal,turbina je pocela strugati pa je reparirana :) ja nisam takav da hvalim i slavim svoje aute kak neki :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,730
Promijenio sam dosta auta što svojih privatnih što službenih koje sam vozio i samo na jednom je prošla turbina. Radi se Fiat Doblu Cargo sa 1.9 jtd motorom od 105 ks. Auto je imao 500 tkm kad je turbina otkazala, tada je napravljena i polugeneralka na motoru. Auto je bio služben i na njemu se mijenjalo 4 vozača i svatko ga je vozio na svoj način i nitko ga nije štedio. Čudno mi je da je autu (BMW) normalna stvar da rikne turbina na toj kilometraži. Puno jeftiniji auti rade tu kilometražu bez velikih kvarova.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
No.no..što se tiće turbine..ja sam imal jedan auto s Isuzu motorom, prešao je više od pola miljuna km, a turbina i bosch pumpa nije dirana...tak da.....
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja nemrem garantirati za te km,dosel je iz vana,nemora znaciti da je imal 30000km na satu,mozda je imal vise,moguce da je turbina imala gresku,al samo velim kakve sam probleme imal s njim :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Fićona, nemoj se vređati ovdje smo da pišemo, evo ja ću se pohvalit s svojim životnim voznim parkom...Fiat 125p, Z750, Yugo55,Golf 1d, Opel Astra TDI,Fiat Punto, i sada Škoda Octavia 1,6 MPI, i ak se već hvalim najbolji od svih....Fićo. to su bili moji, a vozio sam svašta..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A šta su još veči kvarovi od ovih,otvaranje menjača,skidanje glave,bosch pumpa,turbo ?Generalne se više ne radi jer se menjaju motori.:icon_confused:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa ja nebi mjenjal motor ako ga mogu posteno osvjezit,jer opet kupi se neki rabljeni,rijetko koji je full ispravni,kolega bhorv nikoga nisam vredal :drink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Svaki auto koji je ispravan i vozi je dobar.. Nas Golf 4 je 2000 godiste i kupljen je nov i sad ima 162000 km..
Uvijek je po malo troskal ulja, ali sad mi je vec pocel malo na zivce ici s tim..
Od zadnje izmjene ulja je presel 8 tis i vec trecu litru ulja nadolijevam u njega, majku mu.. Inace svakih 10 tis je izmjena ulja.. Toliko o VW-u i njihovoj besprijekornoj kvaliteti..
E da, 2008 sam imal saobracajku s njim, ali motor nije dobil po piksi..
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
a koji motor u golfu, sad reci da je 1.4 benz?
ak dosipas toliko ulja, nema smisla mijenjati
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ima dosta veze koje ulje se toci u njega,mozda se toci krivo ulje pa ga i zato trosi,a moguce da je i spocetka toceno nekvalitetno ulje pa je zato i motor slabiji vec :icon_anal:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja skodu octaviu 1.6,2000.god kupio sa 112T km 2010god..do sada sam mjenjao lambda sondu,i radio polugeneralku na motoru..to je sto se tice motora to me kostalo oko 8,5T kn i sad je kao urica- tj vise ne trosi ulje:) a tosila je dosta...lak mi se ljusti i to dosta,to je greska bas na toj jednoj seriji... inace dosta sam zadovoljan s njom,samo sto je dosta slab motor za taj auto...pa ga moras gazit,pa vise trosi benzina..
ali koliko ima autiju da im u bunker stane 550kg cementa???:)onda je auto toliko vesel da u 4-toj mozes grebat:)
ali sada je vise u mirovini,sada tjedno napravi nekih 10km...
 

Najnoviji postovi

Na vrh