• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Type-r
Motor je 1.9 sdi, cudi me kako toliko ulja trosi, a vele da su ti motori dobri i dosta izdrzljivi..
Ma lako promjeniti ulje, nego mrzim dok moram svako malo dizati haubu i ici provjeravati nivo ulja..

Fićona
U njemu je vec par godina shell helix 10 40, a i ja sam si to vec pomislio da mu to ulje ne pase pa da ga zato trosi..
Koje bi mu bilo najbolje staviti? Dok se rasrdim pa mu nalijem super 3 pa nek se onda podmaziva kak hoce..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivan to je OK ulje al do 10tkm van s njim!
Neki motori danas raznih marki jednostavno troše od prvog dana ulje i to je kao normalno.
Jednostavno su im zazori i otstupanja malo veći i tu malo troše i bik al ako radiš puno km ide na Živce stalno dizat haubu i provjeravat i natakat.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
inace u takve motore ja nikad tak jeftino ulje ne tocim,ili mobil 3000 5w-40 ili castrol edge 5w40 ili magnatec 5w-40,a nevjerujem da je motor gotov,kak radi motor,mirno?i kak ima snage,slabije nego prije ili isto?moguce da ti negde ulje pusta,imas kakve fleke po podu negde?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Da, na svakih 10 tis se mjenja ulje.. Nigdje ne pusta ulje, u garazi je sve suho ispod njega..
Pa i nije bas prejeftino, 68 kn litra.. Motor radi kao i prvog dana, snage ima uvijek isto..
Bude se probalo nekaj drugo uliti u njega, a ako bude i dalje trosil, mislim da pe u udaju..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
probaj prvo taj mobil 5w-40 onda bus videl kak to ulje trosi,moj pajdas ima golf takav kak i tvoj 1.9 sdi i to mu uvijek tocim i potrosnja ulja je neznatna :cool2:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene doma dva golfa 3 sdi,jedan sa 200 000 i tome na 10 000 dolijem možda max pola litre ulja,i to zadnjih dva tri servisa prije nije trebalo a drugi ima oko 400 000 a možda i više i prije dvije godine je dobio karike i leteće te uređenje glave jer je kupljen u očajnom stanju i taj troši na 10 000 2-2,5 litre ulja,oboje se lagano voze jer ih voze stari i sestra i stavlja se dosta dobro ulje
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
meni na bmw-u se mjenja ulje na 20T km..neznam sto lijevaju(kod tomica),ali do sada mi se bmw pokazao najjeftiniji za odrzavanje u odnosu na sve aute do sada(skoda i opel),tj redovni servis je jeftiniji..
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kada bi vam rekao da na ford mondeu 1.8tdi 98god 420000km motor nikad diran,,od mjenjanja ulja ne uzme ni jednu kap nebi mi vjerovali,,a ulje sipam shell 10w40..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Da, na svakih 10 tis se mjenja ulje.. Nigdje ne pusta ulje, u garazi je sve suho ispod njega..
Pa i nije bas prejeftino, 68 kn litra.. Motor radi kao i prvog dana, snage ima uvijek isto..
Bude se probalo nekaj drugo uliti u njega, a ako bude i dalje trosil, mislim da pe u udaju..

Vozil sam ja jedno godinu i pol WV Cady SDI 2007 god. i isto je trošil ulje. Na 10000 km barem je išlo 2 litre u njega. Servisi su svi bili rađeni na 10tkm u ovlaštenom servisu. Auto se nikad skoro nije vozio više od 110km/h jer smo imali ograničenu potrošnju od 6 lit/100km i to smo na knap održavali. Sa motorom nije bilo nikakvih problema osim kaj je jednom krepala nekakva elektronika i pumpa nije dobivala struju. Na 100000 km je išlo komplet novo kvačilo i zamašnjak jer se više nije moglo sa autom krenut kolko je jako treslo prilikom kretanja. Mislim da je cifra za to bila preko 1000€ samo za djelove i jednom su brisači otkazali poslušnost jer su pukle škare. Sve u svemu nije loš autić za neke manje poslove.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
znam da SDI voli popit malo vise al to je previse. sipas 10w40, kad bi sipao 5w40 mislim da bi samo jos vise popio jer je to rijeđe ulje za nijansu. za tdi kazu da aralovog ulja najmanje trosi. al to su sve nijanse koje tebi ne mogu pomoci. neznam sta reci, prerano ipak.
inace imaju jos veci problem s getribama na sdi, ak se nije raspala, raspast ce se uskoro.
cetvorka ili tdi ili nista.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
gle nemora bit da bu potrosil 5w-40 ak je full sinteticno :) a mobil jeje :) i castrol edge :)
neko misli da mineralno 10w-40 trosi a ak stavi full sintetiku i k tome rjedu da bude nju jos bolje trosil,al nije tak :icon_e_wink:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
moze biti, nek proba promjeniti i marku u gradaciju jer ovo je strasna potrosnja, doslovno ne mora mjenjat ulje.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
pa da,i ima velke razlike iste gradacije,full sintetika samo drugi proizvodac,primjer,total 9000 5w40 peugeot 1.4hdi ima 30tiskm doslovno nov,popil skoro 2 litre na 12 tis km,sad je castrol edge 5w40 i skoro pa nist ne trosi od zamjene do zamjene :)
ja castrolu najvise vjerujem :icon_pidu:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
i ja u oba tdi-a stavljam castrol edge 505.01 norme i nema problema, gucne malo nakon 11 000 km al to je deci dva do 15 000km kad je interval, golf je na 190 000km sad, passat je na 220 000 i to je odlicno. ocito malo padne kvaliteta nakon 3/4 intervala pa ga malo pojede ali to je super. inace kazu ljudi da arala za vw tdi motore trosi manje od castrola i shela npr. a kad se hoce jos smanjiti predu na 10w40 al vjerojatno na nesto kvalitetnije, sintetika ili ne, u to se ne kontam. al zato ima ulja od 35 do 150 kuna litra pa to nosi svoje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
1.9 SDI su imali tvorničku grešku s uljnim karikama i počeli su pošteno papat ulje već na 60 000km... Jednostavno neko je shebo situaciju s tim karikama...
Ineče frend koji i meni servisira auto radi u ovl servisu i veli da nakon izmjene karika ti sdi motori bez problema tuku 500 000...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Imali smo pola sdi i u dvije godine napravili 60 000 nije trosio ni kapi ulja. Super zadovoljni.
Nakon njega uzeli fiestu i evo u dvije godine isto oko 60 000 napravili. Prvo je poceo volan lupat dok se mota pa rekli tvornicka greska al necemo zamjenit nego naprskat s necim pa ce drzat dok ne prodje garancija. Evo taman je sad pocelo opet.
Nedavno je i kvacilo pocelo lupat pri kretanju tako da ce i ono uskoro na red. Krepao je i prekidac od sva 4 zmigavca neki dan.
Prije ova dva je uzet i passat 2.0 tdi do sad oko 130 000 km bez greske. Kad smo ga uzeli rekli su da ce trosit malo ulja dok sve ne sjedne na mjesto... Tako je i bilo.
Inace se svi servisiraju kod ovlastenog, a servis za fiestu kosta isto kao i za passata.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
da se nadovezem na trosenje ulja imam golfa 4 tdi-a 2000god na satu ima 260tkm
i kad sam ga kupio falilo ulja i kupio sam castrolovo 10w40 78kn litra i nalijem ja to prođem 1500km i opet fali ja nadolijem super5 i 3500km bez da fali kapi i promjenio ulje nalili super5 7000km kak je bilo na mjeracu kad smo nalili tak je bilo dok smo isli ispustat, sad je unutra super turbo i ista prica netrosi ni kapi ulja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Ja isto imam Golfa 4 koji je 2000. i ja sam drugi vlasnik. Izmjenu ulja obavljam na svakih 10 000km i ne potrosi ni kap ulja. Motor je 1.9tdi i to su jako dobri motori barem kakav se meni pokazao. Sad ima oko 250 000km i ne trosi mi ni kapi ulja tako da mozda je neki problem sa tom sdi serijom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam twinga '98 1.2 8V treći sam vlasnik kupil sam ga prije 1.5god. I auto me oduševio prostranoscu kabine i udobnošću.
Prije je u njemu bio stalno elf 10w40 SAD je 6mj shell 5w40 i ni kapi mi ne troši.

Na njemu sam napravio do SAD dva mala i jedan veliki servis promjeni diskove i pločice i pumpu goriva jer se originalna raspala na 160000km.
SAD ima 176000km.
E da dijelovi nisu tak pretjerano skupi.
Pumpa goriva neka njemačka 550kn
Diskovi 500kn
Veliki servis s rukama 850kn.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
I kod mene je jedan Twingo 97 god. Kupljen u 9 mj. prošle god. i do sad nismo ni taknuli u njega osim kaj je bravica počela malo štekat pa smo ju izbacili van i stavili paljenje na prekidač. Auto broji oko 207 000 km i ulje je stalno na istoj razini otkad je kupljen. Vlasnika inače poznajemo osobno pa je rekao da ulje nema potrebe mijenjat jer ga je on mijenjao prije prodaje. Trebat će u dogledno vrijeme malo limariju sredit po rubovima ali inače je super autić. Nevjerojatno je kako je udoban i prostran a iz vana ga nemaš kaj vidjet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh