• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Jeftinije je nekome tko gore ima svog covjeka da mu nalazi aute, zaleti se sa slepom po par komada, nek doveze 4 golfa i mazne na svakom po 1000 eura to je to, to je uhodan posao. A tebi treba da te netko odveze, ili autobus, moras naci auto, moras prespavat negdje, moras pojest nest, coll table, rezervar goriva za kuci, vinjete, tunelarine. E onda davanja. Onda znas koliko ta cetvorka gore kosta ako je ovdje za dobre novce. Poznanik koji uvozi, uzme kes, ima kamioncic, ode gore, sjedne pojest nest otvori oglasnik i gleda u krugu 50-100 km i trazi prilike jer sve sto valja brzo ode. Da ces ti naci auto gore, pa se ovdje raspitati sta tko kud gdje pa za vikend otici po njega, to zaboravi jbg. Nije samo tako. Navezlo se svega, svakakog otpada otamo.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Baš tako, sve kaj je dobro košta. Jeftino je većinom izvoženo i sa hrpom kilometara u stvarnosti, ono kaj piše na km satu su većinom bajke. Dosta auti dolazi sa lošom( trulom) ili krpanom limarijom. Ak imaš gore nekog poznatom koji će ti nać auto opet od nekog poznatog za koji se zna kakav je, onda ok, većinom su bolje opremljeni nego ovi naši.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Gore se iplati ić po 2-3 god star auto s malim CO2.

Ja sam trebao ić u audi ovlaštenu autokuću po A4 2013 god. Ispao bi me 3000 eur manje od najjeftinijeg takvog na njuškalu s puno puno bogatijom opremom.

Po golfa4 i sl stare izvožetine se definitivno ne isplati ić gore...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ma petice sad dovoze kao ludi, ljudi ne pitaju, to je golf.
A vidim da se navuklo more passata b5.5 kad je to pocelo, i sad u zadnje vrijeme b7 karavan godista '12-'13 cuda ih se prodalo otamo. Vjerojatno 1.6 tdi

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
1.6 tdi ima co2 manji od 120 grama pa je trošarina samo 4% + 1% na katalošku vrijednost plus nekih 2000kn na ostale takse. To spada skoro uvijek manje od 5000kn uvoza za takav auto a gore je jeftiniji barem 15 000kn...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
To nije lose. Ja bi si zamjenio fiestu za pola 1.2 ili 1.6 tdi.
Kakve su cijene nisam previse gledao.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Gore eventualno ako uspijete naci auto od privatnog prodavatelja da je dobar i mozda ispod cijene ali to je rijetko jer doslovce se za pola sata takvi rasprodaju.

Auto kuće koje vecinom drže turci i slično moraju davat jamstvo njemcu kad kupi auto pa je tako auto i skuplji a kad netko iz kroatistana kupuje on ga možda i izvuce za manje novaca ali kad crkne onda je kuda koji mili moji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo samo da vam napišem da nebudete u zabludi. Tata mi radi u Njemačkoj več više godina, tak da pronaći auta nije problem.
Sad sam prošli tjedan imal golfa 4 karavana, 2003., prvi vlasnik, servisna, original 220.000 km, more opreme za cijelih 1900€, kolega ima firmu za uvoz auta, i stalo uvaža i meni doveze kaj god bi trebalo i preko njegove firme imam puno "povlastica", no nažalost nije mogao otići 2. dan po njega i auto je prodan.
Inače da ga je tata uspio zadržati jedan dan, imali bi čistoga 1000€ na toj četvorki. :) Ustvari ja nisam htio, a mogao ga je tata uzeti sebi, svejedno ima malu Corsu u svojem vlasnitvu na Njemačkim tablicama s kojom se stalno voza iz Munchena doma :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Fala lepa, to ti mene ne zanima, tata sredi kolegi gde koji auto ako uleti, pa bi kolega meni sredio auto kad bi kupovao jedan za sebe, znači pomogao bi mi kod uvoza, ali da se ja bakčem s tim, hvala ne, radije u miru hrmbam po zemlji :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oteo si mi riječi ŠANANA,nije to posao za svakog,:icon_thumright::icon_thumright:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Nije to nist lose da kroz god prodas 2-3 auta i za zaradu kupis neki strojcic
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma nije loše, ali za sada mi se neda zanimati s tim, možda u skoroj budučnosti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Razmisli, ti si u prednosti imas priliku :)
I ja volim 'hrmbati' po zemlji a ponekad si pozelim i finog posla.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Elementi ovijesa na E-klasi, zato i papa cestu :eek:: Kolko gvožđa na jednom kotaču, tolko nema mondeo nema na sva 4 :D:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kolko si se ti isprsil za te elemente, jel kina ili rus?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
I bolje jer kad počneš onda bu cjeli Mondeo stal u jednu stranu :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh