• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Nema pravila. No benzinac je generalno manje kompliciran. U današnje doba elektronike - ni jedan.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A na kojem je dugovječniji motor ? Izuzmimo vozača u ovom pitanju !
Motori su danas potrošna roba. Jeste da dizeli malo duže žive, ali dok jedanput okrenu 250-300000, počnu klepetat i čorit ko lokomotiva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Klasični benzinac 2 litre, 100ks bi trajao skoro pa vječno.
Onaj stari Renaultov motor, s bregastom sa strane, proizvodili su gotovo 30 godina u skoro 30 mil komada. Ili pak Opelov na Kadettu C...no takvih motora više nikad nebu.
Uostalom danas nije problem trajnost motora, već cijelog auta ili njegove rentabilnosti držanja.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ili bemburim šestak, to je motor kod kojeg se svaki auto prije raspadne od starosti nego da motor zakaže.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Benzinac je generalno bolji za kratke vožnje i za grad, posebno za vožnju po zimi, jer se motor brže zagrije, pa nam prije proradi grijanje u kabini.
Velike su razlike između starih tipova motora i novih motora, jako je to teško "jednostavno uspoređivati". Nekada smo mogli na remenicu radilice s kredom nacrtati crtu i gledati na ler gasu kako se lagano vrti u krug, a maksimalni je broj okretaja bio negdje do 2500 o/min. Danas se pojedini dizeli vrte skoro kao i benzinci.
Nekada je moj susjed na Opel Rekordu napravio 1.000.000 km po sajmovima i onda mu je zružil motor jer je ostal bez ulja. Onda je kupil Opel Asconu, ona mu je riknula na 600.000 km pak se čudil tome kak picek glisti, zakaj tak brzo, na tak malo km. E a onda si je priuštil, već u penziji, Land Rovera, e taj mu je zružil za tri lete (tri godine), a sve ih je jednako vozil i ne-održaval.

Pouka je: da je namjerno skračivan vijek trajanja automobila, jer kome treba da ga mi vozimo odavde do vječnosti.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj Passat ima 480 000 i nit klepeče nit ne čori ko lokomotiva ( ma što god to značilo ) tak da to ne "pije vodu" kolega @kawasaki. Dapače, radi ko Singerica !
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Noviji automobili su jako upitni pogotovo ako kupiš rabljenog. Prijatelj radi svakodnevno kratke relacije a lani si je kupio golfa tdi. Rekao je kako je pričao sa mehaničarom i kako su današnji motori dobri pa neće biti problema a za nekoliko mjeseci rikne dpf filter i ode 2000kn.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nemam se sta nadat,al sjedi u neki koji je presao 300 hiljad pa upored sa svojim i vidjeces razliku pod uslovom da budu istih kilovata
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gdje je kupljen moj auto ? Tko ga je vozio ? Koji sam ja vlasnik ? Na koliko kilometara radim servise i gdje !? Kakve i čije dijelove ugrađujem !?
E kad mi na ta pitanja daš odgovor, onda možemo razgovarati o autu, a do tad .... Prvo skoči pa onda reci hop ! Nadam se da razumiješ što hoću reći !?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Sa 500 hiljad,da nije vidio kapi kise,trunku prasine,zeru sunca,nemoze bit ko kad je imo 250 hiljad...jedino,sto starij to razradenij...sad mu mos sipat i modricko ulje..nebude mu nist
E,sad...sto si slab na svoju vozilcu pa te ovo malo zacne......
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Slab sam ja na žene, a ne auto. Auto je stvar koja me otpelja od točke A do točke B, a žena je ta koja mi čini radost i veselje :(clap):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Singerca je pri kraju :icon_madu:
A tvoja singerica 1.9 benzin je još ko strela :(giggle): Barem si ju tak deklariral.

Nemaš ti pojma gde je kraj tim motorima....
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ide dobro,a jel moze ic ko prije 200 hiljad....
Ti kao iskusan majstor bi trabao znat da nije isto kad motor prijede 250 hiljad i sad sto mu je preso 480 hiljad....Pitam te jel taj motor u istom stanju,i poduci i nas neuke koliko taj motor moze prec,
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Sta imas pitat muhaca za sve ko neko dijete...imas sajtove,forume,procitaj pa ces vidjet da rijetko koji prijede 500 hiljad,a i ti sto su presli vecinom mijenjate turbine,,reparirate glave
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja ti vjerujem samo ljudima od iskustva forumima i sl baš i ne pa koliko toga se napiše a bude kontradiktorno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh