• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ima tu vise senzori veze,moguce da senzor radilice fula,senzor bragaste,ili moguce da je senzor protoka zraka samo prljav pa ga treba ocistiti a ne zamijeniti
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
da je senzor radilice ili bregaste nebi ni upalil možda i bi ali se bi odmah ugasil znači nebi se mogel vozit najvjerojatnije je mjerač protoka zraka
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
evo i moje JTD eskadrile

4fk78.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepi su nema kaj.
Jel bilo kakvih vecih kvarova?
Kolko km?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
punto 355xxx niš velikog se nije kvaril jednom samo mjerač protoka zraka i pregorel osigurač pumpe goriva
bravo 156xxx za sad još niš nadam se da bu tak i ostale
naravno disk pločice i drugi potrošni djelovi nisu kvar
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma jako zahvalni auti uz dobro odrzavanje.
Ja imam stila 1.9 multijet 120ks ima 120000 i nis do sada.
I grandea 1.4 77ks 90000km raspal se potisni na 70000 tvornicki los lezaj drugo jos nis.
U oba sipam seleniu 5w/40
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja svakih 10000km to mi je dva servisa u godini i naravno svi filtri idu novi uvjek.
Pumpe diese nebi nikad hvala.
Da nevaljaju jtd nebi ih opel uzel za vectru i corsu.
450000 Bez diranja idu uz redovno odrzavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
I ja svakih 10000km to mi je dva servisa u godini i naravno svi filtri idu novi uvjek.
Pumpe diese nebi nikad hvala.
Da nevaljaju jtd nebi ih opel uzel za vectru i corsu.
450000 Bez diranja idu uz redovno odrzavanje.

Nebi se baš složil s tobom. Prije je do toga kakve si sreće.
Prijatelj je imal Zafiru s JTD motorom. Nikakvih problema osi kaj je motor pojel 2 bregaste u nekih 100+ t. km.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle sve je moguce i znas i sam da ima svega al u globalu su dobri.
Al kaj se tice bregaste to mogu zeznut jednu od tisucu sa obradom i kaljenjem.

Evo frend mi je mjenjal na jednom golfu 4 bregastu poderali se 4brjega i tukel je katastrofa.
Nova bregasta bez lezaja i montaze oko 6000kn.
Tak da je to sranje ak se kome desi.
Al nekak mi se cini da tu veliku ulogu igra vrsta i redovnola izmjena ulja.
Recimo 5w/40 na max.15000km ili 1 god.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Gle sve je moguce i znas i sam da ima svega al u globalu su dobri.
Al kaj se tice bregaste to mogu zeznut jednu od tisucu sa obradom i kaljenjem.

ne sramoti se...... ovo nije ni približno tako...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pošto se dosta družim i komuniciram sa ljudima koji voze JTD motore a jedno vrijeme sam ga i sam vozio, ova priča da im odlaze bregaste je prvi glas. JTD kojeg sam ja vozio bio je službeni i prešao je 500000 km kad je rađena polugeneralka na njemu, imao je svega 105 ks. Vjerojatno se ni tada nebi popravljao da mu nije turbina otkazala poslušnost. Na 2.4 JTD motoru zna bit problema za razvodom motora ako se ne stavlja prilikom zamjene orginal. Bolest JTD-a je EGR ventil kojeg se zablokira i nakon toga više ne predstavlja problem. Da zna bit problema sa razno raznim senzorima to nije ništa čudno, masa auti danas ovisi o elektronici i mislim da je suvišno raspravljat o tome jel nekome otišao ovaj ili onaj senzor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Velim, prijatelju otišla originalna i kasnije zamijenjena bregasta (originalni dijelovi, Opelov servis).
Ne velim da to nevalja, već eto da znate :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nisu svi opelovi diesel motori od Jtd-a. Neću sad tvrdit 100% ali jedan dio njihovih motora je od VM-a, no to je sad nebitno.
Kod svih proizvođača danas postoje greške, neki to riješe u kratkom roku i garantnom roku i na budućim modelima ili serijama se to više ne ponavlja.

Recimo Hyundai je na nekim modelima I30 greškom stavljao neispravnu potisnu ploču na kvačilu. Serviseri su obavijestili kupce i tko je htio mogao je to promijenit bez troška. Ironično je da to Hrvatski servisi većinom ne priznaju i prave se grbavi, Slovenci to naravno uredno odrađuju.

Uglavno nema savršenog motora ni auta, svaki ima neku manu ili grešku, jer na kraju krajeva i djelove nekome treba prodat, zar ne???
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Redovni servis na 61000tkm sa izmjenom svih filtera i zupčastog remena i turbine.....






Po servisnoj knjižici ulje mu je dvaput mjenjeno ovo je bilo treči put.
 

Najnoviji postovi

Na vrh