• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
nemam pojma, neki švabo ....ja sam ga dovlekel iz stuttgarta na prikolici, turčin koji ga je prodaval je rekel da je ulje bacil,motor gecrk da je remen preskočil itd kad ono sam turbina...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
ne dobro sam vidil a i po svemu ostalome je tako autu je stanje 9/10... a uostalom i da ima 600000 opet nebi bil odozgora ovakav,,,
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovakvu naslagu u motoru naprave aditivi koje ljudi sipaju kao dodatak ulju,liqui moly i slična sranja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Možda je neko izmješal mineralno i sintetičko ulje, ili nadolijal malo
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tu ulje nije mjenjano samo nadoljevano i to kaj je došlo pod ruku.
prošlo ljeto kolega kupio BMW-a sa 90000km isto izgledalo, a zna vlasnika,auto.
isto turbina otišla i prodimio,
naravno za cjenu koju ga je dobil motor uopče nije bio bitan taman da je ganc novog kupio i stavio.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I ja sam nažalost ili sreću imal sličan slučaj... Auto oko 70 000km nikad mijenjano ulje samo nadotakano sve dok se nije toliko zgusnulo da se praktički pretvorilo u tovatnu mast...

Turbina prva nebe jer za njezin nesmetan rad treba velik protok ulja, drugi su na redu su hidropodizači pa karike a onda kad uljna pumpa više ne može gurat naebe i ostatak....

Takav motor se ne isplati slagat...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A tko bi mjenjal tako skupo i nahvaljano kvalitetno ulje kad znaš da auto nakon tri-četiri godine ide na bubanj .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
@abarth napravil sam prek 100000tkm sa aditivima i kad sam delal generalku nisam imal nikakve naslage....
kak su zwer i daniels rekli ulje možda nije mjenjano ni onak kak piše u servisnoj (na 5000 i na 27000 poslije ništa) nego samo nadolijevano ali kak je puknuti rekao auto je vjerojatno vozio neki "dedek" na kratke relacije, gradska vožnja jer kad sam skinul poklopac i raskopal bil je pun kapljica vode a odušak pun bjele naslage ko sira(mješavina ulja i vode-kondenzata) a to ga je u jednu ruku i spasilo jer kad se odušak zaštopal od pritiska je bacilo mjerač ulja van i izbacil je cca 3 litre ulja a kak je motor bil cijeli mastan švabo je mislil da je motor vrisnul....
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Da se pohvalim, no auti nisu moji, od roditelja! Subaru legacy 3.0 i Subaru impreza 2.0. Impreza nikad nije imala kvar ili problema, samo uredno servisiranje i vozi, na legacyu isto sve 5, no jednom je otišlo nešto na kvačilu. :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Subaru :icon_eyes:, sljedeća marka koju bih htio imat u dvorištu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Tko zna što o uređaju koji pišti kad se ostave upaljena svjetla na autu? Gdje je to smješteno? Nešto se pokvarilo i više mi ne radi. Pretpostavljam da jednostavno izgubil kontakt kak i puno toga na golfu :icon_rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kaj bi mi predložili za kupiti od malih auta? Rabljeni naravno.
Jedino mora biti s automatskim mjenjačem.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Tko zna što o uređaju koji pišti kad se ostave upaljena svjetla na autu? Gdje je to smješteno? Nešto se pokvarilo i više mi ne radi. Pretpostavljam da jednostavno izgubil kontakt kak i puno toga na golfu :icon_rolleyes:

Ne znam koji golf je u pitanju, ali ak je stariji onda ti je pištaljka zajedno sa relejem za svjetla. A to pak bi moralo biti gdje su i osigurači.:icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Renault twingo 1.2 8v 60ks.
Od 2001-2006.

Hyunday getz 1.3 75ks.
Ili
Nisan micra
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
'99 je godište, gledal sam osigurače, tam nema nikakav relej vidljiv odmah ispod poklopca, kak doći do toga?
 

Najnoviji postovi

Na vrh