• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nekad bilo sad se spominjalo.

Ako su metalni lajtunzi "hrđavi" i ako kontrolor odluči da ih treba mjenjati, nakon izmjene treba donesti račun od meštra koji ih je radil.
Za ostalo (koliko ja znam) za sad netreba ništ. Imala je kolegica takav slučaj pa mi pričala.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
I ja promijenio look malo, sad samo cekam tehnicki da vidim sta ce morat atestirat :D: :D:

 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Mijenjani branici, farbani retrovizori, dodan auspuh, farbani znakici, a ceka me jos puno toga posto ga vise ne planiram prodat. Gume su 225 45 17. 105 je da.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nekad bilo sad se spominjalo.


Upravo tako. Kak sam i napisal, tastu puknul na samom pregledu i zahvaljujući tome kaj je godinama radil u servisu u sklopu tehničkog pregleda, nije mu zapisal lajtunge nego neujednakost kočenja pa si je doma sam zamjenil, inače ne gine račun i jako lepa cifra kod mehaničara.



Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Pozdrav ekipa imam jedno pitanje za vas.Radi se o tome da imam stari auto točnije Opel Vectra a 1993 1.6 8v koja je dugo stajala oko 2 godine pod "krovom".Nalijal sam goriva malo oko 5 litara i stavil akumulator novi koji radi i verglal malo te je auto upalil i radi mašina bez da se "zaletava" mirno radi.Okretal sam i volan da vidim jel servo radi i radi bez beda.E sad nema kočnice propišal mi je je cilindar i videl sam da mi iz rezervoara kapa gorivo limaraija je ispod hrđava.nisam ga probal vozit sad iskreno neznam dal se to uopće isplati i popravljat s obzirom da je stajal dugo i da je dok je vožen prošel puno kilometara.Sad me je trta da ga nebi krenul popravljat pa da nebu počelo sve pomalo rikavat.Zanima me vaše mišljenje o tome kaj bi bilo najbolje i dal netko ima iskustva sa sličnom situacijom.Hvala svima :cool2:

Mene limarija na mondeu iz 97 prošle godine koštala oko 5000 kn (oba praga i rubnjaci i kao, bitumeniziranje)... onda dalje koda si u drek dirno... s tim da je podvozje čist ok bilo, bez ukrapavnja i gluposto. Neisplativo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Da rekao sam da je puno tog jos u planu, između ostalog i opruge, 3 cm ce ic dole...
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
A onda nek i računa da su i kočioni lajtungi truli ak je stajal na travi a, cilindar nevalja pa mislim da nisu ni oni puno bolji.Ako imaš alat i kupiš lajtunge i sam napraviš to ti je minimum 250 kn ako krpaš, ako mjenjaš komplet onda i više(4m lajtunga oko 200kn + matice)

Auto je stajal na betonu u jednom podrumu.Sad kad gledam s obzitom da je uvoz iz njemačke a ja sam mu 3 gazda tu i da je hrđav odzdola i to sve mislim da se ne isplati slagati.Možda je bolje dodati još nekaj love pa si kupiti manji autić tipa corsa,puno ili tak nekaj pa se vozit sigurnije nego ovak.ovak bi stalno bil u strahu da nebu nekaj riknulo a i kak se ono u narodu veli da "Ljeni dvaput dela a škrti dvaput plaća":8): Hvala svima na komentarima :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vi uopće nemate smisla za kršinu izvoziti do kraja.

Taj za par soma kuna bude siguran kak i ovaj kad se malo od pur pena, kita s vlaknima i bodija složi.
Ima tu kod mene Astrica 1.7 TD regana još 9 mjeseci s dobrim zimskim gumama, limarijski solidna, motor ljetni za 3 i pol soma kuna. Kad bi se neko isprsil s 3,,, ide ona.


@ Mika,bez uvrede, ne velim da je takav taj tvoj mali autek.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Nije stvar voziti kršinu do kraja, ja s tim mondeom vučem prikolicu s pol tone do tonu kuruze, idem s njim posvuda, 70% km je pod prikolicom... šuplje, trulo i skrpano, baš nije za zahebanciju, s tim da i prikolica dođe 2 hiljade eura, pa ne bi bilo zgodno da nekaj odlomi i nastavi sama da putuje :D:
Ali popravljati strai auto.. više nikad po meni.. dok ide ide to je to.. zadnje 2 godine zdrobil sam sigurno 15 hiljada kn u njega, još sam mogao dodati nešta pa skoro uzeti i 10 godina mlađe, i dizela..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I opet neznaš kaj bi uzel, jer je rabljeno. Ako su motor i mehanika uredni isplati se uložiti u pleh.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ali ti si pokušal popraviti Forda :icon_wink:
Fiat, Ford i sva Francuska vozila :icon_butt:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ali ti si pokušal popraviti Forda :icon_wink:
Fiat, Ford i sva Francuska vozila :icon_butt:
Pa i jaguar je fordov nus produkt! [emoji13] [emoji13]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač pa Žabari ti dominiraju u F-1 i Lotos-Ford a VW čak mora i eko-test smuljati :icon_fU::icon_axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A to se ja samo šalim, svaki je dobar na svoj naćin ako je gazda zadovoljan s njim.

Neko je sretan i fali ga na sva zvona, pošteno se ne vozi s njim (kakvih 5 hiljadarki godišnje, a tolko i kuna uloži) i nema za njega boljeg na ovom svjetu.
Neko pak (ko recimo ja) je bolestan ako i ulje jednom godišnje mora uložiti.

Ja to gledam ovak. Za 10 hiljada kuna nemreš ništ dobrog kupiti, a kad u nekaj svoje uložiš te peneze to mora jedan čas. Jedino ako su i šasije trule. Još ako si sam znaš (čitaj, imaš volju) nekaj pokrpati....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Kolko god svi pljuju po fordu, i oni kaj su ga imali.. ja nemam zamjerke sa svojim, 260 tkm, orginalno kvačilo još gore..(diskovi s prve ugradnje lani skinuti, kao i amortizeri s oprugama) kaj se tiče motora, zamjenio termostat, brtvu poklopca ventila, i maf senzor.. Ajde, i limarija je izdražala 18 godina, šta isto nije malo....
Ne bi se ustručavao opet forda jednom uzeti :) Susjed je npr imao 96 godinu, stariju liniju, njegov je sranje bio žvo, svako malo kod majstora, ulje trošio i svašta nešta.. Ovisi kakve si sreće kad kupuješ valjda, jbg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zetorboy, sve ti je to lutrija. Moj buraz nekad uzel od bivšeg šogora seat ibizu, auto doslovce apoteka, pare za uložit u aute kod njih nikad nije bil problem. Nakon tj. dana počela krepavat pumpa goriva, kroz par dana otišel neki regulator na usisu od 200€, struja počela zajebavat, problem na problemu. Doslovce je došel čovek sa parama na dvorište i rekel ja vozim auta natrag i plačam sve kaj je koštal do sad jer nisam prodaval da te najeb... Nazadnje uz puno odgovaranja je ostavil 500€ na stolu bratu i rekel da ako kaj krepa još da bu mu dal svog golfa u zamjenu. [emoji4]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh