• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Motor sa kojim voziš samo ljeti jer zimi nema smisla uopće pokušati upaliti! [emoji12] [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Evo pitao sam kuma koji radi na tehničkom pregledu,kaže da prvi puta u životu čuje da treba račun za bilo šta osim za nadogradnje i dorade na vozilu koje nisu tvorničke.Sve drugo je važno da vozilo prolazi sve kontrole tehničke ispravnosti po zakonu i odredbama CVH,a traženje računa za kočnice i volan i neznam šta je jako upitna,jer to je čovjek mogao sam kupit djelove i složit,a tu su onda stanice za tehničkipregled koje ce utvrdit jel vozilo ispravno i sigurno za sudjelovanje u javnom cestovnom prometu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neka si još jedanput prouči njihov pravilnik, ako sruši nekog na tehničkome zbog neispravnih kočionih cijevi!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja pričam o metalnim lajtunzima.

Toga u slobodnoj prodaji po lokalnim dučanima nema. Cjev na metre, nipli, matice..... pa onda ko ima kakv alat za glavice i šeširiče raditi.
Za gumene lajtunge netreba.

Ko što kolega Kavasaki veli. Ako te kontrolor sruši onda treba raćun, ako prije sam promjeniš nikom ništ.

Ja pital na dva mijesta i svugdje vele tak.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Baš gledam malo ovu raspravu i još se više dvoumim oko slaganja starog auta :icon_scratch: najbolje bi možda bilo da poslikam limariju na autu i da snimim kak pali i dela motor pa da onda date sud kad vidite malo više stanje auta.I ja sam bi malo lakše mogel odvagati da su mu kočnice uredu pa bi ga vozil i videl bi kak se ponaša i jel bi još kaj riknulo dok ga vozim.Jen dan sam ga del na klocne i rastepel zadnji desni kotač.Zvadil sam tromnu i videl sam da mi cilindar pušta.Jel se taj cilindar da kak pokrpati sad za jedno vreme? :icon_wink:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pretpostavljam da su iza bubanj kočnice? Bilo je i modela s disk kočnicama na stražnjoj osovini. Ako je bubanj, taj cilindar nije skup, ne isplati se tu samo gumice mijenjati, Al provjeri sajle ručne, i ferode, ako su jako dugo bile u ulju teško ih je očistiti. Najbolje da staviš neke slike.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ja pričam o metalnim lajtunzima.

Toga u slobodnoj prodaji po lokalnim dučanima nema. Cjev na metre, nipli, matice..... pa onda ko ima kakv alat za glavice i šeširiče raditi.
Za gumene lajtunge netreba.

Ko što kolega Kavasaki veli. Ako te kontrolor sruši onda treba raćun, ako prije sam promjeniš nikom ništ.

Ja pital na dva mijesta i svugdje vele tak.

Što se alata tiče,to sam kupio za cca 100€,a lajtunge mi posalje čovjek iz ZG i niple kakve trebam koliko god mi treba,sve lajtunge na traktorima radimo sami,bratić mi je mehaničar u okolici ZG,točnije susjed od Puknutoga,kod njih u ulici ima čovjek autodjelove i prodaje metalne lajtunge na metre niple i ostalo,najnormalnije ko i ulje i ostali potrošni materijal.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Muha u intercarsu ima za kupiti lajtunge i sve kaj trebaš za iste, mi smo tam uzeli, samo mislim da smo morali uzeti 10m u buntu i mislim da je cijena z rabatom bila oko 400kn.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nije problem dati napraviti, to rade skoro svi. Isto tak nije problem ni kupiti lajtung, niple .....
Alat je najmanji problem, prirtučni sam si odavno kupil, a ovo je kupovna izvedba.

Problem je kaj te lajtunge treba promjeniti prije rege ili postoječe zamaskirati.

 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I to je istina kaj veliš. Mi smo znali da su na puntiču loši pa smo ih sam proletjeli sa bitumenom dok smo pragove krpali, ali nisu izdržali. U jednu ruku mi je i dobro kaj je puknul par sto metri od kuće. Zamisli da je bil negdje na autoputu, pičiš 120-130km/h a kočnice otkažu?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Dvo kružni sistem, uvijek jedni koče pa se da stati.
Problem je kaj lajtung puca u kritičnoj situaciji a onda je svakak na knap ilk je šus neminonovan.

Ja imam "manu" da uvijek kad potežem rućnu nagazim krvnički pedalu kočnice. Jednom prilikom je loš lajtung (gumeni) pukel.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nije ti to mana, ja isto uvijek koristim ručnu, pa makar i na ravnome. Nekad mi je jedinica završila u grmlju, tak da sam se naučil, sreča da nikog nije zgazila po putu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Hansa flex...je postoji netko skuplji...???
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pretpostavljam da su iza bubanj kočnice? Bilo je i modela s disk kočnicama na stražnjoj osovini. Ako je bubanj, taj cilindar nije skup, ne isplati se tu samo gumice mijenjati, Al provjeri sajle ručne, i ferode, ako su jako dugo bile u ulju teško ih je očistiti. Najbolje da staviš neke slike.

Tak je iza bubnja su kočnice...Ručna je u banani,ferode nisu bile u ulju nego ih je prekrila hrđa pa sam to malo pošmirglal,jedino je taj zadnji desni cilindar pustil ulje.Ma sad kad gledam mislim da bum onda rađe još dodal nekaj love pa si kupil neki manji autić tipa Opel Corsa C. :drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh