• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može ti i kiler slinit kad je ugrijan a da ne skuzis

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
znam brate, ali moram saznati o cemu se radi plasim se da dje nije pukao blok... :fiery:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
evo ovdje dje je strelica tu dodje jedan kao cep, a malo ispod je to kao vlazno....
VTrplew.jpg
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
znam brate, ali moram saznati o cemu se radi plasim se da dje nije pukao blok... :fiery:

Ne razumiješ se,a htio bi znat šta je kvar.Evo ja ću predložit nešto totalno nevjerovatno,odvezi auto nekome ko se razumije neka utvrdi kvar,recimo mogao bi to neki mehaničar pogledat.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ovo gde ti pokazuje strelica nije ni blizu bloku motora vec ti je tu getriba i na njoj nema gde pustat antifriz.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Tu gdje tebi pokazuje strelica je čep na mjenjaču gdje gledaš kad paljenje radiš, odnosno strelica na zamajcu
Ako ti je tu mokro može ti pustat na toj plastičnoj grani na glavi motora i da se slijeva dole.
 
Posljednje uređivanje:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Da na dodam za putna računala, nezz jel vama to neispravno, ali meni motor kad koci prikazuje min 2.5l/100km, a prosjecne vožnje trenutno 10.4 + znam da vara nekih 10%. Ja mu vjerujem, a kolega ima u isti plin ugrađen i nema problema sa kazaljkom za gorivo, vjv to samo u određenim zeza.
Sto se tice benzinca i plina, ako se plin moze ugraditi u svaki auto ne znaci da je dobro i da ce biti dobro. Auti koji imaju tvornicki napravljeno za plin ok, a koji imaju opciju ugradnje jos bolje :D

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Meni smrza nafta u voznji,nekih 6 km od kuce a bilo je mizernih -15,e kvalitetna li je nafta na ovim nasim pumpama,da je bar smrzo odma blizu kuce bilo bi mi lakse,ovako auto ostalo na cesti..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kod nas je izgleda gorivo dobro, nafta u autu ne smrzava a ni plavac u traktoru. Jedan i drugi stoje praktički vani.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ista stvar ko kod adisa, nafta smrzla u cijevi do grijaca kod traktora , a i u ac pumpi na rakovici isto poledila. Stvarno na m sipaju sve i svasta u tom sam se uvjerio i skoro i od tad samo sipam na jednoj benziskoj za koju sam siguran u kvalitet jer mi je dosadilo svako malo da cistim prljavastinju i isputam vodu iz filtera :/
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa stavite sada u ovim extremima aditiv protiv smrzavanja i nebu problema.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Staji i ta za aditiv,ali proslo vozilo(vectra b) je za 8 godina koilko je bila kod mene pila je samo lozu(rijetko skroz naftu) i nikad nije smrzlo a sad "nafta" ili ti voda ledi na -15, da je sad odledit vodove pa nasuti i naftu i aditiv,,ali pazi kad je covjek baksuz,o aditivu sam razmisljo ali hajde mislim imam jos u rezervaru nekih 20 l pa kad budem sipo ponovo za dva-tri dana onda ulit aditiv,medjutim prestiglo me smrzavanje cijevi-nafte
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Malo je kod nas pumpi da valja gorivo. Kod mene nije na - 28 jučer smrzla. Upalio passat poslije 9-10 sekundi verglanja.

Usput da pitam lampica od ulja mi se upali čim auto upalim i ne gasi se. Znači ne blinka već konstantno svijetli. To mi se dešavalo prije mjesec dana kada mi je prepunjavao. Jutros mjerio puni 14,15-14,2V.
Dakle sta bi mogao biti uzrok?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Dali ima neko osiguranje u Hrvatskoj koje nudi mladim vozačima popust na registraciji? Imam 19 godina i auto od 1900 kubika i 120 ks pa gledam da me jeftinije izađe...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dali ima neko osiguranje u Hrvatskoj koje nudi mladim vozačima popust na registraciji? Imam 19 godina i auto od 1900 kubika i 120 ks pa gledam da me jeftinije izađe...
Dobiš popust od 15-20% ako te stari korisnik dopela u osiguranje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Malo je kod nas pumpi da valja gorivo. Kod mene nije na - 28 jučer smrzla. Upalio passat poslije 9-10 sekundi verglanja.

Usput da pitam lampica od ulja mi se upali čim auto upalim i ne gasi se. Znači ne blinka već konstantno svijetli. To mi se dešavalo prije mjesec dana kada mi je prepunjavao. Jutros mjerio puni 14,15-14,2V.
Dakle sta bi mogao biti uzrok?
Kolega "lampica ulja" ti nema nikakve veze sa kontrolom punjenja generatora za punjenje akumulatora.

Ako svijetli lampica ulja HITNO prouči knjižicu s uputama i saznaj da li ti signalizira manjak ulja, dakle preniski nivo ulja u karteru ili signalizira nedostatak pritiska ulja. Jedno i drugo ti nije za odlaganje nego za hitan kvalitetan pregled da znaš na čemu si.
 
Na vrh