• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
dugi auti mi nisu baš nešto za okretanje pod ručnom,nemreš to kontrolirat,al dok sam imal fiat uno užival sam na snijegu,kak se to vrtelo:icon_super::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ja sam jednom zgodom i uz nagovor kolega u autu, jednom pa drugi put izvrtio fiestu 99.g. na cesti u gradu uz koju ide odmah široki parking - navečer i bez igdje žive duše. Kad sam napokon krenuo dalje, 200 mt ispred me dočekaju plavci koji su sve vidjeli iz prikrajka... odmah on palicu i kaže mi: prvi put sam mislio da te zanijelo, al drugi put nije sigurno :biggrin: i odmah sam dobio alkotest - sva sreća pa sam napirio nulu i onda sam se izvukao na to da vježbam kako izravnat auto kad počne bježat po snijegu :icon_e_ugeek:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ima to već godina, ali sjećam se da me upozoravao za opasnu vožnju i rekao je da sam se mogao zabit u kuću tam neku i tako to. Gledao je sve to malo dalje iz mraka, i čim sam krenuo, vidio sam crveno svjetlo i palicu a ovi moji majmuni iz auta u smijeh
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Da, kao i dok recimo zastartas, kazne te za naglo povecanje brzine do krajnje granice, tak i za rucnu.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bogme me jempot moj citrac zajebo(hidraulicar)negda sam z Ladom pri skretanju v ulicu(zimi po snegu) znal zateci rucnu i splasiti skvo rely skretanjem,no dok sam to napravil z Bx-om ode ravno i bum vhizu:icon_blackeye:,fala bogu malo je najebala plastika odbojnika.Zabil sam da imaju rucnu na prve kotace.:biggrin:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
jbt ovo za ručnu na prednjim kotačima nikad čuo.. jel to ozbiljno?

...a volim za sebe reći da se kužim u aute
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Amateri aute zanose ručnom. Pravi meštri to delaju z nožnom brenzom, tzv staccato.
Nekim autima s prednjim pogonom dovoljno je naglo otpustiti gas, da malo zabaci zadnji kraj :)
Ručna brenza je samo za okretanje :D: u svakom smislu :icon_rofl:

jbt ovo za ručnu na prednjim kotačima nikad čuo.. jel to ozbiljno?

...a volim za sebe reći da se kužim u aute
Nebi vjeroval - je. Na valjda svim Citroenima s hidraulikom je tak.
Oni ionak nemaju kočenja dok ne radi motor, odnosno hidraulična pumpa, pa zato ručna kočnica služi za saustavljanje auta ak krene.
Da je na zadnjim kotačima, nebi bila od koristi kao pomoćna kočnica, već samo kao parkirna..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ta citroenova hidraulika i sveukupna povezanost te jedne pumpe me koštala usranih gača......

Imali su u renolčeki rucnu napred i naravno to nije kočilo ni na jednom kak treba, a i kak bi....naknadno su svi pametni prešli na zadnju stranu za rucnu.

Meni za mog Yugovinila nije trebalo biti mokro da bi se vrtel, a za morisa :icon_eyes::icon_eyes::=:):=:)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Ručlna na prednim kotačima.
Imal je kolega na renolčeku 5 , bil je tak trul da su mu na tehničkom isčupali ručnu u pokušaju da bar malo zakoči .Čak bi i uspelo da nisu probali zadnje kotače.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
ZJ je djelomicno u pravu:(wait):,rucna je samo pri hidraulicarima napri jer je tehnicki prekomplicirano na zadnjim tockovima.O cem povedati iza su opruzne noge tj. lezeci amortizeri,prilikom spustanja ili dizanja auta se mijenja duljina prema prvi osovini pa bi se sajle zatezale.Noviji hidraulicari(od prvog C5 nadalje) imaju klasicne kocnice,samo ovjes i servo su prek jedinstvenog hidropneumatskog sistema a za razliku od prijasnjeg,koji je delal direkt prek remenice dok motor dela sad je elektricna pumpa.
Prednost je da na mojem karavanu morem dizati ili spustati zadnji kraj dok je motor ugasen,dobro dojde pri utovaru tezih stvari a nakon minute se automatski izravna i odrzava visinu nezavisno koliko ga natvarim.:icon_smile:
Stoga nema ni regulaciju visine farova jer mu netreba.
Jemput sam skoro ruknul prometni znak s XM-om,rucna sajla mi bila potrgana i na izlazu z Cakovca meni lepo komp pisal,pad pritiska v sistemu i upozoraval
opasnost pri kocenju,no reko bu zdrzal jos tih 10km,nakon tri km otkazal servo i kocnice i auto sepocel spustati,malo slalom mad znakovima i dobro je zavrsilo.Puknul je stazni remen pa pumpa ni delala,na ovim novim su kocnice kak i na drugi autima pa nema straha.

ps.egzotika ima svoju cijenu
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Cvaji danas 3 mjeseca kako je kod mene.
U ova tri mjeseca je slušala i nije bilo ni najmanjeg problema s njom, pa je dobila malo čišćenje i novi borić od vanilije, zaslužila je, hehe.




P.S. jutros je na friškom snijegu isprobana jel bolje okreće pod ručnom nego Passat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel to cl iz 91 sa 5 brzina?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
nedugo sam čital na plin forumu ..mislim c5 ..osim kaj je potrošil neočekivano dosta plina kao porošil je i dosta benge , relacija zg do splita ...onda keže lik , mašina tj komp mašine nije znal da se vozi na plin , i kazaljka pokazivača banzina a i kopjuter je pokazival da je benzina sve manje ...kasnije je lik išo na benzinsku i uvjeril se da je tank pun .Znači kompjuter je skidal kilomete i pomical kazalljku po neikom ključu kojem je programiran ..toliko o putnom računalu
Tak i meni na Laguni pada kazaljka od goriva a vozim na plin. Očito isto računa po prijeđenim kilometrima a ne po stvarnoj količini goriva u rezervaru.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Amateri aute zanose ručnom. Pravi meštri to delaju z nožnom brenzom, tzv staccato.
Nekim autima s prednjim pogonom dovoljno je naglo otpustiti gas, da malo zabaci zadnji kraj :)
.
to mi moraš pokazati , prvi put kad se vidimo :biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
JXD iz 88. sa 5 brzina.
Kaj za strano tržište?
Lijep je inače svaka čast.
I ja sam ga imal,bil je kod nas 19god.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh