• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Troši i meni Toyota 177 KS na kompjutoru 9 l a u stvarnosti preko 10 l.

Koja je Toyota, Land Cruiser 120?!

Kod mene Patrol ovih dana sasije 20l u ovakvim uslovima :8):

screenshot_31.jpg
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Koja je Toyota, Land Cruiser 120?!

Kod mene Patrol ovih dana sasije 20l u ovakvim uslovima :8):

screenshot_31.jpg
Da LC 120 3.0. Ja sam zadovoljan s njezinom potrošnjom. Taj motor bi trebao trajati puno više od ovih nabildanih.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Pomješao si ti stari moj lončiče, čim nađeš uspoređivati svoj terenac auto s mojim putničkim :D: , kud imaš veču kubikažu motora, teži je skoro minimalno za 1/4, gdje su još veći i širi kotači, dalje da ne nabrajam :eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dečki, najte se razbacivati konjima iz rukava. Radije se primite računa.
Ak auto troši, recimo, 6L/100km (nevažno koje je snage, važnije je koje je zapremine), pri brzini od prosječnih 50 km/h (a toliko je najčešće na računalu - provjerite), onda troši 3L/h.
Pri toj potrošnji razvija 15ks...tak da se razbacujte podatcima o snazi koji ne znače previše (govorim za dizele, za benzince dodajte cca 20%).
Za potrošnju ne znači puno koje je motor nazivne snage, već koliko je opterećen, tj. koliko snage daje. Istina, motor veće zapremine ima nešto veću potrošnju radi većih unutarnjih otpora.

Adis, ne razmem se u Audije, no ja bi svakak odabral 4-cilindrični motor, jer je znatno manje potrošnje. Ak misliš voziti trke, uzmi šestaka.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ekonomist jesi li ti nju upregao u snijeg pa da vidiš kako skače potrosnja. Imao sam takvu Toyotu do skoro i njen raspon potrošnje je bio od 8-14 litara,a i motor je bio malo nabudjen. A ako opet uzmem sadašnjeg mercedesa benzinjaru koji ima kW kao što je ona imala ks i 5.0 motor on troši od 10- 15 litara.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Adis, ja se isto slažem s ZJ.
Imam samo jednog kolegu sa audi A4 2.0 TFSI i on je zadovoljan, nije imao kvarova ni nista, ali i auto je dosta nov :)

No sad moje iskustvo sa benzincima :eek: moji po zimi po minusim se digne za 1l potrosnja tako da nemoj se zacuditi kad se digne.
Sad ne znam kakvi su to motori, ali ovaj manji nema bas puno snage, a ovaj veci za svoju kubikažu i 6 klipova premalo daje :/ u toj dilemi ja bi uzeo manji, jel bolje imat manju konjazu, a i vjerujem puno manju potrosnju posto sa ovim ne dobis veliku razliku u konjazi.
No po meni 2. problematika je kaj se radi o A6, to je ipak znatno veci i teži auto, a kaj je poznato sa benzincima lose se nose sa težinom :/ znaci posto im je okretni moment manji i rasprseniji po obrtajima i ako je u pitanju tezi auto... moras u visi okretaj=veca potrosnja + brze se potrosi motor(iako je to zanemarivo).
Sto ti zelim reci, vozio sam aute sa preslabim motorom i aute sa vise i nego potrebni konja.... Bit svega je kaj miss da ce zbog tezine taj manji motor imati vecu potrosnju zbog opterecenja, zbog te situacije bi cak dao + vecem motoru :/
Dati cu ti primjer svog sadasnjeg i prijasnjeg auta, znaci jedno vrijeme sam ih oboje imao; NA benzinci;
1.6 95ks= 8.8l i
2.0 165ks(stock)=10.2
sad vidis razliku u potrosnji, razlika između auti je kaj je jaci jos 200kg teži + ima sondu, slabiji nema.
Taj slabiji si mogao ganjati i pokrenuo bi se, ali sporo, preticanje tak tak..., a potrosnja ubi boze, dok jaci za 4.5 sec do 100km/h brži i od 1500okr vuce lipo :)
Ako sam dobro procitao planiras plin ugraditi, te po tome bi ti odamh predložio jaci motor, jel se gubi snaga sa plinom...,kaj ti god govorili vjv mi da se snaga izgubi. npr. kolega mi ima isti auto ko i ja ovaj 2.0 165ks, on je presao na plin i reko bi da je cca izgubio 15ks, a ja sam malo preradio motor i nadodao 10ks... No dok su bili oboje stock vukli su isto, mozda njegov malkice bolje posto je sedan, ali nakon sto je presao na plin vidi se razlika, a posebno kad on sjedne iz istog u mojeg ili ja u njegov :)
sorty na nepotrebnim informacijama. Sretno pri odabiru, a najbolja opcija ti je isprobat jednog i drugog + vidit na putnem racunalu kolika je potrosnja... ;)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ovaj motor 2.0 je sa nekom K glavom(vrsta ubrizgavanja,ma sta to znacilo)ali sam cuo i sa par ljudi vec pricao i kazu ako se auto vozi na plin onda se nesto poremeti sa tim uredjajem,pa ne moze da radi na benzin,samo onda na plin,dok za ovaj v6 nisam cuo negativne komentare..
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@Dongfeng vozio sam je malo po snijegu ali više po autoputu a tu troši po13 l na 160 km/s.
ZJ slažem se da potrošnja zavisi od upotrebe konja ali gradska vožnja gdje se koriste niže brzine više je za ne vjerovati. Van grada pa smirena vožnja bez pretjecanja to bi i mogao razumjeti.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj je u pravu,evo vam jedan primjer.
Audi A4, 2012,2.0 tdi automatik 6 brzina,na 1300okretaja u 6 brzini voziš normalno 60-75km/h.
Bez trzaja i udobno motor ne čuješ i naravno ne troši niš.
Ali srednja potrošnja mješovite vožnje sada po zimi je oko 8litara dizela.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Moj passat 1.9 tdi b5.5 troši prosječno 8.8 l gradske.
b1168c7568886b87679883ca80a81ce5.jpg

Bmw je benzin 2.8 sa novim direktnim plinom i ide do 15 litara plina a i ode dosta benzina. Rješio sam se toga i nikada više auto sa plinom..
79d9cc8ee083e07c4e2064b46aaaaced.jpg

Golf 3 1.9 tdi sa 90 ks od sina oko 6 litara .
d7c8466cd8dd2c7f27c420182f9842e1.jpg
.
Renault megane CC 1.9 DCI sa 130 ks od kčeri nas ugodno inenadio jer ne prolazi 6 litara.

S7 edge koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Passat 5+, 4 motion 130 hp,sad u zimskom periodu nema sanse spustit ispod 9,5 l a ide na 11 i to lagana gradska voznja

Boldal sam ti dio koji je uzrok tolke potrošnje...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja stvarno ne znam koliko bi vi da vam troši auto? Tri do pet litara gradske, a da do stotke ide ispod 4 sekunde.
Da ima prostora za utovariti veš mašinu, zamrzivač i tanjiraču, registracija da je ispod 150 €, a i cure da vlaže kad ga vide na ulici.

Mora se negdje napraviti kompromis, samo onda nema niko pravo da kuka kako se zajebucno. :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj kolega kako kupuje modernije i čišče dizele svaki mu redom troši litru više ..faj dizel
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
konju su itekak važni , jer konji su neptrebni za prosjek od 50 kmh a neki imaju i manje ali na međuubrzanji i startu na semoforu itekak konji zahrzaju ...i činjenica da nikad ne vjeruj kompjuteru za potrošnju , varaju i lažu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dobro heroji,dajte coveku recite savjet o Audiju kaj ga zanima:(punch):,a potlik se moremo meniti i diti u sirinu.Ja imam iskustva sam s Citracima te vam tu morem pomoci.:(wait):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Zj je u pravu,evo vam jedan primjer.
Audi A4, 2012,2.0 tdi automatik 6 brzina,na 1300okretaja u 6 brzini voziš normalno 60-75km/h.
Bez trzaja i udobno motor ne čuješ i naravno ne troši niš.
Ali srednja potrošnja mješov uzite vožnje sada po zimi je oko 8litara dizela.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

To je perpetum mobile prve vrste ako nista ne troši, a ide.
Malo mi nije jasno baš da ide 60- 70 km/h u toj brzini i na tim okretajima

@Adis nekada sam vozio Audija a6 dizelaša sa 85 kW i nekako mi se činilo da je to malo za njegovu šasiju.
Ja da uzimam uzeo bi jaceg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh