• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo vozil sam se u više navrata u tom audiju sa tim mjenjačem,tiptronic automatik valda ga zovu eazimatic ili tak nekak,al je fakat napravljen da šalta neprimjetno i nježno kod lagane vožnje i šalta u visoke brzine na malim brzinama bez trzaja i vibracija.
A kad ga čepiš ide ko lud,ima 143ks.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kompjutori daju orjentacijsku potrošnju. Kaj vam pokazuje kad vozite niz brijeg? Potrošnju 0 (nula), a motor dela. Probajte ga staviti u ler pa bu odmah pokazival oko 1 litre, ovisno o brzini. Znači, kod svakog koćenja motorom je potrošnja nula. Kak onda prosjek nebu manji nego u stvarnosti. Tko voli točne podatke o potrošnji, taj ih može dobiti vođenjem evidencije tankiranog goriva. Ne jedan tank, nego barem xx, a još bolje xxx tankova.
Ja sam na Astri F 1,4 benzinki imal na 330 000 km prosjek zeru ispod 6 litara. Ljeti oko 5,7 lit, zimi oko 6,2.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja još uvjek peljam astru 1.4 pa kad novopečenim pasatašima velim da troši 6.5 frču znosom ko krava kad pošnjofa beznin ...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Komp daje trenutnu i prosjecnu potrosnju, pa tih nula litara ne znaci nista za prosjecnu, kao i onih 20-30 pri ubrzavanju.
Ja sam napisao svoju potrosnju prema sipanom/prijeđenom. I to stoji preko 200000km.

Ljetos sam sa fiestom 1.4 tdci na 4 rezervara uspio premasit 8 litara. Inace trosi oko 5.5
Po meni promasen auto s promasenim motorom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako uprosječimo sve trenutne potrošnje onda i nula sudjeluje u potrošnji ovisno o putu koji je prevaljen s takvom trenutnom potrošnjom.

Ako komp računa prosjek na drugi način, koji je to?
S obzirom na to da svi tvrde kako kompjutor pokazuje uvijek manje od stvarne potrošnje, meni su se ove mule činile kao jedan logični razlog za to. Vjerojatno u realnosti ima više razloga.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Je.i te ga bitno je da potroši koliko god mu natocis.

Kad je kod nas u BiH prije par godina bilo neko poskupljenje goriva i tako ide neka novinarska ekipa i pitaju vozače sta misle o tome. Kaže jedan baš me briga ja tocim za 20 KM.

Sama potrošnja dosta zavisi i od samog goriva, a ne samo od auta. Ja sam u zadnje tri godine promijenio pet benzinskih pumpi i ni na jednoj ne predjem isto kilometara sa punim rezervoarom, a u suštini se svo vrijeme vozilo to auto na istim relacijama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bilo vam je stvarna i pokazana potrošnja po modelima auta . I stvarna i pokazivana brzina isto po modelima ima to nekih 5 godina Po tome najviše o potrošnji je lagal Reno a brzini BMW . Reno potrošnju smanjil a BMW brzinu povečal .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nedugo sam čital na plin forumu ..mislim c5 ..osim kaj je potrošil neočekivano dosta plina kao porošil je i dosta benge , relacija zg do splita ...onda keže lik , mašina tj komp mašine nije znal da se vozi na plin , i kazaljka pokazivača banzina a i kopjuter je pokazival da je benzina sve manje ...kasnije je lik išo na benzinsku i uvjeril se da je tank pun .Znači kompjuter je skidal kilomete i pomical kazalljku po neikom ključu kojem je programiran ..toliko o putnom računalu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na grande puntu nema 0 Litara trenutna,najmanja trenutna mu je 2L na 100km al trenutno.
A srednja potrošnja mješovite vožnje sada po zimi na prijeđebih 1300km je 7l.
Kaj je enormno puno jer vidim da auti po 100 i više konja troše toliko...


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sad vise ne znam sta da mislim i radim, ne ovisno o svemu prije pisanog,vec danas od kolege cujem da je on gledo-cito vijesti na tv da ce kod nas u BIH od 2020-te moci da se registruje samo euro 3 norma a audi c4(96 god) je euro 2 norma, i sta ako stvarno to izglasaju nasi politicki strucnjaci,elem onda za godinu-dvije mogu ga samo u zeljezo prodati..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Okaci ti to mačku o rep. Pa pola auta u BIH bi završilo u smeću. Gube oni velike pare na tome.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tako smo govorili i kad su uvodili norme i prilikom uvoza,te ne moze biti starije od 7 god. pa su uveli,te euro 3 pa su uveli,a tek kad su kazali da se mogu uvoziti samo euro 4 to smo pogotov mislili da od toga nema nista pa su eto i to uveli..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To se bu svelo na to da se auti koji ne zadovoljavaju euro 3 normu ne budu mogli od navedenog datuma dalje po prvi put registrirati u BiH. Obnova registracije se bude i dalje mogla raditi. Mogu vas jedino više oporezovati, odrediti određenu naknadu prema stupnju zagađenja.

Ako možeš, kupuj odmah noviji auto, a ako ne, kupi ono kaj ti je dostupno, a trenutno možeš registrirati.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ne moze se vise po prvi puta registrovati ako nije euro 4,dakle euro 3 se ne moze vise uvesti,,to da li mogu ili ne mogu,ma mogu ovi nasi strucnjaci sve i sve im se moze kad hoce..opet kazem tako je narod govori da ne mogu i nece uvesti ni euro 3 a oni za kratko dotjerase na euro4 normu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
E to nas jebe magla u Sarajevu tokom januara, pa ne mogu političari punim plućima da disu, pa uvode norme
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
15894479_572958736235241_6906814021655331370_n.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj te hitilo u grabu?...aa...koliko put je radila slopiva lopatica ...ašov ..uvjek je imam u autu ..čak i ljeti ,hihi
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Da v grabu, ja se po čempresima i betonskim stupovima potpisivam, grabe mi nisu zanimljive..
 

Najnoviji postovi

Na vrh