• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sanana u opelima,1.3 i 1.9 dizeli su fiatovi motori.jako dobri i izdrzljivi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Punim 25 još malo, tak da nema više nikakvih ograničenja za mene.

Znam da su 1.9 "fiatovi" motori.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Sanana u opelima,1.3 i 1.9 dizeli su fiatovi motori.jako dobri i izdrzljivi...
...ak ne naletiš na onoga s mekanom bregastom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ovo bum rekel samo jednom: jednom kupiš automatik, i nikad više nikaj drugo...(koje god marke, najbolje mečka ili bmw :D:)
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
prekidač je u cilindru kvačila ali nije to to ako bi se prespajal auto stalno izbacuje neku grešku zato se nismo htjeli s tim zaje...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
zwer- ja sam trebal na poslu mjenjati jednom liku, išel bi bil taj reparirani al je odustal nakraju od toga jer nije bilo nikakve garancije i kupil fiksni set...
newholand- ja nisam zapel ni za VAG, niti za jednog neko ima sto problema neko nikakvih, kaj muči fiestu?

Da, to je problem iako je lik jako poznat po svom poslu i navodno posao odrađuje vrhunski. Navodno su mu i strojeve bili uzeli jer je štancao duplikate nekog proizvođaća..
Ja jako razmišljam o tom repariranom i taman kad moj ode ovi pokusni će ovozit neke kilometraže.

Jednomaseni - nema šanse....

a6 2008 sa 130tkm, guattro 225/55 R16, pažen i mažen, ono kaj mi je skroz debilno da takav auto nema bc, nego računaj pješice, a niti nije imal tempomat... al zato je bila navigacija, koža, bang&olufsen audio paket

Ima tipke na volanu? Si probao ga aktivirat u VCDS-u ?

ha , jel bi se kak dalo naknadno ugraditi tempomat , jel ima kakvih "kitova"?

Ovisi za koji auto. VW od 20 usd pa na dalje. Mijenja se ili dodaje ručica. Evo ja prodavao za pasada komplet ručice s modulom za tempomat i bordcomp i svime za 50 eur jer sam uzel highline modul i komande prebacil na volan..
yourphotos





Sanana u opelima,1.3 i 1.9 dizeli su fiatovi motori.jako dobri i izdrzljivi

Prvi susjed 2007-me iskeširao cca 200 000 kn za novu novcatu vectru 1.9cdti 88kw. Auto sada ima 30 000km ( znači ne vozi se jer je to 3-ći auto u obitelji ) i auto je više puta stao na ceti od bilo kojeg drugog auta...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nemam pojma. non-stop nekakvi senzori, nešto s ubrizgavanjem itd... i turbo je već mijenjan....
Auto neznam da li je ikad izvežen van garaže na snijeg ili kišu. Eventualno ako ih je negdje kiša uhvatila na povratku... original gume su još gore, nikad skidane...
Nisam previše u kontaktu s njima pa ne znam detalje..
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
generalizirat se nemože

inaće, opel je napravio odličan deel kad se odlučio na talijanske motore koji su se pokazali kao puno bolji od opelovih.

@sanana
samo nemoj kupovati 2.0 i 2.2, za to sam čul da su žešća sranja.
za tu vectru c sam samo čul da im letve volana nisu baš naj, ne vole velike colaže niti puno rupa na cesti... velim čul sam....

inače kaj se tiće automatica i novijih izvedenica dsg isl. lijepo piše kad se mora mjenjat ulje u mjenjaču, kolko ljudi se tih stvari pridržava,... recimo kolega ima octaviu sa dsg-om i njemu piše svakih 60tkm mjenjanje, sad ima prek 210 000 i nikakvih problema...

@zwer
nije imal nikakve tipke na volanu


osobno sad vozim malog dizela i nebum si tak brzo prežalil zakaj nisam zel jačeg.

mišljenja sam da auto mora imati oko100 ks po toni.
u mom slučaju sad je focus s 90 ks, pošto ima nešto više od 1300 kg, idealno bi mi bilo 2.0 tdci sa 136 ks.

sad nagledavam megana 1.9. sa gt line operemom i 131 ks. u izvedbi grandtour.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
2.2 dti je najbolji motor koji je opel ikad imal u ponudi. 125ks, 310Nm na 1500 okretaja, lanac u razvodu, dere ložu, plavi, staro izgorilo ulje itd...
Tko ga nije vozio nek ne priča o njemu...
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
preblem je u ovo vozio :(devil):
obično ti ne voze:icon_butt:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ovo bum rekel samo jednom: jednom kupiš automatik, i nikad više nikaj drugo...(koje god marke, najbolje mečka ili bmw :D:)
Ovisi o osobi meni se ne sviđa vozil sam više marki automatika(dok sam se družil sa švercerima ) nekak mi to djeluje penzionerski :(sweat):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za takva delikatna pitanja prepuštam odgovor oficiru koji je kompetentan za takve odgovore.:(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bum ipak tebi prepustil,ja sam kavalir a i stariji imaju prednost "iskusniji":x::(think):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kavalir gore dole ipak si dužan još odgovor za 1,9 TDI sa običnim zamašnjakom.A svejedno možes prosvetlit čoveka sa tvojim odličnim poznavanjima svih marka i tipova auti i motora.:(party):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Dok su ozbiljni forumaši neozbiljni, ja ću ti poušati pomoći. Tj. ne ja, nego Wikipedija.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Obujam_motora

http://bs.wikipedia.org/wiki/Volumen_motora

Hod klipa od donje mrtve točke (DMT) do gornje mrtve točke (GMT) pomnožen sa površinom klipa je volumen jednog cilindra. Ako motor ima 4 cilindra, taj volumen se pomnoži sa 4 i dobije se kolika je zapremnina motora.
Npr. 2495 cm3 (centimetara kubičnih) je 2.5 motor, 1300 cm3 je 1.3 motor i tako dalje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj nisam skuzil da si me pital,do 2004god.
Ipak ti decku objasni jer si sigurno upucen u te stvari..
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
2.2 dti je najbolji motor koji je opel ikad imal u ponudi. 125ks, 310Nm na 1500 okretaja, lanac u razvodu, dere ložu, plavi, staro izgorilo ulje itd...
Tko ga nije vozio nek ne priča o njemu...

Ja imam opel astru 2.2dti 92KW ima sad nekih 145000 kaj se tiče kvarova puklo crijevo intercoolera i na 123000sam EGR mijenjal....
zwer očito znaš kakav je to stroj jel bi ga se splatilo čipirat i imaš nekog za preporučit...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I meni je par puta izbilo tlačno crijevo zraka i takve neke sitnice... 145 nije ništa za taj "kamionski" motor... ne znam kak se ponaša nakon čipanja, nisam ga vozil čipanog.
Ja sam sve druge čipal kod citiusa i zadovoljan sam :D ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh