• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da sad su valjda nesto promijenili sad ni mene to vise ne dira godine su prosle!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
opčenito je poznato da svi vozači iz grupacije vw lažu kaj se tiče potrošnje i kvarljivosti vozila jer ih je sramota priznati istinu

Evo, ja nemam kaj lagati, imamo doma golfa 4 sdi motor i to je jedno smece nevideno.. Nikud nejde a trosi preko 3 litre ulja na 10000 km, a prosjecna potrosnja goriva mu je oko 6,5 l..
Stari ga je kupil novog 2000-te i sad ima 170000 km..
A dok ga je kupoval netko mu je napunil glavu glupostima da tdi motori nevaljaju pa je uzel, kako ga ja zovem, "traktorskog" motora sdi-a..
Ja si sad kupujem auto, najvjerojatnije bude isto mk4, ali tdi i to 90 ks (jel svi koji ga imaju samo rijeci hvale imaju kaj se tice motora), a stari nek si po malo nadoljeva ulje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ekipa, kaj mislite o ovim automobilima???

Primjer 1.
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-mo...a-6-brzina-servisna-sva-oprema-oglas-12149693

Zanima me dal ima kakvih problema s tim Fordovim 2.0 motorima, pošto znam da na WW 2.0 motori se nisu nikak pokazali isto kak i na Opelu (Vectra C 2.0)
Znači kak stoji Ford s tim motorima???

Nemam iskustva s Fordovim dizelima, stari benzinci 1.6 znam da su odlični i izdržljivi, imam ga doma, al za dizela nemam pojma, pogotovo ovi noviji.

Primjer 2.
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-karavan-1.8-td-oglas-11358252

Kakvi su ti 1.8 dizelaši??



Kak opčenito Ford stoji s kvalitetom izrade u odnosu na Opel (VectraC) i WW (Golf4) te klase???
Dajte mi malo vaša iskustva kaj se tiće motora i limarije.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
2.0 tdci je razvijen na razini Ford - PSA -mazda, znači neka od verzija nalazi se u svim atim autima. Ja ga vozio u mazdi, mondeu i Citronu C5. Nije najštedljiviji u klasi. U mondeu računaj 7L, možda nešto sitno manje,


1.8 TDCi je baš fordov unaprijeđeni 30 god stari 1.8d. Odličan i nepoderiv motor....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kako mislis da se vw 2.0 nisu pokazali nikako?
Kuci imamo passata 2.0 tdi 200 000 na satu jos malo, a s potrosnjom i ponasanjem prezadovoljni.
Pretprosle godine uzeli novu fiestu 1.4 tdci posto smo vec imali staru benzinca. Od prvog dana neki problemi. Evo sad je skoro mjesec dana na servisu i nitko nezna sta joj je nit ima naznaka da ce se otkrit. Samo se cifra zamjenjenih djelova penje i blizi se cijeni ovih s linkova.
Kad se popravi tj ako se popravi odma ide put oglasnika. Takvo smece je samo rupa bez dna.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Kako mislis da se vw 2.0 nisu pokazali nikako?
Kuci imamo passata 2.0 tdi 200 000 na satu jos malo, a s potrosnjom i ponasanjem prezadovoljni.
Pretprosle godine uzeli novu fiestu 1.4 tdci posto smo vec imali staru benzinca. Od prvog dana neki problemi. Evo sad je skoro mjesec dana na servisu i nitko nezna sta joj je nit ima naznaka da ce se otkrit. Samo se cifra zamjenjenih djelova penje i blizi se cijeni ovih s linkova.
Kad se popravi tj ako se popravi odma ide put oglasnika. Takvo smece je samo rupa bez dna.

2.0 tdi. pogotovi od VW-a i iz 2007.g. su imali problema sa diznama i pucanjem glave...
već ovi iz 2008 nisu imali takvih problema, vezano za passat iz tog doba, vidio sam u par komada s raspucanim armaturama i vele vlasnici da su to boljke, e sad...

vezano za forda, mislim da je ovaj 2.0. idealan za taj auto, ugrađivan je u mazdu, forda, volva, peugeota, čak mislim još negdje al se nemogu sjetit

općenito svi psa motori ne trpe nemarnog vlasnika (ne redoviti servisi, druga ulja i sl.) u konstrukciji motora imaju sito kod uljne pumpe koje se voli štopat i eto ti veselja.

ja imam forda s 1.6. tdci (90 ks) i za sad 143 tkm nikakvih problema nisam imal:icon_kidra:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ja bi samo napomenul ako netko i ide gledat ovakve rabljene kao sa linkova da ga obavezno odvede u neki servis da mu ga majstor digne na dizalicu da se vidi stanje poda, izvana oni izgledaju dobro al ima ih koji imaju na podu več i rupe... kak veli puknuti Ford je to.:icon_axe:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Dizne su mi izmjenjene izvan garantnog roka potpuno besplatno kao i svakom drugom ko je redovit na servisima. Svaki servis platim duplo manje nego za prkno malo od forda i jos mi makar segrti ne skacu u masnim odjelima po autu bez navlaka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Znači ovi motori 2.0 tdi iz golfa 6 i passata b6 2008-2009. godina bi trebali biti dobri motori???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod modela skode i pasata,koji imaju dvomaseni zamasnjak odlaze rano,pocnu trest ili se raspadnu,i novi set je podosta skup.
Na serijama pasata 2006-2009 ima dosta problema na centralnom zakljucavanju ,centralna jedinica ode najcesce,ili sami kljuc,ovisno o modelu.

I 2.0 tdi hoce popit ulja dosta i to je kao normalno za te motore.
Ja sebi taj 2.0 tdi nebi nikad uzel,rade 1.9tdi sa klasicnim jednomasenim zamasnjakom.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
oficir- dvomaseni zamašnjak ima i tvoj fiat stilo i nije ništa jeftiniji nego i za škodu i pasata, a hoće počet lupat već na 50000tkm(na fiatu) iako nije pravilo ni za jedan od navedenih auta zato nemoj generalizirati.....
Kod dvomasenog zamašnjaka puno zavisi gdje se auto vozi ko ga vozi i kako ga vozi....
Ajd kad znaš prosvijetli ljude koji to 1.9tdi imaju fiksni zamašnjak da i oni ne kupuju mačka u vreči?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kombi 1.9 tdi kuplung se raspal na 120 000 stavljen obični do sad napravil 130 000 km i još ide na 1 000 km troši litru ulja od prvog dana .Zemlja proizvodnje Poljska .
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
kod mene je stanje ovako.
Golf 4 sdi 98god 189940 trenutno, što reći za auto od 50kw, dobar dok ne ideš preteć i to još sa zaletom, a imam poprilično tešku nogu, i da nikad još nije potroši više od 6.5l na 100km s tim da i prikolicu vuče, nalijemo do kraja i vozimo do rezerve tako smo mjerili par puta, ulje se mijenja svakih 10 tis stavlja se Shell Helix HX7 10w40 i još nikad od izmjene doizmjene nije potrošio više od litre ulja i to sad zadnje vrijeme, nadolije se svakih 1000km deci ulja a dok nije imao 120-130tis km trošio je pola litre, možda zato jer se ni ne ugrije pošteno do sad još nikad nije više od 300kn u komadu napravio da se ne gasi, sve su to kraće relacije, nemam vam što lagat takvo je stanje

Golf 7 1.6tdi 105ks karavan 2014god 17tis km ulje mjenjano na 15 i zadovoljstvo je 1300kn koštalo, prosječna potrošnja je od 4.5-5l sa klimom upaljenom na 2-3 crtice od 7.
Ulje ne troši ni kap, bez upaljene klime od Žute lokve do Zg autoputom mi je jednom uz paženje bio prosjek 3.8 - 3.9l, pri kretanju mu treba duplo više gasa od gore navedenog sdia , dok se na 1850 obrtaja ne upali turbo to je mrtav auto, možda ima 60ks, a onda od 1900-3500 vuče ko lud, i da vozio sam i 1.9tdi 105ks peticu i 1.6tdi 90ks šesticu i 1.6tdi 105ks i 2.0tdi 110ks i 2.0tdi 150ks. ali ni jedan nema ovaj malo ludi interval kad se turbo upali, možda zato jer je nov auto ali ima i razlike u motoru.
Nikad do sam nije prešao 6.3l i to sa klimom skoro na max , a toliko je pokazao sa 4 osobe u autu i gasom do kraja pri ubrzavanja i 180km/h

Od svih auta što sam vozio po meni Ford focus ovaj model oko 2003-2004 ima najbolji ovjes najmanje osjeti zavolje, Golf je relativno dosta tvrd auto, Citroen c3 i slični te Peugeot su mi nekako premekani u odnosu na Golf, nemam baš u njih povjerenja, Passat 2008god je dosta udoban ali je Highline, ali BMW 320d je za klasu bolji auto,samo manje prostora, Mercedes e 320cdi super udoban i super vuče a od svega bi ipak najviše volio imati Porsche carreru GTS u kojoj sam se vozio ali nisam probao voziti.
i da Opel je neka zlatna sredina, po meni dobar izbor za te novce, a i susjed evo ima Hyundai i30 na 250tis km 90ks dizel do sad ni jednog kvara isto se super pokazao, Audi je samo 30% tvrđi vw sa malo boljoj i kvalitetnijom unutrašnjosti ali ne vrijedi te novce, kao ni golf a i švabe su jako škrte na serijskoj opremi, a onda to još poprave naši uvoznici koji i rezernu gumu naplaćuju dodatno.

I na kraju klasa normalnih auta od 200Ks pa na više, npr Golf 5 r32 (ima ga polubrat) to je po meni teška glupost, 20l benzina 250ks a opet ide ko audi 3.0tdi koji troši 6-7l dizela, je to gušt za vozit jedno 10 tis km a onda prodat, jer ne vrijedi mu zvuk 200kn na 100km, a i opel corsa,astra OPc isto sranje još i veće jer je golf 4x4 haldex spojka dok je opel samo prednji, svakih 30tis km na servis mjenjat sve živo na prednjem mostu.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
al ga udavi...

ps

audi 3.0 tdi meni nikad nije trošio ispod 9, gurat ga nisam probal da znam kolko bi ondra trošil.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ljudi, malo ga je....

Vozim passata 2.0 tdi iz 2007, stari pumpe-dize motor, auto je još i čipan na 175ks i to je 4 auto u bližoj obitelji baš s tim motorom....

Moj ima 160 000km i nikad nije stao na cesti. Dizne kao i njihova zamjena je BESPLATNA. Kod mene su sve promijenjene na redovnom servisu... Zamašnjak je još uvijek originalni i još nema tragova luftu a što se njega tiče ima čovijek koji ih reparira za 1200kn pa to nije neki problem. Ja na svom ne očekujem još u skoroj budučnosti probleme što se zamašnjaka tiče...
Pucanje glava na 2.0 TDI-u se dešavalo samo na prvim serijama tog motora koji je većinom bio ugrađivan u audi A3 ( od sredine 2003), i ostali dio koncerna do sredine 2004 godine.
Još jedna mana prati vag aute ali tiče se 6 brzinskog mjenjača neovisno u koji je auto ugrađivan ( i 1.9 i 2.0) ali i taj problem je riješen na autima 2006 i mlađe. ( 1 sinhron je upitan kao i kučište koje je poddimenzionirano odnosno provrti ležaj u njemu)
Potrošnja ulja od prvog dana, nanovom je 1l između servisa...


i da kako kaže kolega, nema tog auta poslije 2000god da ima jednomaseni. SVI imaju dvomaseni zamajac....


oficir, što se tiče centralnog - nije mi poznat niti jedan slučaj otkazivanja centralnog... Doduše stariji modeli do 2004 god imaju problema sa mikroprekidačem u bravi pa ne registriraju otvorena vrata... 280 kn je cijela zamjenska brava....
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mika znam da ima stilo,al njima nije problem sa zamasnjakom.
Kod pasata i skode je,znam 4pasata koji vec na 70000km mjenjani,i na dvije skode,jedna je 1.9 od kuma,drugi st gore i opet trese a ima 170000km.
Usrali su nesto s tim i mislim da ipak kod tak skupih auta mora ici bar15000km.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
zwer- kaj reparira kod tog zamašnjaka, jel znaš nekog ko je takvog ugrađival? Na 4 škode u mom kraju 1.9tdi 2007-2008 ljudi morali mjenjati bregaste i podizače jer je pojelo bregove....
oficir ja ti tak mogu isto nabrojat za stila, al oču reči da ljudi puno generaliziraju i da puno znači kakvu nogu ima vozač i gdje se vozi ,evo željko veli na kombiju se raspal na 120000 a ja servisiram kombije jednog rent-a-car-a kojima su zamašnajki mjenjani između 250000 i 350000tkm a voze ih svakakvi
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
zwer- kaj reparira kod tog zamašnjaka, jel znaš nekog ko je takvog ugrađival? Na 4 škode u mom kraju 1.9tdi 2007-2008 ljudi morali mjenjati bregaste i podizače jer je pojelo bregove....

yep, znam masu 1.9 s pojedenim bregovima, al voze se ljudi tako jer je bregasta skupa....

Za sad znam samo 4 auta koji voze s repariranim zamajcima jer smo za lika koji ih reparira tek nedavno saznali. Sve ih ugrađival moj frend i svi su još uvijek u "testnoj" fazi... Čekaju se povratne informacije odnosno da auti odvoze neke značajnije kilometraže...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
A sta ste zapeli za vag. Normalno da ce se znat za svaku gresku kad ih ima najvise. Koliko ima stila a koliko golfova u hr...
Nebih nista ni rekao protiv forda da mi auto ne stoji u servisu mjesec dana i da jos neznaju sta mu je.
I nikako mi neide u glavu da malo prkno sa 70 ks trosi litru manje od 140 ks limuzine.

Eto kod mene passat od kad je bio nov trosi sve manje ulja. Sto su i napomenuli u servisu. Prvo se izmedju servisa nadosipalo oko pola litre, a sad na skoro 200 000 ne sipa se nista izmedju zamjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh