• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I koji bi to bio auto? Golf 6 1.6 tdi ili golf 6 2.0 tdi? Ja bi najrađe opet 1.9 tdi, ali koliko vidim takvih 6-tica nema.

Golf 6 1.6tdi ili 2.0 tdi bluemotion (81kw)
Ovaj 1.6 tdi je odličan motor, jednostavno odličan. Nema mana i kvarova a za potrošnju se moraš potrudit da ga natjeraš iznad 5.5l. Normalno je cca 4.5l...

Posjeduje tko od vas BMW 530i 2002 g?? Iskustva pototrosnja, odrzavanje, kvarovi?

Vozio ga dosta. Potrošnja 8-14L ovosi kakve si noge. Kavarova nema, jedino što ti treba 6 lit ulja za servis al zato su intervali duži neg na drugim autima. Plin mu nešto skraćuje vijek al ga dobro podnosi...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Golf 6 1.6tdi ili 2.0 tdi bluemotion (81kw)
Ovaj 1.6 tdi je odličan motor, jednostavno odličan. Nema mana i kvarova a za potrošnju se moraš potrudit da ga natjeraš iznad 5.5l. Normalno je cca 4.5l...

Vozim 1.6 TDI i ne bih se baš složio oko potrošnje.
Prosjek u mojoj vožnji je 5.5-7 l, inače sam se 'potrudio' i spustio ga na 4.7 l najmanje.
Nisam nikog ni sreo još ni čuo da u prosjeku vozi taj auto na 4.5 l.
Isto je i sa peticom 1.9 TDI, ali njoj je prosjek 5.5-6 l zbog vozača a i kubikaža je već veća.

Inaće šesticu preporučam 2.0 jer meni iskreno 1.6 malo pre trom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
1.6 je trom. Ima ga kolega s kojim se vozim svaki drugi dan na posal ( 65 km u jenom smjeru)..
POtrošnja na otvorenoj cesti, bez forsiranja ali i bez kilavljenja , znači vožnje ko svi normalni auti je cca 4.7-5 lit. Grad možda 6.
Istu rutu ja vozim s 2.0 tdi 140 remapiranim na 175ks. Moja potrošnja je za litru viša na otvorenoj cesti, u gradu ja imam 8 lit minimum... Autocesta tempomat na 130 - 6 lit/100

2.0 tdi 110 ks je isto trom do bola....

1.6 kad se otvori na 130ks onda je pravi a otvaraju se svi , pa i onaj od 75ks jer su u detalj isti motori..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja imam oct.1,9 poslednju sa tim motorom a sused službenu istu ali sa 1,6 comon rail konji isti 105 ali razlika nije tak mala za potegnut.Probano bez čipiranja a sad sta obe čipirane.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
opčenito je poznato da svi vozači iz grupacije vw lažu kaj se tiče potrošnje i kvarljivosti vozila jer ih je sramota priznati istinu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam stila 1.9jtd/multijet-120ks,auto ima 1.5t i ide ko kuga i nije trom uopce.
Kum mi ima oktaviu 1.9tdi 105ks i super ide i pteze zivahno octavia je 2006.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Vozio šesticu 1.6 90 ks i meni jako lijepo poteže,moraš ga jebački nagazit da potrošnja pređe 7 litara.Nemožeš sad očekivat od njega da leti po cesti ali jako lijepo se vozi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
konji i odaziv na gas nejdu nuzno ruku pod ruku.
1.9dci 107ks je kod mene poprilicno lijen dok je 1.9td u bivsem peugeotu bio dosta zivlji. cura vozi 1.8i sa 90ks i to opet nejde nikamo :icon_hang:
2.0tdi pak prima gas maltene trenutacno (jace nista nisam vozio pa je dojam mozda subjektivan) a ni 1.9 105ks cipiran ne zaostaje puno. opcenito su vw tdi prilicno zivahni motori, barem ovi koje sam ja vozio.

nisu auti u pitanju ali slicno je, nh 3cil turbak od nekih 70ak ks mrtav da vise nemoze biti dok moj mali mf laje na mjesec sa svojih 75ks

ne mora znaciti ako je slab motor da ce biti trom ili jaci da ce biti zivlji. ovisi od motora do motora. ima on te konje, ali osjetis da ne odgovara veselo i trenutacno na gas..
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa što se tiče 1.9 TDI 105 ks motora, tu nemam prigovora.
Tu definitivno nemogu reć da je trom.
Dok 1.6 ide, ali fali mu po meni, pogotovo u prestizanju.
A što se tiče potrošnje ja neznam onda stvarno, doduše šaltam na 2500 - 3500 obrtaja,
vožnja su uglavnom kratke relacije, ali na more sam išao nije spuštao ispod 6 litara, i kod mene
stalno mjeri prosjek na računalu, kažem to je uglavnom 6.5-7 litara.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Vjerujem da je golf poprilicno tezak, ko isvi novi auti. Kaj je pred 20 godina bilo 75, danas je 100ks.
A mozda je osjecaj subjektivan, stariji imaju turbo rupu, pa dok turbina zapuse, onda cupa ludjacki tih par sto okretaja. To sam skuzil na prijateljevim vectrama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tibor imas donekle pravo,al danas turbina i kut ubrizgavanja cine cuda,ovisi kako su parametri podeseni.
Na citroenu sam moral lagano dodavat da bi vukel ko blesav dok kod fiata treba odma stisnut i onda trga.
Potrosnja kod mog stila ispod 6.2ga nemrem spustit mjesovite svakodnevne voznje,a cesto je na 7.5 l jer nemrem stalno lagano pa ga cesto raspalim.

Kum sa octaviom po gradu znaci 1.9tdi ne spusta ispod 7.5l dok na otvorenom ide na 5.5l,al ljudi cesto spominju otvorenu a stalno su u gradu na posel s posla i jednom godisnje na more,pa im je bitno da je velik auto i da otvorene voznje trosi jako malo:icon_hang:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne čine turbine čuda več tlakovi ubrizgavanja koji se približavaju 3000 bara.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dok je kupio auto, brat je racunao po punom rezervaru 5,5l prosjek sa tim vec spomenutim 2.0tdi 140ks. poslije mislim da ga nisam ni pitao vise kako stoji s tim.. na laguni 1,9dci je oko 6,5l mamine voznje do posla i nazad. ja ju na otvorenoj cesti i duzoj ruti mogu spustiti do 5l.
ali zato je tu rusko navalno vozilo da popravi prosjek sa svojih 12+l plina a o tromosti na cesti da ne govorimo :icon_super:
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Evo kako se kreće potrošnja kod mene na otvorenoj cesti,auto je 270cdi



A ovako na zadnjih 3000km od kojih je većina odvozena po gradu što se vidi jer je prosjek brzine 42km/h

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam octaviju 1 1.9tdi i potrosnja je oko 5l malo dinamicnije voznje a kaj se tice ovog zakona za mladog vozaca i kolko jak auto smije vozit mi je jos uvijek smijurija i bilo mi je kad sam dobio vozacku auto 100ks smijes vozit a kamion moze i 500ks malo blesavo!!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja imam octaviju 1 1.9tdi i potrosnja je oko 5l malo dinamicnije voznje a kaj se tice ovog zakona za mladog vozaca i kolko jak auto smije vozit mi je jos uvijek smijurija i bilo mi je kad sam dobio vozacku auto 100ks smijes vozit a kamion moze i 500ks malo blesavo!!
Sada je i tome doskočeno, ako sam dobro upučen tko ima unsen kod95 u vozačku on nije mladi vozač bez obzira a godine jer je profesionalni vozač... Nisam upučen jer imam i godine i kategorije, ali mislim da je tako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh