• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
Nepoderiv. 1.2 8V sa 60 KS ide dostatno al vise trosi. 1.2 16V sa 75 KS ide skroz zvrkasto a trosi mozda i manje. Ak nije u okretajima. Klasicna razlika 8V naspram 16V.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Ovaj 16 ventilac imao problema s bobinom ako se ne varam
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Je se u knjizici moze viditi da li je 8v ili 16v?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav ekipa

Da li itko ima iskustva sa mazdama 3 2005-2008 godište?
Dizel 1.6 110ks.

Planiram kupiti,ali sam cuo neke informacije da su motori kvarljivi,dasumotori zapravo fordovi&psa?

Iskustva preporuke?

Ili mozda imate nekaj drugo za preporucit do 5000E
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Na "forum.hr" ćeš naći više informacija o toj mazdi ,ali obavezno ignoriraš kojekakva mišljenja ,čitaš samo riječi vlasnika. Već sam pomalo zaboravio kad je prekinuta suradnja mazda-ford (proguglaš) ali moguće je da je to motor iz fordove kolekcije koji je bio puno pouzdaniji u verziji od 90ks.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Gospodo, kakve vi dizalice za auto koristite za mijenjanje guma na autu?
Mislim kupiti jednu, jer ovu koju imam je koma. Kaj da gledam, kupim?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Krokodilku uzmeš i miran si. Ak ju misliš vozit u autu onda onu "svijeću" uzmi jer je mala i praktična.
Većina ovih kaj se dobiju sa autom su tak tak.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ima, samo kaj ju pojedini od nas nemaju kam deti jer praga nema.
Moj glas ide maloj krokodiliki ( takvu i sam vozim uvjek u autu) ili ona na škare kak su nekad R4 imali, te dizalice su bile zakon, čvste a moreš ju pod auto utaknuti i kad je u grabi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Ak je auto malo spušten teško će pod njega, dobra je al rađe bi krokodilku.
Pred 10-tak god. sam kupil nekakvu 2T krokodilku za nekih cca 200 kn i radi dan danas. Dižem traktor sa njom, aute, prikolice... i nikakvih problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da li treba na citroen hidraulicaru,odzraciti sistem,ako je cjevcica od amortizera pukla,pa je zavarena,namontirana.i ne pusta ulje auto je preko dugmeta za podizanje i spustanje dizano u krajnji gornji i pustano u krajnji donji polozaj,,ali nako svega toga taj amortizer vise nema funkciju kao da je zavarena stanga izmedju znaci nema vise funkciju amortizera,kada preko rupe predje vozilo ili lezeceg policajca ctavo auto skace ako se predje malo brze
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega ne kuzimkoja cjevcica,povratka ulja-iz amortizera izlazi gumena pa se
nastavlja na nju ( metalnu)?Ili koja die na kuglu,no prijavi se na citroen Forum hr
pa ti buju heroji pomogli.:drink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao,nisam jos cul dato neko var:icon_scratch:i,to se inace hardlota tj. vari plamenom i mesinganom sipkom.Valjda ti je smece upalo zbog varenja u sistem pa te zeza.I nace citroenov jedinstveni hidropneumaticki sistem je vrlo kvalitetan i pouzdan u odnosu na zracne ovjese, no tu su u igri vrlo precizni ventili i regulatori pa ga zezaju necistoce u sistemu.No ovi noviji imaju prednost sto se moze greska nac i pomocu kompa.Sretno!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pucala , znači da je viša puta popravljana?

bez obzira možda treba potražiti uzrok pucanja ..pa on otkloni problem tvrdog ovjesa
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Cijev i jeste varena bocama za varenje- mesinganom sipkom, pucala nije prije, vec je cijev istruhla ispod gumenog drzaca-nosaca i pocela da kapa ulje, te je to kapanje sanirano ali od tada amortizer kao da ne postoji,a ulje po mom misljenju kruzi jer je preko komande za dizanje i spustanje auto islo u oba krajnja polozaja bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh