• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Kako reče Airbox ,MacAudio je klasa više od "komercijale" tipa Sony ,Pioneer ili Kenwood. Od ove trojice po meni najbolji Kenwood.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Nije mac audio iznad komercijale, dapace on je isto komercijala. I tu je u rangu sa sony, pioneer itd. Jedino sto ga na trzistu proizvodjac pokusava pozicionirati kao bolju klasu. Isti gazda je i za magnat i za mac audio i za phase. I tim redoslijedom ih pokusava sam prozvodjac i rangirati. Opet, svaki proizvodjac ima losije i bolje zvucnike tako i pioneer ima vrhunskih zvucnika ali i kostaju.

Dls - zvucnici i pojacala
Hertz -zvucnici i pojacala
Focal- zvucnici
Alpine - sve vrhunsko
Rockford fosgate- zvucnici, pojacala
Clarion, pioneer - odlicni radio


To su vise klase u auto akustici.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ali koliko sam skontao čovjeku su proturulili orginal zvučnici pa bi ih htio zamjeniti opet sa tako nekim, reći ćemo normalnima... E sad, jedino ako je tražio nešto kvalitetno, onda je i skupo :D I tu ove nama "poznate" marke padaju u vodu, a dolaze do izričaja one za koje prvi puta čuješ, a kvalitetom odskaču od komercijalnih marki i ti zvučnici se ne daju niti nabaviti svugdje nego u specijaliziranim trgovinama.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Jes AirBox dobro si skuzio

Original su osli do kraja i gadni su za slusat postali. Sad bi ja sebi ugradio donekle dobre al sad necu ni neke jeftine gluposti.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Slazem se, ali kako sam i ranije savjetovao, hertz ima i jeftinije ulazne klase zvucnika a imaju dobre karakteristike.

Kad se kupuju zvucnici, najbitnije je provjeriti osjetljivost u db, i frekvencijski opseg u hz. Watti su najmanje bitni za solidan setup. I uvijek su bolji dvokomponentni zvucnici umjesto koaksijalnih.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Zna netko koliko se kreću cijene nekih malo boljih zvučnika za auto? Trenutni u laguni su se raspali komplet...
Ja sam si u Lagunu stavio ove https://www.sancta-domenica.hr/auto-zvucnici-13cm-sony-xs-fb1330.aspx

Imao sam neki gratis bon za potrošit i onda sam njih uzeo jer su stari isto bili raspadnuti ko i tvoji. Nisam neka picajzla kaj se tiče muzike, bitno mi je da normalno svira.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
@Damirko ,velim da je MacAudio klasa više u odnosu na Sony ,Pioneer ili Kenwood ako ni zbog čeg drugog ,onda zbog tog što je firma specijalizirana za zvučnike a spomenuti trojac proizvodi sve i svašta ,Kenwood manje od druge dvojice.U ozbiljnom audio-svijetu takve proizvođače ne uzimaju za ozbiljno ,pogotovu u svijetu kućnog hi-fi a u high-end proizvodima pogotovo. Al opet za normalne ljude ,koji nisu teški audiofili i nikad ne bi trošili previše za takve stvari ,svaki od ovih proizvođača je dobar ,pa čak bi se moglo reći i neka garancija kvalitete.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Mane jesi mijenjao samo naprijed ili si i iza stavio nove? Moji su svi prosvirali totalno...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
@mijo, razumijem o cemu pises. mac audio ima nekoliko rangova kvalitete zvucnika, ali imaju i sony i pioneer. Ova posljednja dva branda imaju i neke perjanice u akustici, ali mac audio nema ni jednu. Zato ga je tesko svrstati u visu klasu. Jednostavno je prosjecan a i ima uzak asortiman. No eto zasli smo malo i u ukuse, a znamo sta se s ukusima ne radi...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Mane jesi mijenjao samo naprijed ili si i iza stavio nove? Moji su svi prosvirali totalno...
Sva četiri sam promijenio, svi su bili raspadnuti, pogotovo prednji. Jedan zadnji je bio cijeli, na drugom malo napuknuta membrana. Nije bilo svrhe ostavljat ih.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Koliko te onda izašao komplet ako nije tajna? Jel ugradnja samo uštekaš u org dzekove ili moras nesto kemijat?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
700 kn su sva četiri. Ima malo kemijanja, ipak nisu orginal. Jednu ušicu moraš ili savinut ili odrezat a đžek moraš maknuti jer na zvučnicima nemaš takav priključak.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
@mijo, razumijem o cemu pises. mac audio ima nekoliko rangova kvalitete zvucnika, ali imaju i sony i pioneer. Ova posljednja dva branda imaju i neke perjanice u akustici, ali mac audio nema ni jednu. Zato ga je tesko svrstati u visu klasu. Jednostavno je prosjecan a i ima uzak asortiman. No eto zasli smo malo i u ukuse, a znamo sta se s ukusima ne radi...

Ok ,ja sam više fokusiran na kućni hi-fi (zadnjih 25 godina) i tamo se uglavnom cijene specijalizirani proizvođači a u domeni high-end npr.Sony je imao pokušaje s pojačalima (esprit) ali nije to bilo to upravo zbog imidža komercijale ,a u toj klasi sa zvučnicima ,pored npr.B&W ili Focala "obični" proizvođači niti ne pokušavaju proći. Jbg. ode ja od običnih auto zvučnika predaleko...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Imam pitanje u vezi uvoza vozila.

Ako OPG kupuje auto u Njemačkoj od autokuće, gdje plaća PDV, u HR ili gore?
To se može pravdat pdv?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
SLUŽBENI OSOBNI AUTOMOBILI
Kod nabave službenih osobnih automobila za prijevoz poslovodnih, rukovodnih i drugih zaposlenih osoba također se plaća PDV, no isti se ne može odbiti. Što znači da je nabava ovih vozila u startu skuplja 25%.

Dakle PDV ne možeš pravdati tj. plaćaš 25% PDV-a. A plačaš kod unosa vozila u RH.

Također:

Nabava u EU
Kada poduzetnik nabavlja motorno vozilo za prijevoz robe ili osoba iz druge države članice dužan je za nabavljeno vozilo obračunati PDV u obrascu PDV koji predaje za mjesec u kojem je vozilo nabavljeno, te isti platiti do zadnjeg dana sljedećeg mjeseca. Ako vozilo nabavlja poduzetnik koji je u sustavu PDV-a, a radi se o vozilu za prijevoz robe neće nastati obveza plaćanja PDV-a, jer će poduzetnik u istom PDV obrascu odbiti pretporez, pa će PDV biti obračunska kategorija (obveza - pretporez). Osim PDV obrasca, poduzetnik je dužan podnijeti i PDV-S obrazac, a ako se radi o stjecanju novog vozila i Obrazac NPS. Stjecanje osobnog vozila poduzetnik mora prijaviti i Carinskoj upravi radi plaćanja posebnog poreza.

U slučaju stjecanja rabljenog vozila od preprodavatelja koji je primijenio postupak oporezivanja marže, tj. pri prodaji vozila na svoju maržu zaračunao PDV svoje države, poduzetnik nema obvezu plaćanja PDV-a u RH.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
U posljednje vrijeme je bilo dosta u medijima da je poduzetnicima ponovno uvedena mogućnost odbijanja dijela pretporeza i za osobna vozila (prijevoz ljudi).
Jel to pričaju jedno, a u zakonima i pravilnicima drugo, ili ...? :icon_scratch:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
A koja je situacija u vezi novog iz salona i sa pravdanjem, isto ko i iz njemacke? Do 50 % ovo sto kaze iwanho? Nisam upoznat s time, a htio bih starom što više olakšat.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Moje pitanje jer nisam razumio da li je OPG u sustavu PDV-a i da li je auto osobno ili za poslovne namjene (npr. Kombi za prijevoz tereta, robe its.)?
Ako je u sustavu PDV-a a vozilo za poslovne namjene uvozi se bez PDV-a. Treba dostaviti registraciju, porezni broj i treba te naći u VIAS bazi prodavatelj u EU.
Jednom sam se namučio objasniti Švabi da isti OIB kao i za fizičku osobu bude pravna osoba.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh