• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
U nekim zonama gradova neće moći prometovati euro4 dizelaši od 1.2.2019 a od 1.9. 2019 neće moći ni euro5 norma se vozit isto tako zabranjeni su i benzinci euro 1i2.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Pretpostavljam da to vrijedi za domicilno stanovništvo, a ne za posjetitelje i turiste?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Šta to vrijedi kad kod nas od nove godine dižu cijene carine.
Mislio sam ženi kakav autić dovest ali kad zbrojim ne isplati se
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ne vidim čemu se zezati oko uvoza auta, kad svake godine hrvatske rent a car kuće "izbace" na tisuće polovnih i jednogodišnjih auta, svakakvih marki i modela.

Jednog sam tak kupil i opet budem ak budem kupoval "novi" auto.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zato što tamo kupiš za malo novaca servisiran auto uredan.
Bio neki dan u Minhenu oko 2000 auta na mjestu.
Izbor odličan i može se kupit za dublji džep s garancijom.
Kod nas takvo nešto ne postoji.
Osim prevaranata kad smo kupili mi auto u salonu i bili prevareni.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidi se to iz auta i servisne knjige .
Tamo ima auto previše i rješavaju se.
i kad ga provozaš vidiš kod nas smo gledali probalii niš same krame.
Tamo je kupljrno za ste novce odlično stanje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Meni nije jasno kak svi misle da njemci servisiraju aute a naši su samo groblje?kao da tamo nema mafijaša i preprodavača koji sređuju aute,skidaju kilometre i onda mi nadobudni mislimo kako švabo drži do auta i jedva čeka poštenog i jadnog hrvata da mu uvali odličan auto,sa malo km,redovno servisiran za malo para...ajde molim vas.
I kod nas ljudi uvezu groblja samo ih je sram priznat da im je švabo uvalio kitu od auta..tako je sa svime rabljenim..ako imaš sreće netreba ti ni dubok džep;)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa treba znati šta kupuješ.
Nisi bio pa ni neznaš .
Tamo dodeš imaš izbor od auta od 50 tisuca do 300 tisuca.
A posto kod njih auti voze puno autoputom vidi se razlika.
I skinuo sam dobrih 500 eura i prošao jeftinije 1000 eura nego kod nas.
A kod nas sam gledao to što sam kupio 6000 eura i krš.
Tamo sam za 4000 s putom rješio.
Novijih auta do 4 godine ima na bacanje .
Tako da nemoraš pričat dva dana sam bio i spavao tamo.
Sve pregledao izbor imaš i 5 puta bolje stanje.
Ima i krame hrđe ali to samo stoji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Znati što kupuješ a kupuješ rabljeno je isto kao da igraš loto..imaš brojeve i ako imaš sreće imaš ako nemaš,odu pare..
Mene nikad nisu impresionirali nalickani rabljeni auti,sa novim alu felgama,novim gumama,malo kilometara i super povoljnom cijenom.
Tu mora biti neka fora..zato kažem,moraš imati sreće..oće i švabo uvalit sranje od auta..znam ih par iz uvoza,pa malo malo servisiraju aute i to idu u bosnu jer ih naši deru..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nelickaju oni ništa prljavi auti normalni.
Nisi bio pa pričaš.
Dva puta su bolji od naših gledao kod nas i kod njih.
I kupljeno tamo.
Oni jednostavno tako rade ima svega .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Zato što tamo kupiš za malo novaca servisiran auto uredan.
Osim prevaranata kad smo kupili mi auto u salonu i bili prevareni.

Neznam za tebe al ja imam drugačija iskustva,Kupio sam pred 3 mjeseca u AutuHrvatskoj Ford C Max 3 godine star sa urednom servisnom knjigom,samo auto nije uvoz već od njihova čovjeka,tako da se nadam da nije bilo muljaže pošto je bio na lizingu,i da,dobio 15 mjeseci garancije na vozilo. A ovi što su bili uvoz,e tu se svakakvih priča naslušaš.

Tako smo isto i prošle godine kupili ženi Opel Corsu kod Rudmana u Karlovcu,isto auto s lizinga ,uredno servisiran i garancija.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Svaka čast onom tko ima volju ići van tražit auto.
Jedino da imam nekog tamo i da zna za neku provjerenu auto kuću onda bi razmislio.
Tamo se dobije dobra cijena za auto ako uzimaš više komada, zato ovi naši prekupci i imaju na njima zaradu.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ovi naši uvoznici pričaju bajke a kad ih pitaš za ispravnost vozila i kilometre,garanciju odmah počnu muljati i gluposti valjati. Svega sam se naslušao.:icon_eyes::D:
Uvoz izvana jedino u slučaju da je provjereno ,šverc 0 bodova.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Očito smo mi debili koji kupujemo auto u hr,kad švabe imaju jeftinije,sa manje kilometara u boljem stanju aute kojih se riješavaju jer počinju veća ulaganja koja oni ne žele raditi jer bolje kupe novi auto a nama prodaju drek(čast izuzecima).
Ja nisam bio,a napisao sam da znam dosta ljudi koji su isto tako prošli jeftinije,pa sad servisiraju u bosni jer su naši skupi..a glavna spika je kak su auti od švabe jeftini i nemoraš kunu uložit prva 3-4 rezervoara jer i švabe imaju aute koji troše prosjek 4litre na 100km...( reko im švabo u dizeldorfu da je tako i nema da švabo laže)..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Naši su gori nego vani skidaju kilometre .
Tamo bar odu u zatvor radi toga a jel ko čuo u Hrvatskoj da je netko radi toga nadrljao.
Zašto nebi van otišao nije to problem vidit svijeta i kupit nešto.
Osim ako netko nije sposoban.
Tamo vani novih auta ima od 50 tisuca kilometara koliko hoceš al mene takav nezanima da dajem 10 tisuca eura.
Radje cu traktor još jedan kupit
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prvo u De nebudu zabranili dizele još 100 godina jer se njihova auto industrija još uvijek nije odrekla dizelaša, naprotiv novi dizelski motori su na testiranju i samo se čeka trenutak dok dobe zeleno svetlo i kreće produkcija na još veća vrata. Te zabrane za dizelaše po pojedinim mjestima su ništ drugo nego mazanje oči onima koji ne čitaju između redaka. Kaj se tiče polovnih auti od gore, za male novce sigurno nebu niko dobil dobar auto, sve je to lutrija, jer i tu znaju ljudi kaj vredi a kaj je groblje za istok. To kaj na mobile.de nađes auta za sitnu lovu ne znači da buš jeftinije prošel kod uvoza, naprotiv, to su sve krame sa visokim postotkom co2 i davanja za isti te zakolju financijski. Zato i ima celo more novijih "crnih" dizela po oglasnicima za sitnu lovu, a benzincima su u zadnjih 2g skočile cijene za 20-40% jer im je co2 puno bolji nego dizelima. Ugl, tek dok si gore i dok malo popričaš sa ljudima onda tek vidiš realno stanje na tržištu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja nezz o kakvim ti kramama pricas .
Al ja znam da mi je 2000 eura ostalo u džepu .
A vi pričajte šta hoćete
Nemate pojma a treba znati i otići tako daleko i naći u Minhenu auto.
Idu euro 4 i euro 5 norme dizela uskoro zabrane i neće vozit ni autocestama.
Pa se pomalo rješavaju starijih auta.
Ima tamo svega cijene su dobre i isplati se otići .
Za 10 tisuća eura odličnih auta ima
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
za 10k eura i u hrv kupim solidan auto...samo što je naš problem imam 5k eura,htio bih auto od 15k eura i molim se da mi 15 godina ne ode ništa, da samo ulje mijenjam,a kupujem 15 god star auto...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja nezz o kakvim ti kramama pricas .
Al ja znam da mi je 2000 eura ostalo u džepu .
A vi pričajte šta hoćete
Nemate pojma a treba znati i otići tako daleko i naći u Minhenu auto.
Idu euro 4 i euro 5 norme dizela uskoro zabrane i neće vozit ni autocestama.
Pa se pomalo rješavaju starijih auta.
Ima tamo svega cijene su dobre i isplati se otići .
Za 10 tisuća eura odličnih auta ima
@mali, molim te ne pričaj gluposti, pogotovo ne meni jer sam več dve godine striktno vezan na auto industriju u DE. Evo da se ne lažemo upravo radimo novu liniju u ingolstadtu za audi, pred nepuna dva meseca smo završili u dingolfingu novu liniju, tj u krugu od 2000km sam prošel sve autoindustrije. Bmw, audi, wv, ne da odustaju od dizela nego tek najavljuju napad na tržište sa novim dizel motorima od iduće godine dok im završe testiranja, a dok ti nosači njemačke ekonomije to najavljuju tad znaš koliko je sati! Mogu se svi zeleni na trepavice postaviti jer samo u dvije tvornice, volsburg i Ingolstadt ti radi skoro 70000 ljudi i dnevna proizvodnja im je cca 3000 automobila.
Šta se tiće automobila iz uvoza, ne velim ja da je sve groblje, ali za malu lovu niti kod nas nemreš nekaj poštenoga kupiti. Gore se sada isplati uzimati dizele srednje i više klase ako imaju koliko toliko niski co2. Recimo kod nas mi je superb 2.0 dizel 2014-2015 karavan cca 17000€, a od gore bi me izašel s uvozom oko 15000€. Sad da mi se isplati za 2000€ proputovati pol njemačke neznam baš, ali svako zna svoje, tak i ti i tu je priči kraj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh