• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

S

sspol150

Guest
da večinom se švabe voze hehe ja sam na korejcima nikad me nisu iznevjerili imam hyundai30 i 17 godina staru daewoo nexiu još malo pa bu imal pol miljonček kilometri na sebi imala al samo ide i ide benzinci naravno oba dva
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Lepo zgledidu ti ijiji kak si znjim zadovoljen?A kak zgledi za par let bumo sam o korejcima razglabali kak ve z svabima.:eek::
 
S

sspol150

Guest
misliš s hyundaijom kak sam zadovoljni ? z nexiom sam pre zadovoljni svak čast tom autu mašina je isuzina nepoderiva 17 godina auto nije imal večih popravki samo servis i moreš haubu sljedečih 10 000 km zavariti imal sam pred par godina samo problema kuna mi je pregrizla žice od kompjutora nabavil drugi i gas a hyundai je stari 7 godina ima na sebi 70 i nekaj sitno tisuća kilometri za sad nikakvih problema auto je 1.4 16V a nexia 15 8V rekel sam da ju bum vozil tak dugo dok ne stane i reče dosta je al neda se
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Brat mi ima i30, isto 1.4 16v i super je zadovoljan. Star je 2.5 god. i ima nešto prek 30tkm. Za sad samo redovni servisi i ništa drugo. Mislim da ti korejci općenito imaju jako dobar omjer uloženo-dobiveno.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
I ja sam mislil svojega Xm-a 2.1td tirati pet let jer je mel 9let i 180 000tkm dok sam ga zel al sam ga vozil 10let i mel je 410 00tkm sam mi ga bilo zal jer je trosil5.5-6l lepo se peljati a mesta kaj dnevna soba.I ve mi ga zao al sam zeni becal da bom prodal oba jer mi je grunt na knap no na gruntu su jos navek dve Xantije,sinova i moja.ps nej se prevec faliti jerbo ce to saznaju svapski inzinjeri ti bi jo mogli fkrasti:icon_anal:
 
S

sspol150

Guest
da istina nisu nekaj pak preveč na cijeni a auti su sasvim oke kod mene večinom v cjeloj familiji se korejci i japanci oze i nikekvih problema stari je vozil hyundai accenta 16 godina i sad ga zamjenil z hyundai i10 isto kupljen novi z dućana mašina 1.1 65 ks nema tog dizla koji bu trošil manje goriva od njega potrošnja benzina po gradu mu je 4.5 litr dok ga stiščeš a auto je ko zvrk
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas u prolazu kroz grad,vidio sam staru jednu staru Opel Mantu,nisam ju stigao poslikat,jednom prilikom kod mene u selu je čovjek raskoliko 2 bandere sa takvim autom i preživio
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
I ja sam mislil svojega Xm-a 2.1td tirati pet let jer je mel 9let i 180 000tkm dok sam ga zel al sam ga vozil 10let i mel je 410 00tkm sam mi ga bilo zal jer je trosil5.5-6l lepo se peljati a mesta kaj dnevna soba.I ve mi ga zao al sam zeni becal da bom prodal oba jer mi je grunt na knap no na gruntu su jos navek dve Xantije,sinova i moja.ps nej se prevec faliti jerbo ce to saznaju svapski inzinjeri ti bi jo mogli fkrasti:icon_anal:

10godina nema vise Xm- na parkiralistu, ali se njegovi tragovi jos uvijek vide....mater mu inkontinentu:mad::

Ajkula, znas kaj vele u Njemackoj, kaj napravi vozac Mante dok povozi jelena kapitalca....lijepo rogove unese u knjizicu vozila:D
Al kaj je je, manta A je moj san.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Znas da ako stavljas gume bilo koju dimenziju a nije upisana moras na atest.
Ko ti to rekao?
eto ja imam upisane dvije dimenzije i nisam išao na Atest
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
A jel su ti tvornički propisana za taj model auta?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolege na tehnickom pregledu,ako hoces stavit gume dimenzija koje su tvornicki propisane,nema frke,al ako nisu propisane sa strane proizvodaca a ti zelis tu dimenziju,treba na atest,najbolje i najjeftinije centar za vozila u tvom gradu daniels.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
A jel su ti tvornički propisana za taj model auta?
Nisu,
barem ih na tablici za tu godinu nema,
ima širih i užih u toj colaži, ali 225 nema, a i to je sasvim dovoljno široko.
Ali nebitno, bitno je da se dobro raspitaš dali je ta dimenzija išla na bilo koji od modela iz serije, jel inače če ti reč nema na tablici i da treba atest.
Imaš ih kaj če počet pametovat da je to ovak ili onak, argumentirano ga spustiš na zemlju i upiše se bez problema.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja bi stavio 225/45/17, gume su mi upisane u prometnu.
Samo je problem što neznam koji mi offset najbolje paše za
7.5J širinu felge. Felga koju mislim izabrat čini mi se da ima 35 i 48
pa mislim da bi mi 35 bolje odgovarao da niš ne struže unutra, a neznam dal bi mi onda išla guma izvan blatobrana.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ja ovaj tjedan upisao 235-45/18. Cijena 111kn.

Ukoliko se upisuje dimenzija koja se mogla kupiti u originalu s autom to se može upisati besplatno na thničkom pregledu ili kao ja platiti 111kn van tehničkog pregleda kao " tehničku preinaku na vozilu"...

Ukoliko želite staviti demenziju guma koja se nije mogla kupit s autom u originalu od ove godine je moguće napraviti " mali " atest koji košta 311 kn.
Taj isti mislim ja radit u proljeće kad ću upisivat 225-40/18.
Isti također može bit besplatan ak se radi kad imate godišnjit tehnički pregled, a i nemora jer neke stanice to naplaćuju. Na istom se mogu upisat dimenzije jako bliske nekim originalnim dimenzijama odnosno one s kojima brzina kretanja atomobila neće veće rezlike od 2,5%. Glani uvijeti su da razlika u brzini nije veća od 2,5% i da felga ne viri niti 1mm van gabarita blatobrana.

Zadnja mogućnost je pravi atest, košta oko 1100kn, moguće je upisat bilokakve dimenzije uz uvijet da felge ne vire van auta... Opseg kotača je nebitan jer se ide na kalibriranje brzinomjera ako je potrebno....

@antonio, koji auto? Offset nema veze s dimenzijom gume i felge....
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Golf VI.
Da, ali ima veze sa širinom felge.
Recimo na 16" ovima što imam je offset 50, ali je felga širine 6.5J.
A nemogu stavit felgu širine 7.5J isto offset 50 pa da dok se sve to stavi da mi struže unutru dok skrenem ili nešt.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ja bi stavio 225/45/17, gume su mi upisane u prometnu.
Samo je problem što neznam koji mi offset najbolje paše za
7.5J širinu felge. Felga koju mislim izabrat čini mi se da ima 35 i 48
pa mislim da bi mi 35 bolje odgovarao da niš ne struže unutra, a neznam dal bi mi onda išla guma izvan blatobrana.

Golf, Audi A3, seat, Octavia ti imaj u ET 50-55 7,5J, i mislim da ti ET35 bude strugao, meni je praktički ravano sa rubom na A6 a orginal je ET45
Ili jedostavno odi na VWCC i tamo pitaj ekipu.
evo pa računaj
http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Što je veći ET felga je jače podvučena pod auto, što je ET manji odnosno ako ide u MINUS felga više štrči van...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kaj velite na škodicu? :)
Ima 130 konjića...sitnica :p


945222ffe1059062e3d56e57cfe42441.jpg

901a5fcb195a44e1f3a8d38d1fb5a096.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh