• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja na prvoj slici vidim samo bijelu mrlju :icon_weed:,to je valjda bilo u zanosu.Ovak ne izgleda lose.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kiša padala pa nisam bas sliko nekaj puno al zvijer od auta...u trećoj komotno se vozis bez noge na gasu,moj renolček bi već u prvoj bez gasa crko :icon_weed:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Stručnjake za ladu nivu bi pitao da li je isti razvod lanac i lančanici na starom 1600 modelu i na 1,7 novijeg tipa s hidro španerom lanca? Jedan gospodin se danas interesiral da to kupi, pa sam mu rekel da ne znam jel bu mu to pasalo... pa da znam za ubuduće.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kupio sam felge, original VW, bile na Golf 6 već, et je 54.
Vidjet ču kak će to bit, ako će trebat, lako se kupe distance 10 mm i šarafi
pa če et bit 44. Inače prodajem ove svoje alu felge sa gumama.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nekaj si sve u zadnje vrijeme razmišljam da zamjenim svog francuza, za nekog švabu, konkretno Golfa 4, ima 2 tu blizu mene 1,6 TDI, jedan je 66kW drugi 74kW, u čem je razlika osim u snazi i kaj je bolje?
Koliko bi mogo dobit za svog Megana 1,4 iz 1999.? Ima nove zimske gume, veliki servis napravljen pred 6 mjeseci, tad je stavljen i novi akumulator. Motor je besprijekoran, ne troši kapi ulja. Registriran je do 19.11.2015.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ja postao kapetan bele ladje :(giggle):

150742_338936166294110_939104197778873145_n.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Oho, fino, u šestici polažeš :)

Ja imam naime pitanje od svojoj.
Pitat ću tu prije sad mada u drugom mjesecu ide na servis.

Svaki mjesec moram dolijevat antifriz. Šta bi to moglo bit?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nekaj si sve u zadnje vrijeme razmišljam da zamjenim svog francuza, za nekog švabu, konkretno Golfa 4, ima 2 tu blizu mene 1,6 TDI, jedan je 66kW drugi 74kW, u čem je razlika osim u snazi i kaj je bolje?
Koliko bi mogo dobit za svog Megana 1,4 iz 1999.? Ima nove zimske gume, veliki servis napravljen pred 6 mjeseci, tad je stavljen i novi akumulator. Motor je besprijekoran, ne troši kapi ulja. Registriran je do 19.11.2015.

Mislim da ni jedan Golf 4 ne nosi 1,6 TDI motor, svi dizeli su bili 1,9..
Ima benzinaca sa 1,6..
Ma i ja sam u potrazi za Golfom 4 i to pretezno gledam ove od 66 kw, jer kazu da su to najbolji TDI motori i da s njima ima najmanje problema..
Ali rijetko ima koji da nema na satu 200 i vise tis km, a i nikad ne mozes znati jel ko vracao sat..
Zato se skroz bojim kupnje polovnog auta..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ispravak netočnog navoda, 1,9 TDI je, moj tipfeler. Rođak mi je autoelektričar kod majstora za kojeg kaže čovjek da da ga je servisirao pa će on sve još provjeriti. Tata mi ima na Passatu 1,9 TDI motor i mogu reć da se također pokazal jako dobar, makar mi se čini možda malko preslab za taj auto pogotovo dok mu se i klima uključi.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki ste probali dizele francuze,2.0 hdi to vam je motor,vlece kvarovi strana tema,moja Xantija karavan pije do 5l doduse vecinom relacije a motor 317 000 jezeri.:icon_jook:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da ni jedan Golf 4 ne nosi 1,6 TDI motor, svi dizeli su bili 1,9..
Ima benzinaca sa 1,6..
Ma i ja sam u potrazi za Golfom 4 i to pretezno gledam ove od 66 kw, jer kazu da su to najbolji TDI motori i da s njima ima najmanje problema..
Ali rijetko ima koji da nema na satu 200 i vise tis km, a i nikad ne mozes znati jel ko vracao sat..
Zato se skroz bojim kupnje polovnog auta..

Netrebaš se bojati Golfa 4 TDI s 200+tkm na satu, ti motori moraju napraviti i duplo od toga, ako ne i više uz redovito održavanje.
Ja bi se bojal golfa 4 s 100 i sitno tkm, na tom znam da je vračano, a bilo je pitaj Boga koliko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Hotela, ak misliš na HDI 90:
Potrošnji od 5 litri približiš se po ravnici i ne brže od 100tke.. dobro vleku do 3000rpm, aono oznad ne vole.
Ne kvare se ako imaju Boschov CR, dok je Siemensov CR hrpa problema. Jednog sam vozil, drugog vozim, ukupno oko 500 t km.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ima sogor cetvorku 1.9 81kw. Neki dan sam mu mjenjao hladnjak i termostat, promjenio ulje i filtere za manje od 1000 kn sve skupa...
Motor odlican, pise 200 000 i nesto al vjerujem da ima i vise...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
dobro svako ima svoj izbor i to cjenim otkad znam za sebe vozimo se u koreancima i danas ih imam tri doma i pre pre zadovoljni a daewo nexiji skidam kapu u familiji je 18 godina prešla brda i doline i još je na kotačima a iza sebe ima još malo i pol miljončeka
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
ZJ na srecu moj je 109 ks,turbak s interkolerom,to je razlika a skilerom nemam probleme kao ni na Xm-u s 410 000km prejdenih,niti ulje trosiju al na zalost udobna francuska limuzina disla ca.Razmisljam na proljece nabavit Piccasija 1.6 16v ima li ko iskustva,kvarovi,potrosnja,neznam da nije malo tromi i kak se pokazal digitalni display.:(talk):
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nekaj si sve u zadnje vrijeme razmišljam da zamjenim svog francuza, za nekog švabu, konkretno Golfa 4, ima 2 tu blizu mene 1,6 TDI, jedan je 66kW drugi 74kW, u čem je razlika osim u snazi i kaj je bolje?
Koliko bi mogo dobit za svog Megana 1,4 iz 1999.? Ima nove zimske gume, veliki servis napravljen pred 6 mjeseci, tad je stavljen i novi akumulator. Motor je besprijekoran, ne troši kapi ulja. Registriran je do 19.11.2015.

Ispravak netočnog navoda, 1,9 TDI je, moj tipfeler. Rođak mi je autoelektričar kod majstora za kojeg kaže čovjek da da ga je servisirao pa će on sve još provjeriti. Tata mi ima na Passatu 1,9 TDI motor i mogu reć da se također pokazal jako dobar, makar mi se čini možda malko preslab za taj auto pogotovo dok mu se i klima uključi.

Prijatelj, ne boj se tih motora ni jednog ni drugog. Kak si i sam skužil nije 1,6 nego 1,9. Razlika u tim motorima je to kaj je ovaj 66kw PVP,a 74kw PD motor. Znaci jedan je 90 konja a drugi 101. Kojeg god zemeš nebuš pogrešil uz uvjet da nije poderotina. I odma budi spreman na to da stanje na vuri nema veze s pravim stanjem, to je tak. Ti motori idu preko 400 iljada bez otvaranja tak da si bez brige.

Inace ovo kaj veliš za pasonju od tate je pitanje koji je 1,9 nutra. Ak je ovaj 90 konja onda je malo tromiji ali recimo ja imam 130 konja PD i taj nije ni trom ni slab.

PS

Za megana buš sretan ako ga uopce prodaš. Slabo se to prodaje pogotovo s tim motorom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Hotela, misliš na 1.6Hdi?
90-tak je malo slab, no 110-tka je optimum.
Motor je puno tiši od staroga, niže je potrošnje i nema problema s njim.
Takav motor sam vozil i u Focusu. Nemam riječi.
Vozil sam i Golfa Plus s 1,6 105ks motorom. Može se sakriti Fordu ili PSA u svakom pogledu.

Tomo, pa kaj z limuzine na tačke?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Videl sam da jučer da si i ti švabe počel voziti pa sam ih se i ja malo zaželjel :(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh