• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ako imas ljetne i zimske gume, onda na zimskim vozis oko oko 5 mjeseci, zmaci za 10 godina vijeka 5 godina voznje x 12tkm dodje oko 60 tkm, mogu li prijeci toliko
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Gume danas nisu toliko skupe da bi trebalo kalkulirati da li ih voziti 5 ili 6 godina..
Svaki problem koji mogu uzrokovati stare gume je nekoliko puta skuplji od samih guma..ja svake 3 god mijenjam sve 4 i amen.radim cca 10 tisuća km godišnje..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
A zasto bas svake 3...zasto ne 2 ili 4 ili 5
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Prođem oko 30tkm u 3 godine i zamijenim gume.i zato što 1500kn nije neki novac za nove gume jer da se ne ponavljam što sam već napisao.
Sad jel to ispravno ili ne,neznam,ali tako radim.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ovisi jel su cijelosezonske ili ljetne zimske, kolko km, koja dimenzija itd itd...

Imam zimski i ljetni set, cca 15 do 20 tisuca godisnje i definitivno se ne potrose u tri godine. A ljetna 225 40 18 koji imam, kvalitetnija je komad cca 1000 kn...
Sve je stvar volje, isto tako znam ljude koji stavljaju svakih godinu dvije nove zimske gume srednjeg cijenovnog ranga i tak furaju cijelu godinu ili dvije ko što navedoh i zadovoljni, sve stvar osobne želje...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znam da zimskim gumama drastično padaju karakteristike s godinama starosti. Jel isti slučaj i sa ljetnim i koliko dugo se mogu koristiti ljetne gume, ako su ripne ok?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisam mjerodavan, no ljetne vozim eto 6-tu godinu, i još bum koju, dok ne dođu do 2mm ili dok ne postanu preskliske.
Zimske (GY UG9) 5-tu i još budu bar dvije, jer ne vidim neko značajno pogoršanje (osim kaj gube debljinu ripni), pa se prilagodim tome.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Gume danas nisu toliko skupe da bi trebalo kalkulirati da li ih voziti 5 ili 6 godina..
Svaki problem koji mogu uzrokovati stare gume je nekoliko puta skuplji od samih guma..ja svake 3 god mijenjam sve 4 i amen.radim cca 10 tisuća km godišnje...


Pa zar good year ne izdrzi vise, mislim da pretjerujes, ulje sigurno mjenjas na 10tkm
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ulje svake godine prije odlaska na more mijenjam..nekad idem u 6.om nekad u 8.om mjesecu...nisam opterećen koliko km do tada pređem..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Da zimske gume vozim dok se ne poderu do kraja odavno bi bio pokojni....
Zimske gume vozim 3 sezone
Ljetne još i kraće jer ih prije poderem...

Prošlu jesen bacio sam Bridgestonove zimulje s 7.5mm ripne, istina vulkanizer je veselo trljao ručice jer će iste nekome još uvalit.
Gume su bile katastrofa na mokrome i nije dolazilo u obzir da se ne mogu normalno opušteno vozit....

Pošto za ljeto imam više setova felgi uzeo sam za probu nexen da se mogu vozit na novim felgama :D i ostao hebeno dobro iznenađen. Cijena je bila odlućujući faktor (600kn komad smontirano dok je nešto od premium brandova u istoj dimenziji bio 1400-2000 kn KOMAD)
Tolko su me se dojmile da ću si za nagradu uzet par novih naprijed iako bi stare još vozile :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Bridgestone nije baš bajan na mokrome, to je istina.
Imam već druge ljetne Bridgestone silom prilike, prije Potenza, sad Turanza.
Nisu čak toliko loše u držanju, nego ih jako muči vodeni klin.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Njihovu Adrenalin R002 sam vozio pred koju sezonu i mogu povuć paralelu s nexenom. Isti klinac. Daleko je to od nekog continentala, pirelli-a ili dunlop-a...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Imao sam i Dunlop Sportmaxx rt 2 mislim oznaka ljetna, bio sam bolje zadovoljan nego sa Bridgestonom, a isti cijenovni rang su bile..
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ovak decki,lani sam menjal na Picassu prve original gume 2006g a Miselinke.Nisu bile ispucane ni vidljiva ostecenja no profilotisel i primetilo se na vodi po kisi.Inace me gume drze oko 60 000km i ne bojim se miselinki 10g starih jer neverjem pricama da nakon 4 leta guma gubi bitno svojstva.Ako nema proklizavanja ni na mokrom ni na suhom zakaj bi ich menjal ,nisam blesav niti zelim nekog ugroziti,no davno dok se Hankok pojavil te sam primetil da vec ne drze sam ich menjal.Takodjer testovi novih guma nam bas ne pruzaju pravu istinu kvalitete,jer sam lani cital o jednom testu rabljenih al skoro novih kilometri.Pokazalo se da su nove sa vrlo dobrim svojstvima bitno se pogorsale vec nakon nekoliko tisuca km a Miselinke se pokazale najbolje posto se polako trose.
Nisam neki expert no ja im vjerujem te ih isprobam malo zescom voznjom,no mnogi se zajeebu jer su im gume stalno mekane tj.slab pritisak.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja na Corsi imam Uniroyal rainsport 3 gume,vozim ih drugu sezonu i mogu reći da je fantastična guma,naročito za po kiši dok na C maxu imam Toyo proxes koje su po suhom jako dobre dok mi po mokrome,naročito ako naletom na mlaku vode,zna malo zaplesati volan.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma izmjena sajle je u pitanju ovaj put. Nije pukla nego zablindirala, nebi je sam bog natjerao da mrdne. Već mjesec dana svaki dan šišam WD u bužir, al' ne popušta. Tako da sam se odlučio na izmjenu.

Najgore što sve treba poskidat da se zamjeni sajla, od unutrašnjosti, do dijelova oko kotača.
 

Najnoviji postovi

Na vrh