• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ne može biti a da nema gumenog crijeva. Mislim da fiesta ima most što znači da idu metalni lajtunzi po mostu ali s mosta na prelazu na šasiju mora biti gumeno crijevo, a možda su i dva. Negdje mora biti i regulator sile kočenja zadnjih kotača pa su možda s njega dva... uglavnom mora postojati savitljivi dio.

Kaj se citata tiče, nema potrebe za citiranjem predhodnog posta, ali ovaj zadnji citat ti je bil na mjestu jer je tema skrenula s tvog forda u smjeru drugog francuza.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Sto rece Muha mora imati crevo I ako kocnica popusti kad ga odvijes I iscuri ulje cilindar je ok
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
javljam sta je problem, posle nedjelje je vodim kod majstora da mi to pogleda, jer nema trika da sam mogao centralni saraf da odvijem... inace danas sam je prefarbao, sjutra vam stavljam slike :cool::cool::ROFLMAO::ROFLMAO:.

Ne stigoh slikati danas 🤗🤗 idu sjutra slike, prezadovoljan sam kako je ispala 😍😍 zavrsio sam brave na vratima , ali sad imam drugi problem na cak 7 fijesta koje sam gledao po otpada nisam mogao naci tapacire za vrata od vozaca I suvozaca... sad ne znam kako to da rijesim, od cega ih napraviti.. 😡😡
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Slika mi nije nesto ispala, inace uzivo mnogo ljepse izgleda :))
22346
Pitanje za mehanicare, cilindar je ok, da li rucna kocnica ima veze sa ovim crijevom koje vi pominjete?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Zamijenio sam crijevo danas, za sad je sve ok. Medjutim nisam mogao naci originalno , ali je skoro identicno samo sto ovo nema mjesta da se ubace oni osiguraci sto ga drze..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aham. Kaže čoek rekli mu prošle godine na tehničkom da bi ih možda trebalo zamjeniti, a ono pao most jedno 3 cm kad sam dignio auto...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
To golf 4?
Ja sam ih mijenjao i na svojoj Laguni ovo proljeće, odvezao majstoru i za 250 kn riješio stvar.
Nemam više volje previše šerafat po autu, sve su iskomplicirali sa nekakvim posebnim šerafima i bez stupne dizalice si sirotinja.
Zato imam traktor i na njemu je sve jednostavno😁
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Za taj zahvat nema potrebe skidati most, a kamoli ovo sve oko kočnica i ostalog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Za to inače postoji alat, ali ako se znaš snajti netreba ti preša ni specijalni alat.
Ovaj most je skinut radi farbanja pa su zato seleni mjenjani na stolu, ali na ovakav način mjenjaš na autu u večini slučajeva bez brige ;)

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Vidiš iz priloženog da nije mekana kad je izdržala zadatak ;)

Znam da nije bog zna kaj ali bila je pri ruci i zato je korištena, a te iz jeklotehne 8.8 s pilom naopak prepiliš. Kak i sve današnje šarafe 8.8.
Neznam jel uopče ima više ikakvih drugih za kupiti. Stari tvik 5.6 je kvalitetniji pa i da je za dva broja tanji.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Nemoj tak o šarafima:rolleyes:,u jekloteni ima šarafa i matica u kvaliteti samo treba pitat trgovca gdje stoje za informaciju to ti vrijedi :coffee:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma isti sistem i ja koristim za te stvari, iako imam veliku presu, nezgrapna je za mostove. Ali ista je situacija i ovdje, gazda bi komplet zaštitu podvozja, a kad je bio samnom u kanalu i vidio most prije skidanja pitao je i za njegovo farbanje jer je dosta pohrđao odozdo. Naknadno još utvrđeno da su zaštitni limovi diskova loši, manje više sva kočiona crijeva, osim zadnjeg desnog, ali ide sve komplet, nosači auspuha i pletenica na grani su dotrajali, curi rashladna tekućina negdje, airbag greška i tako. ugl. ima posla, a gazda bi da pila bude kak metak pred zimu, još malo treba i ruzinu zamaskirat na blatobranima, al' to nije problem, ima boje za tehnički, a nakon zime je plan da uzme nove.

A glede šipki, hmm. Kad ugradim selen, odfikarim dio gdje je matica pojela navoj pa Jovo nanovo haha
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ti mali lupaš da to nije istina, ako VAG dijagnostika krivo čita kvarove onda stvarno nema pomoči.
Drži se ti traktora tu nemaš dijagnostike.
Ti lupaš da dijagnostika zna ja bi rješio kvar a prema njoj kvara nema.
A ja sam sam našao koji je kvar pa ću vozit auto da se taj dio zamjeni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh