• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Kupljenec, to više nije karting kao nekad, to je više mini formula, na tome sad rade tvornički timovi, a ne jedan seljak bedak kao ja. (Ja sam onaj naš složio za 22 dana, bilo je tu puno muke sa potrošnjom skupih guma, te da nam se ne rastali i otpada auspuh nakon par minuta vožnje... bilo pa prošlo.)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja si ipak mislim da bi ga ti sklepal, jedino me mući kak bi ovaj mjenjač složil, taj dio me zabrinjava. Ali ovo ide ko metak, na kolko okretaja se vrte ti karti?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Neki dan emisija o AK 47 i o M16 (nisam od početka gledao)u opticaju u svijetu ima 100 000 000 AK 47, a M16 10 000 000. Kaže neki tip kad je bio neki tornado i poslje poplave i počeli lopovi krasti svuda, a on uzme AK47 a lopovi kad vide AK na leđima odmah se razbježe.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Gledah... Nego, nije mi bilo jasno od kud onom "Arapu" u Afganistanu 9t dolara za pušku, usred ničega???
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Moram odmah podijelit iskustvo.
Golf 5 popravak brave zadnjih lijevih vrata.
Ojačanja u vratima 0.8mm debljine.
Dali zračni jastuci i zavjese nas mogu spasiti?
Tražim audi 80 1.6 benzin 🙂
 

Prilozi

  • IMG_20210311_100055.jpg
    IMG_20210311_100055.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20210311_120344.jpg
    IMG_20210311_120344.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20210311_085242.jpg
    IMG_20210311_085242.jpg
    104.7 KB · Pregleda: 30

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Neće te spasit vrata, spasit će te štok i okvir vratiu, a vrata ni nemiju bit prejaka, moraju se savijat i nakon sudara dat otvorit ;)
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,189
Joj mene ceka ta brava raskapanje...nikom od majstora se neda namjeriti na to svi me lagano odbijaju....zadnja lijeva vrata nekad zakljuca nekad ne...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Golf 5 popravak brave zadnjih lijevih vrata.
Kaj je bilo z bravom?

Meni je autolimar promijenil obadvije desne. Stavil je prije nekoliko godina zamjenske. 300 kn po bravi s poslom.
Sad me zafrkava na prvim lijevim vratima. Zaključa na daljinski, a otključati moram s ključem.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Ostane zaključana brava (nemogućnost otvaranja vrata niti izvana niti iznutra)i nekako sam uspio otvoriti vrata stiskanjem prekidača otključano - zaključano na unutrašnjoj strani vozačevih vrata.
Raskopao cijelu bravu i ustanovim da jedan mikroprekidač ne odrađuje zbog lufta u plastičnoj osovinici.
Postavim komadić plastike da smanjim luft i namontiram sve i probao deset puta i sve radi, nijednom nije zakazala brava.
Odem na jednu kraću vožnju i poslje opet ta vrata ostala zaključana.....
Možda ipak da naručim novu bravu?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Unaprijed sam siguran da ne budeš zadovoljan s mojim odgovorom.
Dakle radi se o Golfu 5. Iza njega su izašli i pušteni u prodaju modeli 6, 7 i 8. Tvornici VW je bitno da trajnost ugrađenih sklopova izdrži predviđeni vijek trajanja za održanje jamstva i od modela, do modela, na nekakvu "srednju" eksploatacijsku kilometražu. Oni bi tebi i meni i svima nama rekli: zašto bi naš auto trajao 15 godina bez kvara, vi tada nikada ne bi kupili drugi, za koga bi mi onda proizvodili nove automobile.
Copy paste:
jedan mikroprekidač ne odrađuje zbog lufta u plastičnoj osovinici.
Postavim komadić plastike da smanjim luft i namontiram sve i probao deset puta i sve radi završetak
copy paste.
Prvo ti si sretnik koji ima znanja, alata i dobre volje, da takav kvar sam sebi pokuša popraviti; majstorima u ovlaštenim radionicama se ne bi isplatilo tako eksperimentirati, kako bi oni za svoj posao mušteriji mogli garantirati.
Najbolje je i najjeftinije kupiti i ugraditi novu bravu.

(I ja sam sebi po potrebi odradim takve zahvate, ali ih ne bi preporučio svima, iz bezbroj razloga.)

Audi 80 ti ima jednake kvalitete i izdržljivosti komponente od kojih je napravljen kao i Golf. Učestalost korištenja diktira istrošenost, ništa drugo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@drazenhonda,​

Iznutra bi se trebala otvoriti kad se drugi put potegne ručica za otvaranje. To piše u uputama za korištenje za slučaj kad u autu nema akumulatora. Provjereno, funkcionira.
Originalna brava je skupa, ako se dobro sjećam više od 1000 kn.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Ma probao sam i to iznutra 2 puta, i neće.
Evo danas bio u gradu, i stajao na pet šest mjesta i jednom se može otvoriti a jednom nemože...
Kod nas u jednoj trgovini auto dijelova, original brava preko 2000 kuna, zamjenska 420, a kineska 320 🙂.
Naručit ću sa "Alija" oko 170 kuna izađe, pa kako bude.....
Da, bio i u ovlaštenom servisu prije 2 mjeseca, 500 kuna brava sa ugradnjom, 🙂
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja imam Golf 4 2003. g i sva elektronika mu jos super radi.
Podizaci stakala, centralno, retrovizori, climatronic.. itd.
A sto se tice zakljucavanja, rijetko kad ga i zakljucavam, jer ko bi tu starinu htel ukrasti, haha.

Trenutno sam u fazi kupnje jos jednog auta, rado da smo od Skode odustali, najvjerojatnije bude Passat b7 ili b8.
Budemo vidli kak bude kod njega dugo elektronika radila, bude radil cca 20 tis km godisnje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Golf 4 je izgleda zadnji model koji se pravio dosta kvalitetno, a i druge marke auta isto do tog nekog godišta 2003 ,2004.
Jednom mi je prije dosta godina čovjek rekao koji vozi mercedesa, poslje 2000 godine samo još japanci prave aute da traju, ima tu istine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh