• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
a zakaj nebi mogao SDI napravit 400 000 km, ja sam vidio jednog u voznom stanju od 630 000, a drugog od 500 000km i neš sitno.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
., Polo, SDI-1.9, plave metalik boje, odličan autić, kupljen; 2002.godine, dizel, mala potrošnja; 4,5 do 5,5 l., vožnje do 130 kmh., napravil - prešal kod mene 368000 km.- ;) ...
., pet vrat, malo opreme, toči, sedi, pali, vozi, ... ., zim i leto bez problema., jednostavno milina i divota., :prayer: ...
Grofe potrošnja može ići i niže, barem za litru :mrgreen:

kaj si uspijel sa SDI-jem napravit 368000 km:confused:
Što se čudiš. Znam za jednu službenu koja je prešla u 5 g. preko 500 000km i još vozi, a znaš kako se službena vozila voze
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Nije sdi ali je benz tj plin,u mom gradu je dacia logan e sad ne znam tacno za kolko godina natukla 800 000,da nisam vidio ne bi vjerovo.,
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Sve je u odezavanju moj punto jtd nagural 300 000 za 5 god dok je kod mene,a koliko je prije imal i koliko je skinuto to niko ne zna sad mu je 10 god i vozi ko prvog dana po sistemu toci i vozi cak ni grijace nisam mjenjal
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
niš to ni čudno...kak ga paziš,tak se voziš....

Moj sadašnji Peugeot 406 ima 487 i nešto sitno tisuća... Kod mene je od prvog dana,daklem od 96 godine..... :supz:
Ne idi redovito zubaru,buju ti zubi poispadali...tak i strojevi,auti i ostalo :partyman:
 
G

GrofDracula

Guest
prva vectra ima sad oko 390 000 km, druga je trenutno na oko 370 000, calibra mi je na 410 000 km a bmw je bio oko 350 000 km, to su sve benzinci, mercedes mb100d 320 000 km i svi još idu i nabijaju kilometražu. dakle ništa čudno pa ne istiće rok motora na 200-250 tkm ;) samo redovno servis i većina auta će služit jako dugo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
., TOČNO DA!, nisam imal nikakovi problemov, prezadovoljan sam bil i sa autićem zvan POLO i sa motorom SDI 1.9., evo i dan - danas vozi kod jednog mladića u Sesvetama kome sam ga prodal prije tri godine.-
Prešal je do sada oko 420.000 km., čovik minja ulje i uredan servis., evo i ja sam sretan kad je moj kupac sretan i zadovoljan.-
Moral sam ga prodat iz razloga potrebe brze lovice., još uvik me ženica proganja zbog te i takove moje brzinske odluke., ALI, tako je to u životu.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

pitam zato kaj sam jedno vrijeme dužio službenog Cadya sa tim motorom, dobio sam ga praktički novog na raspolaganje i većinom se vozio na otvorenoj cesti, znači putovao sam sa njime na posao KA-ZG i većinom sam putovao okolo po Hrvatskoj sa njime. Kad sam odlazio iz firme auto je imao cca 120tkm i motor je već bio dosta izrauban, trošio je oko 2.5-3 lit. ulja na 10tkm, mjenjao se je zamašnjak, komplet kvačilo, imao je nekih problema sa pumpom goriva jer me je jednom ostavio na cesti, pukle su mu poluge od brisača i još je bilo nekih sitnica. Auto je išao svakih 10tkm uredno na servise i zbog potrošnje goriva nisam ga vozio nikad više od 120km/h jer bi u protivnom sam morao snosit trošak. Na auto sam pazio isto ko i na svoj, možda čak i više, tako da mi je malo čudno da je tvoj izdržao tolko kilometara. Znam da je PBZ u Karlovcu isto imala jednog Golfa 4 sa tim motorom i stalno je bio na servisu. Očito ima iznimaka.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
Prvi je bio WV Golf I D 81g sa 5br.,preživio bliski susret sa nekom Toyotom američkog kontingenta IFOR-a ,ali se tada raširio ko žaba.Sredili ga i nakon nekog vremena opet prometna.Zatim Golf II 90god otišo iz dvorišta 5do 12. Zatim dolazi WV Jetta 1,9 TDI 105ks 2007 Trendline,trebalo je biti Rabitt oprema ali malo smo zakasnili.Da nije bilo puno čekanja oko narudžbe trebala je biti Škoda Octavia SportStyle 2.0 TDI 140ks full.Sa Jettom sa zadovoljan i sada ima blizu 140 000km. Uz Jettu imam i nešto posebno WV Passat SYNCRO 4x4 karavn 87 god,koji je sada na malo na dotjerivanju.
[IMG=http://img269.imageshack.us/img269/418/picture033sy.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img232.imageshack.us/img232/440/picture041e.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 
G

GROF

Guest
., odgovor, mišljenje, daje se.-

pitam zato kaj sam jedno vrijeme dužio službenog Cadya sa tim motorom, dobio sam ga praktički novog na raspolaganje i većinom se vozio na otvorenoj cesti, znači putovao sam sa njime na posao KA-ZG i većinom sam putovao okolo po Hrvatskoj sa njime. Kad sam odlazio iz firme auto je imao cca 120tkm i motor je već bio dosta izrauban, trošio je oko 2.5-3 lit. ulja na 10tkm, mjenjao se je zamašnjak, komplet kvačilo, imao je nekih problema sa pumpom goriva jer me je jednom ostavio na cesti, pukle su mu poluge od brisača i još je bilo nekih sitnica. Auto je išao svakih 10tkm uredno na servise i zbog potrošnje goriva nisam ga vozio nikad više od 120km/h jer bi u protivnom sam morao snosit trošak. Na auto sam pazio isto ko i na svoj, možda čak i više, tako da mi je malo čudno da je tvoj izdržao tolko kilometara. Znam da je PBZ u Karlovcu isto imala jednog Golfa 4 sa tim motorom i stalno je bio na servisu. Očito ima iznimaka.


., ovde je jedan jednostavan odgovor!., naravno, uz dužno pitanje?, kada se TI i takovi autići vozidu na servis?, da li se servis stvarno i napravi?, ILI?, Ili se samo lipo napiše; servis sačinjen, VI samo vozite do idućega intervala?., i?, onda gecrk.- ... :confused: ...

., to je ko ona Narodna izreka - zagonetka!; ... ide na vodu a vodu ne pije?., ča je to?., to je BRUNZA - ZVONO.- ... :rolfer: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
pa s obzirom da sam ga svaki put osobno vozio na servis i tamo čekao da završe sa tim servisom, mogu odgovorno reć da je servis napravljen. Nisam jedino bio prisutan kod promjene zamašnjaka i kvačila jer to dosta dugo traje.

Grofe, nemoj me krivo shvatit,,, nisam od onih koje nevole određenu vrstu automobila. Samo sam napisao svoje iskustvo sa tim motorom.
 
G

GROF

Guest
., ma sve pet! ...

pa s obzirom da sam ga svaki put osobno vozio na servis i tamo čekao da završe sa tim servisom, mogu odgovorno reć da je servis napravljen. Nisam jedino bio prisutan kod promjene zamašnjaka i kvačila jer to dosta dugo traje.

Grofe, nemoj me krivo shvatit,,, nisam od onih koje nevole određenu vrstu automobila. Samo sam napisao svoje iskustvo sa tim motorom.

., apsolutno te razumim., ALI, vjeruj, svega sam doživil u razno - raznim servizima., a o privatnicima - fuš garažnim majstorima da nedivanim?, nešto prestrašno ča sam sve vidil i doživil., da nis vidil?, vjeruj, nebi nikada mogal vjerovat ča sve meštri moredu napravit., prestrašno, nekada bi se stvarno trebali pitat?, kako uopće neki auti vozidu??? ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
., apsolutno te razumim., ALI, vjeruj, svega sam doživil u razno - raznim servizima., a o privatnicima - fuš garažnim majstorima da nedivanim?
Zato je najbolje ići u ovlašteni servis, servisna knjižica ovjerena žigom, ako ima problema imaš dokaz za reklamaciju, jedini je problem "ovlaštena" cijena. Grof najbolje zna kako to ide, usput Grofe za koliko iljada km dolaziš u Klc, nešto mi je dugo prošlo od zadnjeg servisa? :mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma servisi i pojedini serviseri su priča za sebe,ali uvijek postoji netko tko neku marku više favorizira,mada se znalo dogoditi da na ponekim modelima jednostavno nešto ne štima,poznanik je 15 god in Njemačka i kupio je nekakvog merđu iz servisa i dosta se kuži u mehaniku ali mu taj merđo pozobo prek 10 tisuča eura u godinu dana,sad vozi merivu i prezadovoljan tako da ama baš kod svih marki se nađe na pojedinim modelima falinga,evo npr moj clio je kupljen prije 6 godina i napravio sam samo 80 000, u tom vremenu samo vodena pumpa,i remenje pod obavezno,toći i vozi a najbolje je bilo kad me pita majstor u servisu dali da stavi origigi vodenu pumpu ili zamjensku,pitam kolika je razlika u cijeni ,60 kn,pa nisam mogao vjerovati a na origigi sam imao i garanciju,i uvjek dobro ulje
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
pitam zato kaj sam jedno vrijeme dužio službenog Cadya sa tim motorom, dobio sam ga praktički novog na raspolaganje i većinom se vozio na otvorenoj cesti, znači putovao sam sa njime na posao KA-ZG i većinom sam putovao okolo po Hrvatskoj sa njime. Kad sam odlazio iz firme auto je imao cca 120tkm i motor je već bio dosta izrauban, trošio je oko 2.5-3 lit. ulja na 10tkm, mjenjao se je zamašnjak, komplet kvačilo, imao je nekih problema sa pumpom goriva jer me je jednom ostavio na cesti, pukle su mu poluge od brisača i još je bilo nekih sitnica. Auto je išao svakih 10tkm uredno na servise i zbog potrošnje goriva nisam ga vozio nikad više od 120km/h jer bi u protivnom sam morao snosit trošak. Na auto sam pazio isto ko i na svoj, možda čak i više, tako da mi je malo čudno da je tvoj izdržao tolko kilometara. Znam da je PBZ u Karlovcu isto imala jednog Golfa 4 sa tim motorom i stalno je bio na servisu. Očito ima iznimaka.

to je očito bio auto za istočno tržište,kupili su kod mene u firmi isto neke divlje cadya-e sa 1.9 tdi motorima od 75 ks i stalno neki vrag odlazi od releja pa do turbina,a stari su dvije god održavani u servisu itd nemaju lijevih zadnjih vrata.Neka akcija bila pa se kupilo a prijašnji fiati doblo napravili po 500 000 bez greške pa kome sad vjerovat više
 
G

GROF

Guest
., točno, DA!, znam ja, ...

Zato je najbolje ići u ovlašteni servis, servisna knjižica ovjerena žigom, ako ima problema imaš dokaz za reklamaciju, jedini je problem "ovlaštena" cijena. Grof najbolje zna kako to ide, usput Grofe za koliko iljada km dolaziš u Klc, nešto mi je dugo prošlo od zadnjeg servisa? :mrgreen:

., najbolje je u ovlašteni servis i to pod razno, ali, uvik taj ali! ... ., nemoreš ovce i novce., nekada su me i same cijene ovlašteni servisa ugodno iznenadile za nepovjerovat, eto, desi se.- :rolleyess: ...

., aj moj čiko!, lipo da si se javil!, već sam pomislil da se nešto ljutiš, nejavljaš se, nima te ko turpije u reštu.- ... :lol: ...

., na servis ću uskoro, javim se, pa se vidimo i to pod razno!., sve sam čekal da budete TI i Josa doletili kod mene u moja Jezerana!, ALI nima VAS!? ... :partyman: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
to je očito bio auto za istočno tržište,kupili su kod mene u firmi isto neke divlje cadya-e sa 1.9 tdi motorima od 75 ks i stalno neki vrag odlazi od releja pa do turbina,a stari su dvije god održavani u servisu itd nemaju lijevih zadnjih vrata.Neka akcija bila pa se kupilo a prijašnji fiati doblo napravili po 500 000 bez greške pa kome sad vjerovat više

ma nemam pojma za koje tržište su bili, al uglavnom nisu se nešto pokazali. Bila su još dva kom. isto takva i imalu su slične probleme, mada su njih svi živi vozili u firmi tako da me nije čudilo kad im je nešto otišlo.
Sad kad si spomenul Doblo-a znam za jedan koji je napravio 480tkm sa motorom 1.9jtd 105ks. Inače auto služi za prijevoz novca i dodatno je opterećen sa blindiranim prozorima, vratima i drugim stvarima. Ja sam ga vozio jedno kratko vrijeme i za njega mogu reć da ga se nije čuvalo. Kakvu je taj torturu svaki dan prolazio i po kakvim cestama se vozio i motor mu je izdržao te kilometre. Na kraju u biti nije motor crko nego turbina, al pošto je trošio dosta ulja onda se je napravila komplet generalka i evoga vozi i dan danas.
 
Z

zetor4718

Guest
hier sind meine zwei Audi:








na jesen bi trebao kupiti im pojačanje,dvoumim se između Opel Calibre ili BMW 3(e36)????više sam zagrijan za BMW-a,moželi neki prijedlog ili savjet...???
 
G

GrofDracula

Guest
moj savjet ti je bmw, ipak je to klasa iznad opela. eto vozio sam i e34 i opele i e34 je bio u najlošijem stanju općenito od limarije do interijera a i zakuhao mi motor dvaput zbog pumpe vode i viska, ali unatoč tome bio mi je najbolji za vozit.
e sad razlika je poveća između e34 i e36 pa nemogu biti skroz objektivan.
na opelima samo pripazi na limariju a dijelova možeš naći u svakoj "grabi" za male novce.
 
G

GROF

Guest
., moj sadašnji auto; polo, tdi-1.4! ...

., evo moj Narode!, sada imam isto pola, tdi-1.4, crne boje, pet vrati, ono, standardna neka obična oprema, iskreno neznam ni ja?, nešto najobičnije koliko je bilo novčića?, najbitnije mi je zbog velikoga putovanja da je NOVO i ispravno!!! ... :supz: ... ., puno se vozim, ma ne puno, previše.- ...

., moj polić sada ima pune tri godine za misec dan i 160.000 km, prije 2 miseca napravljen veliki servis., sada za manje od misec dan idem na redovan servis zamjene ulja i svi filtera a moraću još zaminit i sve - komplet kočnice, još do sada ni niš dirano na kočnicami.- ... :? ...

., iako je nov autić i lipo ide, nimam sa njim nikakovi problemov, ALI, moja tiha patnja je golfić, golfića volim oduvik i zauvik!, prva prilika da se pruži dolazi golfić ma kakov bil?, oprema ni bitna, bitan mi je samo dobar motor., osim motora., motor mora bit dizel jer benzin nevolim ni pod razno., benzin i benzinci zamirili su mi se do groba oko motorki, mješalic a da nevelim ove blesave razno - razne kosačice - kosilice trave., ubijem se dok jednu po jednu upalim.- ... :idea: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ... ., biće i slikic polića! ... :supz: ...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Bmw-a sam imal jednom i nikad vise za vozit je fin auto ali odrzavanje i potrosnja te ubije bil je dizel 325 tds a trosi kp da ga rusi prave ispod 12 l ne pada ma kako god bil njezan na gasu
 

Najnoviji postovi

Na vrh