• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Nam je tak viličar otišel u iberturažu. Jungeheinrich z perkins motorom, hidro pogon.
Spuknuli akumulator van, mislili bude crkel pošto ima gašenje prek brave. Al nije pomoglo. Onda smo odrezali usisno crijevo, preklopili ga i tak zadušili.. Već je hital ulje van z motora, i antifriz z kilera..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Imal sam ja slučaj na benzincu. Mali je papal ulje preko serva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Kak je uspel raditi u dizel režimu??? Užarene svjećice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nemam pojma, stvorila se idealna smjesa koja se sama palila.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Pa čak se i tomosu more to dogodit.
Ima negdi video, gorivo zatvoreno, lulica skinuta dolje z svječice, al i dalje dela pun gas..
Mislim da neki ATX bil v pitanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Moguče, svaki motor može raditi bez kontrole kad se stvore potrebni uvijeti.
Nije nužno da bude dizel motor.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Kak je uspel raditi u dizel režimu??? Užarene svjećice?
Ili dosta velik stupanj kompresije + visoka temp motora. Pa je dolazilo do samozapaljenja i stvorio se neki tip perpetum mobile 😃
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Pa čak se i tomosu more to dogodit.
Ima negdi video, gorivo zatvoreno, lulica skinuta dolje z svječice, al i dalje dela pun gas..
Mislim da neki ATX bil v pitanju
Nemoj vjerovati svim takvim video prilozima.
Tomos ima dvotaktni motor i neostvarive uvjete za takav, opisani način rada.
Internet trpi svašta, a jako voli perpetuummobile scene...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
U vojsci instruktor na kamionima, a bili su stari Dajčevi zrakom hlađeni; rekao:
Prvo i osnovno kada ugasiš motor, izbaci ga iz brzine i povuci ručnu kočnicu.
U slučaju da kamion ostaviš u brzini, postoji mogućnost samozapaljenja motora i u tom slučaju kamion krene sam s mjesta i voziiiiiiii.....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Dopusti da te malo dopunim 🙂. I neka druga dizel vozila budu upalila, ako su na nizbrdici i u brzini, to je normalno. To što su bili TAM-ovi, dajčevi, nije loše. Te smo kamione i u ostatku društva lakše popravili, nego ove plastično-kompjuterizirane danas. Puno sam mjesečnih plača zaradio popravljajuči TAM-ove, FAP-ove itd. A kolike su tisuće tona asfalta (fapovi) ili sivog sirovog željeza, pa koksa, kvarcnog pijeska i gotovih odljevaka prevezli (tamovi) na svojim leđima. Svi bi oni upalili na nizbrdici u brzini 🙂
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Ubacivanje u 5. ili 6. brzinu ne pomaže, rukom ili nekom krpom treba zatvoriti usis.

Dopusti da te malo dopunim 🙂. I neka druga dizel vozila budu upalila, ako su na nizbrdici i u brzini, to je normalno. To što su bili TAM-ovi, dajčevi, nije loše. Te smo kamione i u ostatku društva lakše popravili, nego ove plastično-kompjuterizirane danas. Puno sam mjesečnih plača zaradio popravljajuči TAM-ove, FAP-ove itd. A kolike su tisuće tona asfalta (fapovi) ili sivog sirovog željeza, pa koksa, kvarcnog pijeska i gotovih odljevaka prevezli (tamovi) na svojim leđima. Svi bi oni upalili na nizbrdici u brzini 🙂
Moderne dizele baš i ne bih palio na guranje, velika je šansa da se nešto raspadne.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Dopusti da te malo dopunim 🙂. I neka druga dizel vozila budu upalila, ako su na nizbrdici i u brzini, to je normalno. To što su bili TAM-ovi, dajčevi, nije loše. Te smo kamione i u ostatku društva lakše popravili, nego ove plastično-kompjuterizirane danas. Puno sam mjesečnih plača zaradio popravljajuči TAM-ove, FAP-ove itd. A kolike su tisuće tona asfalta (fapovi) ili sivog sirovog željeza, pa koksa, kvarcnog pijeska i gotovih odljevaka prevezli (tamovi) na svojim leđima. Svi bi oni upalili na nizbrdici u brzini 🙂
U JNA sam odlučio (bio čato) da na uzbunu gurnemo TAM, upalimo ga i dovezemo pred akumulatorskih stanicu gdje mu postavimo akumulator. Od trećeg mjesta pred izlazom došli smo na prvo.

A da je TDI nemreš ga ugasiti
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Moderne dizele baš i ne bih palio na guranje, velika je šansa da se nešto raspadne.
🙃🙂 Pa neka se razleti, kad ionako ne pali normalno, ne smije na guranje, baciti ga u smeće, ako upaliti neće.
Šalim se, danas ja ne mogu neke stvari popraviti niti na vlastitom automobilu, jer nemam licencu, pa nemam softver, pa nemam - nemam sreče 😂.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Dopusti da te malo dopunim 🙂. I neka druga dizel vozila budu upalila, ako su na nizbrdici i u brzini, to je normalno. To što su bili TAM-ovi, dajčevi, nije loše. Te smo kamione i u ostatku društva lakše popravili, nego ove plastično-kompjuterizirane danas. Puno sam mjesečnih plača zaradio popravljajuči TAM-ove, FAP-ove itd. A kolike su tisuće tona asfalta (fapovi) ili sivog sirovog željeza, pa koksa, kvarcnog pijeska i gotovih odljevaka prevezli (tamovi) na svojim leđima. Svi bi oni upalili na nizbrdici u brzini 🙂
Pa Dajcevi su imali klasičan dizel motor koji lakše samo zapali gorivo koje npr. kapne iz dizne u kompresioni prostor + temperatura i to je to. dok ovi danas noviji motori su gemišt između dizela i benzinca i ipak je to vjerojatno rijeđe da se desi....
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Došlo vrijeme da i mi razmišljamo o novom autu, i u planu je dacia duster 1.0 s ugrađenim plinom, ali svi traže avans, a isporuku nitko ne garantira u nekom razumnom vremenu.
E sad pojavio se Fiat tipo 1.6 multi yet, karavana, 2018 godište, 140000 km prešao.
Molio bih vas za mišljenje,savjet, prijedlog. HVALA
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Jeli karavan, i koliko je star.
I usput rečeno dacia duster nas košta 120 000 kn na cestu, s nekakvom opremom koju smo tražili, a tipo je polovan i košta 80 000 kn.
 
Na vrh