• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Imal nekad prijatelj Fiat Tipo dizel.
Pitam ja njega kaj buš napravil ako ti ode u iber turažu.
Veli nemam pojma.
Ja mu u zajebanciji veli najsigurnije ti je glavu nabiti pod instrument tablu da te koji dio motora ne pogodi i čekati da stane sam.....
Tak je i bilo 🤭
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Zbilja, kaj napravit?
Ubacit u 5 brzinu, stisnut kočnicu i pustit kvačilo? Valjda bi se ugasil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ubacit u 5 brzinu, stisnut kočnicu i pustit kvačilo? Valjda bi se ugasil?
Nema šanse, proklizilo bi kvačilo.
Kad skužiš u vožnji da se to događa treba ga prešaltati u čim višu brzinu i zaustaviti kočnicom.
Ili mu počepiti dovod zraka, bez kisika on je mrtav.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
u iberturažu ode obično kad se raspadne tubina pa ulje koje podmazuje turbo ide direkt u usis motora...

najveća brzina 5-ta/6-ta i probat ga ugušit.
ili ak imaš hrabrosti dignut gaubu i isčupat crijevo usisa.... vidio nekoliko motora koji su ošli u iberturažu, to što je buka je sam psihološki efekt pa te strah, inače su u jednom komadu, niti jedan se nije fizički razletil već se drže u turaži dok ne potroše ulje iz kartera pa zacvikaju....

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
u iberturažu ode obično kad se raspadne tubina pa ulje koje podmazuje turbo ide direkt u usis motora...
To je na čistokrvnom turbaku tak, ali na ovima kaj imaju hladnjake to se ne događa ili se dogodi rijetko jer kad se turbina raspadne nema kaj to ulje poterati kroz silni cjevovod do usisa ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ma nikad se to ne događa u trenutku već se polako nakuplja ulje u intercooleru pa kad se nakupi više i pogodi prava turaža, temperatura itd digne ga. A i većina novih ti više nema intercooler već chargecooler na usisnoj grani...
recimo svi VW-i 1.6, 2.0 to imaju zadnjih 6-7 god...

osobno gledao alfu 156jtd kako se razlijeće...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Možda nebi na mestu proklizil, prijatelju je dvojka prešla u iber turu, on je ocvikal naftu na boš pumpi sa kombinirkama.
Kako mu je to pomoglo, on tada ne radi vise na naftu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
To sigurno, danas se motori 1.6 koturaju po cestama. a Fiata te generacije je teško i na otpadu najti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Šteta kaj nisi bil samnom u Italiji kad su bili stari 10-tak let. Mi smo ih uvozili k nama, a tam u jednoj od otkupnih stanica su ih prešali.....
Nikad nebum zaboravil koje su to hrpe bile, srce me bolelo kad videl kak ga onaj za krov primi i nosi u drobilicu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Takav masovan uvoz tuđeg otpada je doveo do toga da u HR danas vlasnik ne može normalno prodati odličan rabljeni obiteljski automobil. Taj svjetski otpad je svojevremeno imao centralnu poziciju na lokalnom auto sajmu, a pošten čovjek je bio na marginama u kutu. Sad na auto sajmu ima dva i pol auta, dotle je to došlo. O kvaliteti tih uveženih bolje da šutimo, smeće, koje je ugravnom zružilo poslije prve zamjene ulja u motoru. Znamo zašto...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Slažem se, ali ni danas se ništ nije promjenilo. A tak je i s uvozom traktora.
U ono vrijeme fičeka, peglica, stojadina i pokojeg Renolčeka imati Talijana je bil napedak.
Danas su sajmovi "pusti", a i to kaj je na sajmu su šverceri. Ali zato je auto kuča na svakom čosku
 

Najnoviji postovi

Na vrh