• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Aha, hvala,
Vozio sam kod majstora, proljetos, pa mi je rekao da nisu mi odgovarajući filter dali. Pa sam zamijenio i sad bi ja sam zamijenio.
Taj prvi je bio sa malom stedišnjom rupom. A ovaj sada je sa velikom središnjom rupom.

Ako je ovaj sad sa ovom većom rupom, dali treba i onaj središnji dio u posudi prati, onaj kao tuljak na kojeg se natakne filter?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,052
Rijetki su majstori koji to peru, uglavnom ubace novi filter i gas dalje.
Kad izvadiš filter van ako vidiš okom unutra da ima taloga ja bi ti preporučil da opereš, ako je to samo kao neki trun koji je ispal kad si filter izvadil ja se s tim nebi zamaral.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Hvala Muha, stroj je veselo upalio, nije bilo taloga ni smeća u kučištu filtera, namazao sam sve gumice sa naftom i lagano stegnuo vijke......:)
 

Prilozi

  • IMG_20211221_150643.jpg
    IMG_20211221_150643.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20211221_151658.jpg
    IMG_20211221_151658.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20211221_153626.jpg
    IMG_20211221_153626.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 27

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mozda je pitanje glupo, ali se nadam pametnom odgovoru. Audi A4 B8, 2.0 TDI, a vjerovatno je isiti sistem kod svih auta. Kako zimi korisititi grijanje, preko klime ili klima iskljucena Prakticiram sa iskljucenom klimom ali mi ne grije dovoljno, u cemu je problem ili moram preko klime
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
I ja isto koristim ugasena klima (econ) ,u pitanju je passat mene je termostat zajebavo sad zamijenio grije ko lud.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Klima po zimi pomaže izbaciti iz automobila višak vlage.
Za postavke samog grijanja je bitno imati ispravan termostat motora, ispravan ventil na cijevima prema malom "kileru" u grijaču za kabinu, i naravno da imaš dobar prook zraka kroz mali kiler, da nije zaštopan liščem i smečem.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
znaci ne moram imati ukljucenu klimu, trebam traziti probelm u termostatu, hladnjaku grijanja ili protoku vruce vode do hladnjaka grijanja, bolje receno radijatora
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako je grijanje slabo i nakon postizanja radne temperature motora, ja bih eliminirao termostat motora, a ako kasno počne grijati, a kod ugrijanog motora dobro grije, vjerojatno je do termostata. No ta ne znači da nije dobro provjeriti i ostale moguće uzroke koje je naveo kolega @plus.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
znaci ne moram imati ukljucenu klimu, trebam traziti probelm u termostatu, hladnjaku grijanja ili protoku vruce vode do hladnjaka grijanja, bolje receno radijatora
Pa klima ti ionako ispod +3 stupnja ne radi
A i probaj promjeniti i filter kabine,da ti i on nije zaštopan
Ne znam da li imaš na crijevu od grijanja kakav ventil za odzračivanje?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ventilacija je ok, samo ne puse bas toplo kad je vani jaci minus, a temp motora je ok. Znaci moguce da u radijatoir grijanja ili nema dovoljnog protoka vruce voe iz nekog razloga ili radijator ne izmjenjuje temp, zastopan. Ugla odogovor sam dobio "Mora grijati bez klime od toplote motora
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
749
Taj Audi gotovo sigurno ima dodatni električni grijač kabine koji radi kada radi i klima, ne treba mu topla voda iz motora, eventualno treba nešto dodatno stisnuti, ovisi od auta do auta. Kad se motor ugrije, grijač se isključi i grijanje preuzima klima. Ne znam zašto cijele godine klima ne bi bila na auto, pa nije da troši ne znam koliko goriva, osobno je nikad ne isključujem osim kada auto pomičem par metara.

Mama i tata se počastili, vele teško im izlazit iz Golfa.😁
View attachment 43820
Javi kako se ulazi u taj. Susjed ima novu Kiu Sportage i ulazak/izlazak je blago rečeno katastrofa i za njega od 180 cm, a za mene od skoro 2 m pogotovo.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Ulazi se i izlazi super, pogotovo naspram Golfa 4 koji je i na tvorničkom ovjesu nekako nizak za sjest. I mjesta ima poprilično.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Imam passata 1.9 td i sad ga neko vrijeme nisam vozio i od jednom ne grije vise nikako a dize temperaturu ko lud i nestaje tekucina iz sistema. Znaci prije je nakon 3 minute pocinjao grijati a sada uopce ne, temperatura motora nije prelazila 70 a sada je blizu 100, u 5-6 kilometara voznje izgubi svu vodu, kad radi u mjestu voda nestaje a nigdje ne vidim da curi dolje. Njje niti u motoru, razina ulja je nepromjenjena, zapravo me vise muci gdje moze nestati tolkka kolicina vode 🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh