• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Imam passata 1.9 td i sad ga neko vrijeme nisam vozio i od jednom ne grije vise nikako a dize temperaturu ko lud i nestaje tekucina iz sistema. Znaci prije je nakon 3 minute pocinjao grijati a sada uopce ne, temperatura motora nije prelazila 70 a sada je blizu 100, u 5-6 kilometara voznje izgubi svu vodu, kad radi u mjestu voda nestaje a nigdje ne vidim da curi dolje. Njje niti u motoru, razina ulja je nepromjenjena, zapravo me vise muci gdje moze nestati tolkka kolicina vode 🤔
Jel to onaj 66kw? Koliko ima km?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ti motori imaju problem s dihtungom glave. Propusti prema vodi, zato nema problema sa uljem. Dogodi se sljedeće, pritisak koji ide prema vodi je velik i ne stigne ga izbacivati kroz ventil na čepu. Zato propustiti radijator grijanja i voda izlazi kod izlaza kondezata klime pa kaplje najvjerojatnije po auspuhu,gdje isparava. Sad kad padne nivo vode dolazi stvaranja "zraka" u sistemu pa zato ne grije ,a motor se pregrijava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,054
Ima taj Pajo turbinu s vodenim hlađenjem, možda?
To vidiš po onoj dodatnoj pumpi na struju ili po crijevima koja vode na nju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@mikke,​

možda nisam u pravu, nisam mehaničar, ali logika mi veli da je za vrijeme usisnog takta pritisak vode u zatvorenom sustavu veći i ulazi u cilindar. To kaj uđe u cilindar, izađe u obliku vodene pare kroz auspuh.
Time kaj sam napisal ne pobijam mogućnost propuštanja i na mjestu koje si ti navel, jer to ne znam. Kontrola jel auspuh bjelkast i izlazi li svjetli dim ili kaplje kao kod ukljućene klime može ukazati gdje su sve problemi.
Ima tu sigurno stručnijih od mene, njih slušajte. Neki put, doduše jako rijetko, logika ne drži vodu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ti motori imaju problem s dihtungom glave. Propusti prema vodi, zato nema problema sa uljem. Dogodi se sljedeće, pritisak koji ide prema vodi je velik i ne stigne ga izbacivati kroz ventil na čepu. Zato propustiti radijator grijanja i voda izlazi kod izlaza kondezata klime pa kaplje najvjerojatnije po auspuhu,gdje isparava. Sad kad padne nivo vode dolazi stvaranja "zraka" u sistemu pa zato ne grije ,a motor se pregrijava.
Prebrzo mi trosi vodu, u par minuta nestane, ne primjetim da dimi uopce na auspuh, motor je inace dost dobar, solidno vuce, odlicno pali, fino radi, ne trosi ulje...ovo odjednom nakon mjenjanja vode, tj kod bivseg vlasnika bila voda a ja nasipo antifriz.
Ima taj Pajo turbinu s vodenim hlađenjem, možda?
To vidiš po onoj dodatnoj pumpi na struju ili po crijevima koja vode na nju.
Ne znam stvarno, '92. godiste je a nije mi sad tu da pogledam, kod druge je kuce pa provjerim
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Napiši, molim te, koji motor ima, kakve je snage, kakav ima mjenjač? Koju opremu ima?
2.0 TDI 140ks, 6 brzina šaltung, Sport paket, parking senzori naprijed i nazad, parking pilot, lane assist, navigacija, komande na volanu, kožna sjedala grijana, električno sjedalo vozačevo, tempomat, možda sam nešto i zaboravio
E da, 165 tisuća kilometara.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Da u usis ulazi i malo voda tko bi to zapalio. Samo je pitanje,kolega navodi da je mjenjao rashladnu tečnost, jel'dobro odzračio sistem. Treba probati kako auto radi bez čepa, s tim da se voda održava između min i max. Paziti šta se događa s tečnosti i temp motora. Večina se auta se uz tvorničke odzračnike mora zagrijati bez čepa na posudi,da bi se pravilno odzračila.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Meni oko toga ništa nije jasno. S tim antifrizom. Pa izvaditi termostat van i sistem napuniti, odmah bude vidljivo da li nestaje i dalje ili ne.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Ne, b3 linija, 55kw ima 377000

@iwanho nemam pojma, vidim da nestaje...a kud bi dosla u cilindre? Brtva glave? Glava?
Ima majoneze na čepu ulja ? Jesu crijeva od vode tvrda? Kako se ponaša voda u posudi jel mirna ili divlja? Jel ti se masti staklo unutra kad upališ ventilaciju?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Nemojte me krivo shvatiti,ali ja još nisam vidio "majonezu"na turbo dizlu. Možda sam malo vidio🤔
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Da u usis ulazi i malo voda tko bi to zapalio. Samo je pitanje,kolega navodi da je mjenjao rashladnu tečnost, jel'dobro odzračio sistem. Treba probati kako auto radi bez čepa, s tim da se voda održava između min i max. Paziti šta se događa s tečnosti i temp motora. Večina se auta se uz tvorničke odzračnike mora zagrijati bez čepa na posudi,da bi se pravilno odzračila.
Majstor mi je rekao da se on sam odzracuje. Voda je neko vrijeme mirna a nakon nekog vremena, ako je cep otvoren, sve izbaci van na posudi to sam malo prije provjeravao.
Ima majoneze na čepu ulja ? Jesu crijeva od vode tvrda? Kako se ponaša voda u posudi jel mirna ili divlja? Jel ti se masti staklo unutra kad upališ ventilaciju?
Nema, crijeva mekana, voda bude mirna a nakon par minuta sve povrati van na cep od posude ukoliko je otvoren, ak je zatvoren izbaci ju negdje drugdje. Ne masti sajbu.

@MUHA evo slike motora, ali malo je noc pa ne znam koliko se vidi
 

Prilozi

  • 20211222_201141.jpg
    20211222_201141.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 17
  • 20211222_201200.jpg
    20211222_201200.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 17
  • 20211222_201103.jpg
    20211222_201103.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 17

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,565
Ghost ako si mijenjal rashladnu tekučinu i to ti se tek sada dešava treba pitat nekoga gdje se odzračuje sistem grijanja.Najvjerovatnije imaš negdje zračni čep
 

Najnoviji postovi

Na vrh