• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Treba otvoriti zasebnu temu Pitaj Oficira,a ne kaj se bu on rezdral kaj mora svima pomagati u svim temama.Sigurno bu tema među najposječenijima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,700
To me još nikad nije zadesilo mjenjati, a ovdje svaki drugi auto je punto, a seleni svaki nakon 100,000 km prolupka, doduše kad iz golfa dimzla pređeš u punta, ništa ne čuješ da lupka. :D:

Ja sam jednom mjenjal na Tipu na 200 i nešto tisuća, naravno išao sam kod majstora na dizalicu i bez grijanja nije išlo, baš je sranje za promjenu. Punto 2 ima nešto preko 100 000 i još ništa ne lupka.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Evo kaj je jedan kolega kupil sad pred par dana:
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-oglas-14421958

Danas sam videl auta uzivo, od opreme klima, elektronski podizaci stakala, servo, centralno, abs, kozna sjedala, ma svega..
Da ugraden plin, jos 5 god vrijedi atest.
A auto ide ko azdaja, prva, druga, pali gume na suhom asvaltu..
Jos dva mjeseca registriran, ja nisam vjeroval dok mi je rekel koliko ga je platil, tocno tu cijenu sa oglasa..
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Taj dio ako su ležajevi a ne seleni nebi nikad otišel jer se ne vrti brzo i ne grije,nego su loše zadihtali i jednostavno voda sol prašina i zahrđa i razloha se ili zablokira.

Ne kontam..
al stvarno

Ja sam jednom mjenjal na Tipu na 200 i nešto tisuća, naravno išao sam kod majstora na dizalicu i bez grijanja nije išlo, baš je sranje za promjenu. Punto 2 ima nešto preko 100 000 i još ništa ne lupka.

Imam Tempru, znam kako je to! Prokleo sam onaj faking vijak i pištolj, na kraju cjev od skele i autogeno natjerali da pametniji popusti..:icon_evil:
naravno na tuđim išlo bez problema...:icon_weed:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,700
Tipo ili Tempra isti vrag. To mi je jedini auto koji sam teško prežalio,1.9 td 90 konjića, digitalac, udoban, imal je nešto ko plišana sjedala. Dimil je ko parnjača al je išao.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Je, ko neki pliš, a kruškot u onoj rubber feel farbi koja se na suncu pretvori u ljepilo za miševe?
:(rofl):

I plafon koji nesmješ taknut jer je ko paučina
al bar uđeš ko bađa u mostorni prostor kod tempre, mjenjam svjećice i stanem između hladnjaka i motora
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Fusher znači u tom djelu nisu seleni nego ležajevi i loše je rješeno dihtanje pa svašta uđe unutra i zablokira ili se podere i dobije lufta pa lupka.

Set za obje strane sam plačal 170kn i nisam skidal cjeli most (osovinu) dolje nego na grabi izbil van košuljice i uprešal nove i sve složil nazad,pa nakon 90-100000km opet otišli.
Na stilu su mi se isto na 120000km na zadnjem mostu otišli seleni,al za njega je nešto skuplje i mora cjela zadnja osovina dole da bi ih zmenjal.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ček, polako..da rezimiramo

Kakvi crni seleni (silen blokovi, čahure) na osovini??? Selen služi za ubiti vibracije a ležal da ubije trenje između dvije površine! Kako će selen biti umjesto ležaja??

Seleni na putu 1 su između zadnjeg mosta i karoserije i uprešani u vilicu, ista priča s večinom fiatovog programa

žuto ležaj, crveno sileni.
 

Prilozi

  • sx_803406.1.jpg
    sx_803406.1.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 78

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Novi momenti...jel to stavljano na sve jedinice? Moj pokojni nije imao to nego selene, čahure. '95 godište, uvoz iz Italije

sad sam na čudu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šanana , mene tebe žal , ti imaš ozbiljni problem .....s takvim razmišljanjem pitam se kak mirno spiš ..

Ak je tebe puknuti razmem, v zadnej vreme sama pamet curi s tebe!

Pojasni mi kaj to mene muči?

Ja fala Bogu najmirnije spim, ne ramišljam o ničem dok spim :)
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Moguće da je neki taljan kojemu do*izdilo uvalio čahure a ja takvog uvezao. A i kontam zašto ležaji odlaze, zbog neokretanja, stalno pile po istom.
Uvaljujte čahure!:biggrin:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Pa to sam i ja mijenjal na svom Puntu 60 sx 95 god. Kaj je uopće i bio neki drugi način?[/QUO

U orginalu kaj bi znal ne,al sam najednom naišel gdje je neka majstorčina naprešala na jednu vilicu brončane pikse još da je barem mazalicu ugradil:icon_butt:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za brončane pikse znam da su ih znali stavljat. Otac je to ugradio na P-305 i stavljene su mazalice tada i još je tako vozio možda 50-tak tisuća.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj je 99' i novog smo kupili i tak je imal tvornički i iz italije je,zadnja serija 11mj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam osječaj da sam u autu ko muhin dreh na haubi , non stop ..uspijem napraviti 12 iljada godišnje ..i pun mi ga je ku rac .

Ali mi nije jasno kaj vi pojedeini ( namjerno ne spominjem imena ) delate u autu ako samo fotografskim pamčenjem zbrojim sve kilometre koje ste napisali u zadnje 3-4 stranice ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh